QUALITY TOUR BRANŻY FMCG
22 października 2024 - 24 października 2024 (3 dni)
Warszawa
Partnerzy wydarzenia

QUALITY TOUR BRANŻY FMCG

W dniach 22-24 października 2024 roku w Warszawie odbyło się wydarzenie „Quality Tour branży FMCG”, które zgromadziło profesjonalistów oraz pasjonatów z zakresu zarządzania jakością w branży FMCG. Celem spotkania było zaprezentowanie najnowszych trendów, narzędzi oraz najlepszych praktyk w obszarze zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych i kosmetycznych, a także wymiana doświadczeń oraz pogłębianie wiedzy na temat aktualnych wyzwań i rozwiązań w tej dziedzinie.

Omówiliśmy ewolucję modelu zarządzania jakością, transformacje systemów, nowe technologie, korzyści i wyzwania związane z zarządzaniem zmianą mającą wpływ na jakość i bezpieczeństwo żywności, proces zarządzania niezgodnościami jakościowymi, wdrażanie digitalizacji i jej wpływ na dokładność zbieranych danych, efektywność procesów wytwarzania i jakość produktu.
Bezpieczny produkt i opakowanie to kształtowanie kultury jakości i bezpieczeństwa, rzetelne i nowoczesne narzędzia ciągłego doskonalenia w zakładzie i całym łańcuchu dostaw. Praktyczne wskazówki dla producentów związane z uwarunkowaniami prawnymi dotyczyły certyfikacji zrównoważonych opakowań i produktów, znakowania żywności, oświadczeń żywieniowych i oświadczeń marketingowych na etykietach produktów z branży spożywczej i kosmetycznej.

Podczas Quality Tour odbyły się dwie bardzo ciekawe wizyty jakościowe w nowoczesnych zakładach: Cetes (GRUPA ORIFLAME) oraz Frito Lay (PEPSICO). Dziękujemy za poświęcony czas, otwartość, zaangażowanie i profesjonalizm.

Uczestnicy wydarzenia mieli niepowtarzalną okazję do nawiązania cennych kontaktów biznesowych oraz zdobycia inspiracji do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w swoich organizacjach. Program wydarzenia dostarczył praktycznych narzędzi oraz wiedzy, które umożliwią uczestnikom dalszy rozwój ich działalności w branży FMCG.

Dziękujemy wszystkim Prelegentom oraz Uczestnikom za aktywny udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

MOVIDA

Partnerzy wydarzenia

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Ikonka
produkty kosmetyczne
Ikonka
szwedzka grupa Oriflame
Ikonka
5 zakładów produkcyjnych w Polsce, Chinach i Indiach
Ikonka
100% re-cycling odpadów, zielona energia i minimalizacja zużycia wody
Ikonka
GMP (ISO 22716), ISO 9001, 14001, 45001, Gold EcoVadis, członek Sedex

CETES COSMETICS JEST PRODUKCYJNĄ DYWIZJĄ SZWEDZKIEJ GRUPY ORIFLAME.
W skład Cetes Cosmetics wchodzi 5 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, Chinach i Indiach. W fabrykach Cetes Cosmetics wytwarzane są produkty kosmetyczne i suplementy diety.
Największym zakładem Cetes Cosmetics jest polska fabryka mieszcząca się w Ursusie.

ZATRUDNIENIE

Zakład w Ursusie (Cetes Cosmetics Poland) powstał w 1992 i obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników.

PRODUKCJA

Produkcja realizowana jest w dwóch wydziałach: Produkcja Kosmetyków oraz Oddział Wód Toaletowych. 

Zakład posiada 15 zbiorników produkcyjnych o średniej pojemności 2 tony oraz 21 linii napełniających.

W zakładzie wytwarzane są kremy, balsamy, toniki, maski, szampony, żele do kąpieli, podkłady do makijażu, maskary, pasty do zębów oraz wody toaletowe. Masy kosmetyczne napełniane są w butelki, tuby, słoiki i saszetki. Zakład w głównej mierze realizuje zamówienia grupy Oriflame, jednak od wielu lat świadczy również usługi w zakresie contract manufacturing, private label i pełnego rozwoju nowych produktów. Na terenie Zakładu istnieje R&D, które opracowuje innowacyjne receptury oparte na naturalnych składnikach pochodzących ze zrównoważonych źródeł.
Obecnie w portfelu posiada ponad 1000 produktów i co roku wdraża ponad 200 nowych produktów.

Jako firma ze szwedzkimi korzeniami kieruje się zasadą, że człowiek jest największą wartością organizacji. Działa zgodnie z wartościami: Współpraca, Kreatywność, Dbałość i Zaangażowanie.

Dokłada też starań i podejmuje wiele działań, by w jak najmniejszym stopniu negatywnie wpływać na środowisko. Wszystkie fabryki Cetes Cosmetics deklarują 100% re-cycling generowanych odpadów oraz 0 odpadów wyrzucanych na wysypiska. Korzystamy z zielonej  energii i minimalizujemy zużycie wody.

