FACTORIES TOUR - najlepsze praktyki w zarządzaniu zakładem produkcyjnym LIVE
24 września 2024 - 26 września 2024 (3 dni)
Mielec
Partnerzy wydarzenia

FACTORIES TOUR - najlepsze praktyki w zarządzaniu zakładem produkcyjnym LIVE

Dziękujemy uczestnikom i prelegentom za przybycie i stworzenie znakomitej atmosfery sprzyjającej podnoszeniu wiedzy i wymianie doświadczeń. Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenia!

MOVIDA

Wiedza ze źródeł

Wiedza, doświadczenie, rozwiązania, inspiracje

Partnerzy wydarzenia

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Ikonka
producent szkła i produktów szklanych
Ikonka
Pilkington - produkcja od 1826 r., w 2006 r. została przejęta przez japoński koncern NSG Group
Ikonka
produkcja w 28 krajach na 4 kontynentach
Ikonka
90 tys. mkw.
Ikonka
fabryka w Chmielowie jest obecnie najnowocześniejszym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie

PILKINGTON zajmuje się PRODUKCJĄ SZKŁA od roku 1826.
W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group.
Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.

PRODUKCJA
NSG Group jest OBECNIE JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH ŚWIATOWYCH PRODUCENTÓW SZKŁA I PRODUKTÓW SZKLANYCH, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej.
Produkcja odbywa się w 28 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w 105 krajach.

ZAKŁAD W CHMIELOWIE
Wybudowana w ciągu 4 lat nowoczesna fabryka to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland, w którym powstają SZYBY PRZEZNACZONE DLA NAJWIĘKSZYCH PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW NA ŚWIECIE.
Chmielowska fabryka jest obecnie NAJNOWOCZEŚNIEJSZYM W POLSCE I JEDNYM Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH ZAKŁADÓW TEGO TYPU NA ŚWIECIE.

Jej łączna powierzchnia, wynosząca 90 tys. mkw., została podzielona na dwie części: halę produkcyjną oraz magazynową, obok której zlokalizowano stanowiska do montażu elementów dodatkowych.
Zakład wyposażono w INNOWACYJNE LINIE TECHNOLOGICZNE: do produkcji szyb przednich, do instalacji dodatkowych elementów na szybach przednich, do produkcji szyb na rynek wtórny oraz linię do enkapsulacji. Ostatni etap inwestycji zakończyło uruchomienie linii do produkcji hartowanych szyb bocznych wraz z linią do instalacji dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową.

Oba zakłady mogą wytwarzać  rocznie 11 mln szyb przednich, bocznych, tylnych i dachowych. 80 procent produktów trafia na rynki zagraniczne.

Obecnie Pilkington Automotive Poland stawia na dalszy ROZWÓJ AUTOMATYZACJI I DIGITALIZACJI PROCESÓW PRODUKCYJNYCH.

Ikonka
9 fabryk i 7 centrów technicznych
Ikonka
ponad 1500 pracowników
Ikonka
klienci - BMW, Stellantis, Ford, Audi, Volvo, VW, Lamborghini, Ferrari
Ikonka
IATF 16949, INMETRO, ISO 14001, ISO 45001, ISO 17025, TISAX

BWI Group projektuje i produkuje inteligentne systemy zawieszeń samochodowych oraz układy hamulcowe dla przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Obecność w branży od ponad stu lat, wypracowane doświadczenie, eksperckie kompetencje i innowacyjne podejście czynią z BWI Group niezawodnego partnera dla producentów wiodących marek samochodów.

BWI Group oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów, zaczynając od systemów konwencjonalnych, takich jak amortyzatory jedno i dwururowe oraz hydrauliczne układy hamulcowe, aż do segmentu premium, w którym znajdują się zaawansowane technologie takie jak: elektronicznie przełączalne amortyzatory MagneRide®, zawieszenia pneumatyczne AeroRide™, czy systemy z bezstopniowym regulowanym tłumieniem ValveRide™. W ofercie układów hamulcowych klienci mogą znaleźć takie produkty jak: DBC1280 ESC, iDBC1 One-Box i iDBC2 Two-Box, a od 2024 dołączył do nich innowacyjny system elektroniczny EMB.

