TRENDY I INNOWACJE W OPAKOWANIACH FMCG 2012, październik 2012

1-2 października 2012
TRENDY I INNOWACJE W OPAKOWANIACH FMCG 2012, październik 2012
Kategoria: 
Opakowania

W dniach 1, 2 października br. w Warszawie odbyła się konferencjaTrendy i Innowacje w Opakowaniach FMCG, zorganizowane przez Firmę MOVIDA Conferences.

Zaproszeni eksperci omówili rolę brand designu w budowaniu silnej marki, kodowanie tożsamości marki, opowiedzieli o najnowszych nurtach i trendach w projektowaniu nowych opakowań, a także jak efektywnie pozycjonować swój produkt. Na temat badań nowych opakowań, reakcji konsumentów i stopnia zadowolenia z funkcjonalności produktu/opakowania opowiedział Przedstawiciel domu badawczego TNS Polska. Uczestnicy mogli zapoznać się z metodologią badań emocji konsumenckich w odniesieniu do sklepowej półki.

O nowych innowacyjnych funkcjach puszki do napojów opowiedział przedstawiciel firmy Ball Packaging. Każdy z uczestników mógł na żywo zobaczyć przykłady puszek, w których wykorzystano nowoczesne zamknięcia, rozmiary i nietypową kolorystykę. Zaprezentowane zostały także nowe technologie komunikacji w branży metalowych opakowań spożywczych.

Przedstawicielka Instytutu Wzornictwa Przemysłowego omówiła źródła wiedzy o trendach, opowiedziała o dobrych praktykach i ciekawych rozwiązaniach dla opakowań m.in. produktów regionalnych. W trakcie konferencji Uczestnicy mogli także zapoznać się z popularną formą pozycjonowania produktów i opakowań w e-sklepach.

Uczestnicy docenili bardzo wysoki poziom merytorycznych wystąpień i wiedzę prelegentów. Mocną stroną konferencji było wiele praktycznych przykładów i innowacyjnych rozwiązań co zostało wysoko ocenione przez Uczestników.

Dziękujemy prelegentom za doskonałe wystąpienia, poświęcony czas i przygotowanie prezentacji na bardzo wysokim poziomie, a Uczestnikom za zaangażowanie, pytania i ożywione dyskusje, które dały się słyszeć także w trakcie przerw i wieczoru integracyjnego.

Jak podkreślili Uczestnicy – spotkanie to pozwoliło na nowe spojrzenie na kwestie związane z opakowaniami, nawiązanie kontaktów biznesowych, rozmowy poszerzające wiedzę i miłe spędzenie czasu.

Powiązane opinie: 
Efektywna, dobrze zorganizowana konferencja. Spotkanie integracyjne przebiegało w miłej atmosferze z możliwością rozmowy na tematy branżowe.
Kierownik Działu Konstrukcji Opakowań, ZPPiOT Stanisław Sobolewski, Trendy i innowacje w opakowaniach FMCG 2012, październik 2012
Serdeczne podziękowania dla organizatorów za projekt konferencji, która umożliwiła wielowymiarową dyskusję oraz wymianę doświadczeń, spektrum świata innowacji, branży opakowań.
NPD Manager, O-I Sprzedaż i Dystrybucja Sp. z o.o. , Trendy i innowacje w opakowaniach FMCG 2012, październik 2012
Organizacja bardzo ciekawa i dobrze prowadzona. Fachowa wiedza prelegentów.
Specjalista ds. Jakości Opakowań, Żabka Polska, Trendy i innowacje w opakowaniach FMCG 2012, październik 2012
Wszechstronnie podjęty temat packagingu. Spotkanie dające możliwość weryfikacji i wzbogacenia posiadającej wiedzy.
Główny Projektant, WERNER KENKEL Spółka z o.o. , Trendy i innowacje w opakowaniach FMCG 2012, październik 2012

Nasi partnerzy: