Manager z 10-letnim stażem w obszarze zarządzania: utrzymaniem ruchu, narzędziownią oraz inwestycji. Ukierunkowany na ciągły rozwój stąd ukończył studia techniczne na Politechnice Poznańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Executive Master of Business Administration w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Szeroki rozwój w aspektach wiedzy technicznej, ekonomicznej oraz społecznej wykorzystuje w codziennej pracy. W minionym czasie zrealizował wiele projektów inwestycyjnych i usprawniających mających na celu optymalizację procesów w przedsiębiorstwie. Kierował i kieruje oraz rozwija inwestycyjne inicjatywy strategiczne w spółce. Odpowiadał za Projekt Relokacji i Budowy Fabryki Apator Powogaz SA o wartości łącznej ~ 120 mln zł. Jako Kierownik Projektu Relokacji łączył zadania na przekroju całej organizacji i firm zewnętrznych.
Posiada 25-letnie doświadczenie w projektowaniu budynków przemysłowych i użyteczności publicznej. Na przestrzeni lat pełnił kluczowe funkcje, tj. rzeczoznawca, koordynator projektów oraz BIM manager, a także zastępca dyrektora pracowni projektowej. Pełnił również funkcję architekta prowadzącego i projektanta w dziale architektury. Jego kwalifikacje obejmują uprawnienia rzeczoznawcy ds. sanitarnohigienicznych w zakresie budownictwa ogólnego (z wyłączeniem obiektów ochrony zdrowia) oraz budownictwa przemysłowego. Posiada również tytuł rzeczoznawcy budowlanego oraz uprawnienia rzeczoznawcy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Obecnie zajmuje się projektowaniem, analizą i weryfikacją dokumentacji projektowej, a także koordynacją kwestii BHP podczas procedowania i realizacji procesów przemysłowych. Jednym z wyzwań, nad którymi pracuje, jest stworzenie spójnej metodyki przekazywania kompletnej dokumentacji do zespołów zarządzających obiektem. W obszarze jego zainteresowań zawodowych znajduje się integracja BHP obiektu z BHP procesu, co pozwala na efektywniejsze i bezpieczniejsze zarządzanie inwestycjami przemysłowymi.
Posiada 18-letnie doświadczenie w projektowaniu budynków przemysłowych, zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej. W swojej karierze pełnił kluczowe funkcje, takie jak projekt manager i lider ESG, architekt prowadzący oraz projektant w dziale architektury. Dysponuje uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, ukończył studia podyplomowe na SGH z zakresu ESG zrównoważonego rozwoju i raportowania niefinansowego. Obecnie zajmuje się zarządzaniem procesem inwestycyjnym, koordynowaniem, wdrażaniem metodyki ESG do procesów BIM. W swojej pracy projektanta łączy szeroko rozumianą architekturę budynku z aspektami ESG, w szczególności w kontekście środowiskowe (E) i społeczne (S). Wyzwania, nad którymi pracuje, obejmują zaprojektowanie obiektu neutralnego klimatycznie oraz stworzenie spójnej metodyki systemów zrównoważonego rozwoju do zarządzania obiektem. Obszary zainteresowań zawodowych koncentrują się na wdrażaniu rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji podczas projektowania.
Absolwent studiów podyplomowych w dziedzinie BHP na Politechnice Poznańskiej oraz Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Pracuje jako Główny Specjalista ds. BHP, inspektor ochrony przeciwpożarowej w Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. Kieruje pracą zakładowej służby BHP i jest członkiem międzynarodowej rady ds. bezpieczeństwa i środowiska w grupie zakładów Kimball Electronics. Pełni funkcję biegłego sądowego w dziedzinie przemysłu elektronicznego, a także w zakresie minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla maszyn.
Posiada ponad 20 lat doświadczenie zawodowego w obszarach związanych z infrastrukturą IT, Zapewnianiem Jakości, Inżynierią Produkcji i Utrzymaniem Ruchu. Od 17 lat pracuje w Dell Products (Poland), gdzie zdobywał doświadczenie w działach wsparcia oraz przy zarządzaniu projektami z obszaru poprawy procesów i zmian w infrastrukturze zakładu. Obecnie na stanowisku Dyrektora Technicznego zakładu w Łodzi, gdzie kieruje kilkudziesięcioosobowym zespołem, odpowiedzialnym za infrastrukturę i zmiany wdrażane w obiekcie. Członek międzynarodowych grup roboczych nadających kierunek rozwoju procesów produkcyjnych w zakładach firmy DELL Technologies.
