FACTORIES TOUR - najlepsze praktyki w zarządzaniu zakładem produkcyjnym LIVE
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością zapraszam Państwa na kolejną edycję cieszącego się dużym zainteresowaniem i uznaniem masterclass FACTORIES TOUR, które odbędzie się w dniach 24-25-26 września 2024 roku.
Wyjątkowa formuła FACTORIES TOUR łączy w sobie część merytoryczną z praktyką. W trzy dni zaprezentujemy trzy nowoczesne zakłady produkcyjne. Prelekcje merytoryczne zostaną poparte konkretnymi przykładami podczas zwiedzania linii produkcyjnych, poprowadzonego przez praktyków zarządzających danym obszarem.
Factories Tour to merytoryczne prelekcje na najwyższym poziomie, prezentujące najlepsze praktyki i nowoczesne systemy zarządzania produkcją, sprawdzone metody doskonalenia i optymalizacji procesów, ewolucję strategii zarządzania.
Autorski wieczór integracyjny, wspólne kolacje i liczne przerwy networkingowe gwarantują możliwość dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów w miłej inspirującej atmosferze.
W sprawach merytorycznych zapraszam do kontaktu pod adresem poczty elektronicznej
kdutkalska@movida.com.pl.
Do zobaczenia
Katarzyna Dutkalska
Conference Director
RÓŻNE BRANŻE – RÓŻNE PERSPEKTYWY – Factories Tour to pogłębione meritum, inspiracje, wiedza i owocne dyskusje w gronie menedżerów-praktyków odpowiedzialnych za zarządzanie produkcją w zakładach przemysłowych z różnych branż.
Co w programie?
WYJĄTKOWA FORMUŁA:
• techniczne zwiedzanie trzech zakładów produkcyjnych i cykl spotkań merytorycznych
• zróżnicowana specyfika produkcji i strategie zarządzania
• każda wizyta poprzedzona merytoryczną prelekcją
POROZMAWIAMY O:
- nowoczesnych rozwiązaniach wspierających produkcję
- automatyzacji procesów produkcji i kontroli jakości oraz jej wpływie na produktywność
- podejściu procesowym
- ciągłym doskonaleniu i wdrażaniu zmian
- rozwiązaniach leanowych i organizacyjnych w zakładzie produkcyjnym
UWAGA: Liczba miejsc ograniczona!
• przykłady optymalizacji i doskonalenia
• nowoczesne rozwiązania
• zaawansowane systemy
• wymiana doświadczeń – benchmarking, inspiracje
• efektywna i komfortowa platforma networkingowa
Do kogo kierujemy to wydarzenie?
Na Factories Tour spotkają Państwo:
• Dyrektorów i Managerów Zakładów Produkcyjnych
• Dyrektorów i Kierowników Produkcji
• Dyrektorów, Kierowników i Koordynatorów Utrzymania Ruchu
• Dyrektorów Technicznych
• Managerów ds. Lean
• Kierowników ds. Planowania i Nadzoru Produkcji
• Kierowników Działu Formowania
• Kierowników Działu Rozwoju
• Koordynatorów Procesu
• Liderów Ciągłego Doskonalenia
• Managerów Inżynieringu
• Inżynierów Produktu
• Inżynierów Procesu
• przedstawicieli kadry zarządzającej i osoby odpowiedzialne za nadzór nad systemami zarządzania
Prelegenci
Wiedza ze źródeł
Wiedza, doświadczenie, rozwiązania, inspiracje
Partnerzy wydarzenia
PARTNERZY MERYTORYCZNI
PILKINGTON zajmuje się PRODUKCJĄ SZKŁA od roku 1826.
W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group.
Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.
PRODUKCJA
NSG Group jest OBECNIE JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH ŚWIATOWYCH PRODUCENTÓW SZKŁA I PRODUKTÓW SZKLANYCH, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej.
Produkcja odbywa się w 28 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w 105 krajach.
ZAKŁAD W CHMIELOWIE
Wybudowana w ciągu 4 lat nowoczesna fabryka to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland, w którym powstają SZYBY PRZEZNACZONE DLA NAJWIĘKSZYCH PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW NA ŚWIECIE.
Chmielowska fabryka jest obecnie NAJNOWOCZEŚNIEJSZYM W POLSCE I JEDNYM Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH ZAKŁADÓW TEGO TYPU NA ŚWIECIE.