CERTYFIKATY

Cetes Cosmetics Poland ma wdrożone wiele systemów poświadczonych certyfikatami:

GMP ( ISO 22716), ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, Gold EcoVadis oraz jest członkiem Sedex (Supplier Ethical Data Exchange). Regularnie wspiera działania wielu fundacji, między innymi Fundację Piękniejsze Życie.

Ikonka
branża spożywcza (chipsy ziemniaczane)
Ikonka
USA
Ikonka
4 linie prod., wydajność: 68 mT, 4 rodzaje chipsów, 34 smaki, 145 SKU
Ikonka
FSSC oraz AIB
Ikonka
Polska Rynkiem roku 2018, Carbon Disclosure Project (CDP) 2017

PepsiCo jest amerykańską firmą, której produkty dostępne są w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie, a każda z 22 najlepiej sprzedających się marek generuje w ciągu roku przychody przekraczające jeden miliard dolarów amerykańskich.

Prowadząc działalność w ponad 100 krajach, PepsiCo zatrudnia 59 000 pracowników, dla których nadrzędnym celem jest doskonałość we wszystkich podejmowanych działaniach, innowacyjne podejście oraz otwartość na oczekiwania konsumentów. Jest wiodącym producentem słonych przekąsek, produktów zbożowych do spożycia na gorąco, a także soków, jak również drugim po względem wielkości producentem napojów gazowanych i przetworów mlecznych.

PARTNERZY

W całej działalności kluczową role odgrywa rolnictwo – PepsiCo współpracuje z ponad 3900 rolnikami, aby móc pozyskiwać najwyższej jakości ziemniaki, owies, kukurydzę, jabłka, orzechy i mleko. W ramach Programu Zrównoważonego Rolnictwa ściśle współpracuje z rolnikami na całym świecie.

WYBRANE NAGRODY I  WYRÓŻNIENIA

  • Polska – Rynkiem roku 2018 

Polska została uznana za Rynek Roku! Oznacza to, że ze wszystkich rynków PepsiCo na całym świecie, Polska jest najlepszą jednostką, która zapewnia stałą wydajność w wielu okresach

  • Fortune’s World

Lista najbardziej podziwianych firm świata – Fortune’s World’s Most Admired Companies (2017)

  • Carbon Disclosure Project (CDP)

Wyróżnienie w Carbon Disclosure Project (CDP) – 7. rok z rzędu (2017)

Wszystkie : https://www.pepsicopoland.com/o-firmie/Nagrody-i-wyr%C3%B3%C5%BCnienia

 

Frito Lay Grodzisk Mazowiecki należący do koncernu Pepsico

PRODUKCJA

Zakład pracujący od 1993 roku obecnie wyposażony jest w zaawansowane linie technologiczne, które umożliwiają precyzyjne i efektywne przetwarzanie ziemniaków na chipsy.
Proces produkcji zaczyna się od starannej selekcji surowców – najwyższej jakości ziemniaki trafiają na linie produkcyjne. Podczas procesu produkcji stosowane są nowoczesne technologie, m.in automatyczne sortowanie zarówno ziemniaków, jak i chipsów, automatyczne pakowanie, które zapewniają jednolitość produktu końcowego.

W procesie smażenia używane są wysokiej jakości oleje, a temperatura i czas smażenia są precyzyjnie kontrolowane, aby zapewnić doskonałą chrupkość i smak chipsów. Każda partia jest systematycznie kontrolowana pod kątem zawartości tłuszczu, wilgotności i innych kluczowych parametrów.

CERTYFIKATY

Zakład posiada CERTYFIKATY FSSC oraz AIB potwierdzające zgodność z międzynarodowymi standardami jakości.

 

FABRYKA W PIGUŁCE

  • 4 linie produkcyjne
  • MZPC50 HOW największa linia produkcyjna chipsów w Pepsico
  • wydajność: 68 mT
  • 4 rodzaje chipsów
  • 34 smaki
  • 145 SKU

 ZATRUDNIENIE: 512 pracowników

 WDROŻONE NARZĘDZIA

  • monitoring wyników w ujęciu dziennym, tygodniowym – QCDM
  • 5S, lean
  • SYSTEM gSFT do monitorowania i wprowadzania wyników jakościowych i efektywnościowych
  • AUTOMATYCZNA paletyzacja, ROBOTYZACJA

 INNOWACJE OGRANICZAJĄCE ZUŻYCIE MEDIÓW

  • odzyskiwanie ciepła wyprowadzanego kominem ze smażalnic – ogrzewanie budynku
  • lampy LED
  • zamiana odzyskiwanego ciepła w chłód
  • oddawanie produktu ubocznego nie zawierającego białka zwierzęcego na paszę dla zwierząt

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?