Absolwent Executive MBA oraz doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym. Prowadził projekty o zasięgu globalnym m.in. w fabrykach w Niemczech, Węgrzech czy Rumunii. Menadżer produkcji zorientowany na transformację cyfrową oraz pasjonat Przemysłu 4.0.
Menadżer z ponad 20 letnim doświadczeniem. Zarządzał spółkami z branży produkcyjnej i usługowej, na stanowiskach tj.: Członek Zarządu – Dyr. Zarządzający, Dyr. Generalny i Prezes Zarządu. Reorganizował struktury oraz doskonalił procesy w wielu obszarach działalności przedsiębiorstw, m.in. w zakupach, logistyce, utrzymaniu ruchu, produkcji, kontroli jakości. Ekspert w zakresie zarządzania projektami przemysłowymi, współtwórca metodyki Industrial Project Management (IPM). Posiada wiedzę z zakresu takich metodologii, jak: Lean Manufacturing, Six Sigma, TPM. Wdrażał procedury efektywnego zarządzania obszarami operacyjnymi przy wykorzystaniu znanych metodologii i strategii. Menadżer projektów przemysłowych i optymalizacyjnych realizowanych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Rumunii. Jako Dyr. Generalny zakładu organizował biuro projektowe odpowiedzialne za rozbudowę zakładu. Doświadczony konsultant i Interim Manager. Realizuje funkcje wsparcia i doradztwa w samej inicjacji i wstępnej organizacji projektów, jak również częściowego bądź kompleksowego zarządzania. W ramach Interim Management przyjmował funkcje m. in. Dyr. Technicznego, Menadżera Projektów rozbudowy zakładów produkcyjnych, Menadżera Projektów optymalizacji obszarów operacyjnych.
Od kilku lat zarządza obszarem projektów w produkcji, obejmującym cztery zakłady zatrudniające blisko 1500 osób na terenie kraju, a także zarządza projektami strategicznymi. Koordynował przebudowę dwóch zakładów produkcyjnych oraz uruchomienie fabryki na terenie zakładu karnego we Włodawie. Był współtwórcą koncepcji zmian organizacyjno-kulturowych, obejmujących m.in.: budowę nowej siatki płac opartej na kompetencjach, programu rozwoju umiejętności technicznych oparty na grupie instruktorów, programu onboardingu pracowników oraz usprawnieniu komunikacji w produkcji poprzez wdrożenie wskaźników monitorujących, organizację MeetingPoint-ów oraz systemu odpraw. Aktualnie w swoim portfolio posiada ponad 50 otwartych projektów na różnych etapach realizacji, za których koordynację odpowiada, współpracując na co dzień z grupą managerów realizujących projekty w swoich zakładach produkcyjnych.
Od 8 lat Szef Utrzymania Ruchu w MTU Aero Engines Polska, wiodącej firmy lotniczej specjalizującej się w produkcji komponentów do silników lotniczych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą techniczną, utrzymaniem ruchu, inwestycjami oraz optymalizacją procesów produkcyjnych. Koncentruje się na rozwoju organizacji poprzez wdrażanie nowoczesnych modeli biznesowych oraz budowanie kluczowych kompetencji. Karierę zawodową rozpoczął w branży lotniczej w firmie Pratt & Whitney. W grudniu 2011 roku dołączył do MTU Aero Engines Polska. Odegrał kluczową rolę w trzech etapach rozbudowy firmy, przyczyniając się do jej dynamicznego rozwoju poprzez modernizację infrastruktury, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz optymalizację procesów produkcyjnych i utrzymania ruchu. Jako Szef UR, nadzoruje koordynację pracy usług i wykonawców, negocjuje kontrakty oraz tworzy koncepcje umów outsourcingowych. Jest autorem i realizatorem strategicznych projektów zarządzania kluczowymi obszarami operacyjnymi. Posiada szerokie doświadczenie w aktywnym utrzymaniu urządzeń technicznych i maszyn przemysłowych, a także w wdrażaniu nowoczesnych technologii oraz strategii ESG. Jako lider, kładzie nacisk na rozwój zespołów, innowacyjne podejście do zarządzania oraz efektywne wykorzystanie zasobów technicznych.