Jej łączna powierzchnia, wynosząca 90 tys. mkw., została podzielona na dwie części: halę produkcyjną oraz magazynową, obok której zlokalizowano stanowiska do montażu elementów dodatkowych.
Zakład wyposażono w INNOWACYJNE LINIE TECHNOLOGICZNE: do produkcji szyb przednich, do instalacji dodatkowych elementów na szybach przednich, do produkcji szyb na rynek wtórny oraz linię do enkapsulacji. Ostatni etap inwestycji zakończyło uruchomienie linii do produkcji hartowanych szyb bocznych wraz z linią do instalacji dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową.
Oba zakłady mogą wytwarzać rocznie 11 mln szyb przednich, bocznych, tylnych i dachowych. 80 procent produktów trafia na rynki zagraniczne.
Obecnie Pilkington Automotive Poland stawia na dalszy ROZWÓJ AUTOMATYZACJI I DIGITALIZACJI PROCESÓW PRODUKCYJNYCH.
BWI Group projektuje i produkuje inteligentne systemy zawieszeń samochodowych oraz układy hamulcowe dla przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Obecność w branży od ponad stu lat, wypracowane doświadczenie, eksperckie kompetencje i innowacyjne podejście czynią z BWI Group niezawodnego partnera dla producentów wiodących marek samochodów.
BWI Group oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów, zaczynając od systemów konwencjonalnych, takich jak amortyzatory jedno i dwururowe oraz hydrauliczne układy hamulcowe, aż do segmentu premium, w którym znajdują się zaawansowane technologie takie jak: elektronicznie przełączalne amortyzatory MagneRide®, zawieszenia pneumatyczne AeroRide™, czy systemy z bezstopniowym regulowanym tłumieniem ValveRide™. W ofercie układów hamulcowych klienci mogą znaleźć takie produkty jak: DBC1280 ESC, iDBC1 One-Box i iDBC2 Two-Box, a od 2024 dołączył do nich innowacyjny system elektroniczny EMB.
W Polsce działają dwa ośrodki: Zakład Produkcyjny w Krośnie, który jest największą fabryką koncernu BWI Group w Europie oraz Centrum Techniczne w Krakowie.
Na całym świecie koncern posiada 9 fabryk i 7 centrów technicznych.
FABRYKA W KROŚNIE
Fabryka BWI Group w Krośnie to największy zakład produkcyjny koncernu BWI Group, który w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia.
LICZBA ZATRUDNIONYCH
Aktualne zatrudnienie to ponad 1500 pracowników.
PRODUKCJA
Fabryka wytwarza elementy zawieszeń samochodowych, w tym głównie amortyzatory pasywne o zróżnicowanych konfiguracjach i funkcjonalnościach, amortyzatory przełączalne, a także stabilizatory przechyłu i poduszki silnika.
Głównymi odbiorcami amortyzatorów produkowanych w Krośnie są takie koncerny jak BMW, Stellantis, Ford, Audi, Volvo, VW, Lamborghini, czy Ferrari.
Fabryka działa w oparciu o rozwiązania z obszaru Manufacturing 4.0, najwyższe standardy jakościowe i z uwzględnieniem norm wynikających z przyjętej polityki sustainability.
CERTYFIKATY
- IATF 16949
- INMETRO
- ISO 14001
- ISO 45001
- ISO 17025
- TISAX
BorgWarner Inc. to amerykański koncern motoryzacyjny dostarczający rozwiązania do technologii spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Koncern posiada około 80 lokalizacji w 19 krajach w tym w Polsce.
„Campus BorgWarner” zlokalizowany w pobliżu rzeszowskiego lotniska, to 2 spółki BorgWarner Poland & BorgWarner Rzeszów w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Campus składa się z pięciu oddzielnych zakładów produkcyjnych, centrum R&D trzech różnych dywizji firmy rozlokowanych w dwóch spółkach.
PRODUKCJA
Zakłady produkcyjne specjalizują się w produkcji turbosprężarek, elementów oraz łańcuchów rozrządu oraz układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych.
Zakłady dywizji ETTS (Emission, Thermal and Turbo Systems) – zajmują się:
• projektowaniem turbosprężarek z własnym Research & Development Center (Centrum Techniczne)
• produkcją turbosprężarek do pojazdów osobowych (PC), pojazdów użytkowych (CV, Agro)
• remanufacturingiem – regeneracją turbosprężarek branży motoryzacyjnej, pojazdów użytkowych (CV), maszyn rolniczych czy budowlanych.
Podczas wizyty zwiedzimy zakład produkcyjny turbosprężarek.
ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA
BorgWarner jako amerykański koncern stawia wysokie wymagania wobec działalności, skupiając się poza biznesem na bezpieczeństwie, ochronie środowiska, zrównoważonym
rozwoju oraz wsparciu społeczności lokalnych. Skutkiem wymagań jest wdrożony Zintegrowany System Zarządzania zawierający wymagania m.in.:
• IATF 16949 (Standard Zarządzania w Przemyśle Motoryzacyjnym)
• ISO 14001 (Standard Zarządzania Ochroną Środowiska)
• ISO 45001 (Standard Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy)
• Certyfikacja LEED dla budownictwa zrównoważonego.
• TISAX
LICZBA ZATRUDNIONYCH: ok. 1600
Rok założenia: 2008 (R&D 2013)
Całkowita POWIERZCHNIA użytkowa: ok. 35k m2 (Turbo)
Gdzie się spotykamy?
Konferencja FACTORIES TOUR 24-25-26 września 2024 odbędzie się w hotelu Atena ****
Hotel Atena**** położony jest w Mielcu w centrum Podkarpacia. Doskonała lokalizacja umożliwia szybką komunikację z najważniejszymi centrami biznesu oraz miejscami rozrywki.
ul. Przemysłowa 67, 39-300 Mielec
+48 17 773 91 00
recepcja@hotel-atena.pl
Koszty uczestnictwa
Cena uczestnictwa obejmuje:
Koszt uczestnictwa zawiera:
• Merytoryczną wartość spotkania
• Przejazd do Zakładów Produkcyjnych
• Wyżywienie (przerwy kawowe, obiady) oraz wspólne kolacje networkingowe
• Materiały w formie pisemnej
• Materiały w formie elektronicznej do pobrania w trakcie oraz po spotkaniu ze STREFY UCZESTNIKA
- Ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku osiągnięcia limitu miejsc Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia przyjmowania zgłoszeń w dowolnym momencie.
- Przy zgłoszeniu dwóch osób - rabat 5%,
- przy zgłoszeniu trzech lub więcej osób - rabat 7%.
WARUNKI UCZESTNICTWA
POTWIERDZENIE I WARUNKI UCZESTNICTWA
- Po otrzymaniu wypełnionego formularza opiekun z ramienia MOVIDA prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz fakturę. Uczestnik otrzyma dostęp do Strefy Uczestnika w celu wypełnienia indywidualnej ankiety zawierającej informacje dotyczące preferowanych posiłków, materiałów i certyfikatu oraz do Regulaminu zwiedzania.
Rezygnacja, odwołanie, zmiana uczestnika
- Rezygnacja ze zgłoszenia wymaga wypełnienia Formularza rezygnacji oraz potwierdzenia tejże rezygnacji przez Organizatora.
- W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie 14 dni lub krótszym przed rozpoczęciem wydarzenia wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i niewzięcie udziału w wydarzeniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
- Rezygnacja z udziału w terminie 14 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, lub krótszym, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora.
- W terminie do 2 dni roboczych przed rozpoczęciem wydarzenia można dokonać zmiany uczestnika. Należy wówczas niezwłocznie powiadomić Organizatora wypełniając Formularz zmiany uczestnika.
Szczegóły organizacyjne
- W przypadku wizyt/y referencyjnej/nych uczestnik otrzyma Regulamin zwiedzania najpóźniej 5 dni przed wydarzeniem. Podpis na liście obecności jest równoznaczny z jego akceptacją.
- Uczestnik zezwala na przechowywanie, reprodukcję, adaptację i publikację zdjęć i nagrań z wydarzenia przez MOVIDA i partnerów wydarzenia z zastrzeżeniem, że będą wykorzystane jedynie w celach informacyjnych lub wizerunkowych. Wizerunki te mogą być publikowane na stronach internetowych MOVIDA, partnerów wydarzenia oraz podmiotów trzecich, które promują wydarzenie. Uczestnik zostaje poinformowany, że nie będzie mieć prawa do wynagrodzenia za wykorzystanie zdjęć i nagrań. Zgoda udzielana jest na czas nieokreślony.
- MOVIDA zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania wydarzenia koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym wydarzeniu.
- Opłata za wydarzenie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje, w tym udział w kolacjach networkingowo-integracyjnych.
- Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
- Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.
- MOVIDA oświadcza, że jest czynnym płatnikiem VAT.