W Polsce działają dwa ośrodki: Zakład Produkcyjny w Krośnie, który jest największą fabryką koncernu BWI Group w Europie oraz Centrum Techniczne w Krakowie.
Na całym świecie koncern posiada 9 fabryk i 7 centrów technicznych.

FABRYKA W KROŚNIE

Fabryka BWI Group w Krośnie to największy zakład produkcyjny koncernu BWI Group, który w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia.

LICZBA ZATRUDNIONYCH

Aktualne zatrudnienie to ponad 1500 pracowników.

PRODUKCJA

Fabryka wytwarza elementy zawieszeń samochodowych, w tym głównie amortyzatory pasywne o zróżnicowanych konfiguracjach i funkcjonalnościach, amortyzatory przełączalne, a także stabilizatory przechyłu i poduszki silnika.

Głównymi odbiorcami amortyzatorów produkowanych w Krośnie są takie koncerny jak BMW, Stellantis, Ford, Audi, Volvo, VW, Lamborghini, czy Ferrari.

Fabryka działa w oparciu o rozwiązania z obszaru Manufacturing 4.0, najwyższe standardy jakościowe i z uwzględnieniem norm wynikających z przyjętej polityki sustainability.

CERTYFIKATY

  • IATF 16949
  • INMETRO
  • ISO 14001
  • ISO 45001
  • ISO 17025
  • TISAX
Ikonka
IATF 16949, ISO 14001, ISO 45001, LEED, TISAX
Ikonka
80 lokalizacji w 19 krajach
Ikonka
amerykański koncern motoryzacyjny
Ikonka
ok. 1600
Ikonka
Great Place to Work®

BorgWarner Inc. to amerykański koncern motoryzacyjny dostarczający rozwiązania do technologii spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Koncern posiada około 80 lokalizacji w 19 krajach w tym w Polsce.
„Campus BorgWarner” zlokalizowany w pobliżu rzeszowskiego lotniska, to 2 spółki BorgWarner Poland & BorgWarner Rzeszów w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Campus składa się z pięciu oddzielnych zakładów produkcyjnych, centrum R&D trzech różnych dywizji firmy rozlokowanych w dwóch spółkach.

PRODUKCJA
Zakłady produkcyjne specjalizują się w produkcji turbosprężarek, elementów oraz łańcuchów rozrządu oraz układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych.

Zakłady dywizji ETTS (Emission, Thermal and Turbo Systems) – zajmują się:
• projektowaniem turbosprężarek z własnym Research & Development Center (Centrum Techniczne)
• produkcją turbosprężarek do pojazdów osobowych (PC), pojazdów użytkowych (CV, Agro)
• remanufacturingiem – regeneracją turbosprężarek branży motoryzacyjnej, pojazdów użytkowych (CV), maszyn rolniczych czy budowlanych.

Podczas wizyty zwiedzimy zakład produkcyjny turbosprężarek.

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA
BorgWarner jako amerykański koncern stawia wysokie wymagania wobec działalności, skupiając się poza biznesem na bezpieczeństwie, ochronie środowiska, zrównoważonym
rozwoju oraz wsparciu społeczności lokalnych. Skutkiem wymagań jest wdrożony Zintegrowany System Zarządzania zawierający wymagania m.in.:
IATF 16949 (Standard Zarządzania w Przemyśle Motoryzacyjnym)
ISO 14001 (Standard Zarządzania Ochroną Środowiska)
ISO 45001 (Standard Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy)
Certyfikacja LEED dla budownictwa zrównoważonego.
TISAX

LICZBA ZATRUDNIONYCH: ok. 1600
Rok założenia: 2008 (R&D 2013)
Całkowita POWIERZCHNIA użytkowa: ok. 35k m2 (Turbo)

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?