TOUR de MAGASINS, październik 2017

10-11-12 października 2017, Wieliczka
TOUR de MAGASINS, październik 2017
Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn

Szanowni Państwo,

W dniach 10-11-12 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja masterclass z cyklu „TOUR de MAGASINS”.

Po raz szósty zaprosiliśmy do współpracy praktyków o wieloletnim doświadczeniu z nowocześnie zarządzanych, wiodących magazynów z różnych branż, którzy zaprezentowali studia przypadków sprawdzonych rozwiązań w różnych obszarach działania magazynu. Tym razem główną osią programową było zwiedzanie nowoczesnych, bardzo dobrze zarządzanych magazynów przyzakładowych:

  • IMI Hydronic Engineering w Olkuszu
  • NIDEC MOTORS & Actuators Poland w Niepołomicach

Każda wizyta była studium przypadku przeprowadzonym w omawianym obiekcie, poprzedzonym merytoryczną prelekcją. Uczestnicy mogli zapoznać się z unikatowymi rozwiązaniami, których wdrożenie przyniosło niezwykle znaczące i wymierne korzyści.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu oraz Zarządom powyższych Firm za udostępnienie magazynów oraz profesjonalne przygotowanie masterclass. Uczestnicy podkreślali nie tylko wysoką wartość merytoryczną przekazanej wiedzy i zaangażowanie Gospodarzy, lecz również szczególną uprzejmość i chęć dzielenia się doświadczeniami. Spotkanie sprzyjało ciekawym dyskusjom, a wszyscy Prelegenci chętnie udzielali odpowiedzi na szczegółowe pytania.

Serdeczne podziękowania dla Partnerów Medialnych i ich wsparcie w dotarciu do osób zainteresowanych spotkaniem TOUR de MAGASINS.

Kolacje networkingowe z elementami integracji pozwoliły na kontynuacje ciekawych rozmów i – co  podkreślali Uczestnicy – sprzyjały nawiązywaniu relacji biznesowych. Networking w połączeniu z rywalizacją i budowaniem zespołów, pozwolił na nawiązanie licznych znajomości. Świadczy też o tym jedna z licznych opinii, którą miło nam w tym miejscu zacytować: „Wieczory jednym słowem super, czas spędzony w miłej atmosferze z sympatycznymi ludźmi, organizacja spędzania czasu na kolacji również na wysokim poziomie. Pomogło to bardzo szybko nawiązać nowe znajomości. POLECAM!!!’’.
Przygotowaliśmy krótką prezentację z kolacji integracyjno-networkingowych– jesteśmy przekonani, że będzie to miła pamiątka.

Zwiedzane magazyny znalazły uznanie, co odzwierciedlają poniższe opinie:

IMI Hydronic Engineering

„Zakład powinien być wzorem dla wszystkich firm z podobnej branży. Osoba oprowadzająca posiada obszerną wiedzę na temat swojego przedsiębiorstwa jak i procesów w nim się odbywających.’’

„Zakład bardzo czysty, ładnie przygotowany dla osób zwiedzających. Ciekawe operacje, personel przeszkolony i chętnie odpowiada a pytania. Lean, standaryzacja itp. na wysokim poziomie.’’

„Bardzo ciekawa wizyta. Duże wrażenie wywiera czystość, spokój pracy (..) Na wyróżnienie zasługuje pełny standard tablic, styl prezentacji danych w każdym wizytowanym obszarze.”

NIDEC MOTORS & Actuators Poland

„Bardzo profesjonalne przygotowanie. Dokładna i rzetelna prezentacja firmy. Szczegółowe wyjaśnienia i odpowiedzi na zadawane pytania. Chętna rozmowa i wymiana doświadczeń. Bardzo miło było zwiedzać ten zakład.’’

„Ciekawa wizyta, spokój i standard japońskie. Małogabarytowo, szybko i bardzo zautomatyzowane.’’

„Fabryka Nidec wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Prowadzący kompleksowo i ciekawie oraz zrozumiale opowiedzieli o procesach. Stanowiska czyste, części poukładane na wyznaczone miejsca. Bardzo ciekawe rozwiązanie z systemem Andon. Wizualizacja stanu realizacji zleceń produkcyjnych(..)Widać ze firma inwestuje w fabrykę.’’

Jesteśmy przekonani, że spotkanie będzie dla Uczestników źródłem inspiracji i impulsem do wprowadzenia zmian i usprawnień w magazynach, w których pracują.

Bardzo dziękujemy za aktywny udział i stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery.

Zapraszamy na kolejne nasze spotkania.

Powiązane opinie: 
Unikatowe multibranżowe wydarzenie. Wysoki poziom obsługi, merytoryki i jakości spotkania. Podczas kolacji bardzo dobra integracja między uczestnikami. Rozmowy zarówno biznesowe jak i prywatne.
Kierownik Zespołu Magazynów Logistycznych i Logistyki Wewnętrznej, Nowy Styl Sp. z o.o., Tour de Magasins, październik 2017
Bardzo profesjonalnie zorganizowany tour, duża dbałość o uczestników.
Kierownik Sekcji, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., Tour de Magasins, październik 2017
Bardzo pouczające i profesjonalne przygotowanie prelekcji oraz wyjazdów. Poruszane tematy będą inspiracją do wprowadzenia i udoskonalenia rozwiązań we własnej firmie. Kolacje w miłej atmosferze sprzyjały wymianie informacji pomiędzy uczestnikami oraz organizatorami.
Kierownik Działu Ekspedycyjno Rozdzielczego, Poczta Polska S.A., Tour de Magasins, październik 2017
Konferencja bardzo dobrze ukierunkowana na tematy logistyki magazynowej. Spotkanie profesjonalnie przygotowane.
Lider systemu SAP, Fabryki Mebli FORTE SA, Tour de Magasins, październik 2017
Konferencja bardzo dobra. Dużo specjalistów i ekspertów z tej samej dziedziny. Wymiana wiedzy. Doświadczenie kolegów ze szkolenia na pewno postaram się wdrożyć w naszych magazynach.
Koordynator ds. Procesów Magazynowych, Fabryki Mebli FORTE SA, Tour de Magasins, październik 2017
OPINIA ZE ZWIEDZANIA IMI HYDRONIC ENGINEERING: Ciekawe rozwiązania zarówno w obszarach magazynów jak i w obszarach produkcyjnych. Podobne rozwiązania jak w mojej Firmie oczywiście ze względu na specyfikę naszej produkcji inaczej wyprofilowane i wdrożone. Kompetentne, komunikatywne osoby oprowadzające.
Kierownik Sekcji Magazynowo-Materiałowej, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., Tour de Magasins, październik 2017
OPINIA ZE ZWIEDZANIA NIDEC MOTORS &ACTUTATORS (POLAND) W NIEPOŁOMICACH: Interesujące miejsce, ciekawe, nowoczesne rozwiązania, szczególnie magazynowe; obszerna wiedza prelegentów.
Specjalista ds. Logistyki, Valmet Automotive Sp. z o.o., Tour de Magasins, październik 2017

Nasi partnerzy: