LEAN THINKING TOUR – innowacje, optymalizacje i oszczędności
21 maja 2024 - 23 maja 2024 (3 dni)
Starogard Gdański
Partnerzy wydarzenia

LEAN THINKING TOUR – innowacje, optymalizacje i oszczędności

Dziękujemy uczestnikom i prelegentom za przybycie i stworzenie znakomitej atmosfery sprzyjającej podnoszeniu wiedzy i wymianie doświadczeń. Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenia!

MOVIDA

Wiedza ze źródeł

Wiedza, doświadczenie, rozwiązania, inspiracje

Partnerzy wydarzenia

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Ikonka
170 000 pracowników w 30 krajach
Ikonka
100 000 m2
Ikonka
park przemysłowy stanowi 5 hal

Flex to światowej klasy partner produkcyjny, pomagający klientom z różnych branż w opracowaniu i budowaniu produktów, które zmieniają świat. Jako międzynarodowa firma zatrudnia około 170 000 pracowników w 137 lokalizacjach w 30 krajach.  Oddział w Tczewie od 2000 roku oferuje swoim klientom innowacyjne i elastyczne usługi oraz specjalistyczną wiedzę obejmującą różne dziedziny począwszy od projektowania i opracowania procesów produkcyjnych, skończywszy na magazynowaniu i logistyce. Znajdujący się w województwie pomorskim park przemysłowy stanowi 5 hal o łącznej powierzchni 100 000 m2 . W trzech z nich prowadzony jest m.in. montaż płytek elektronicznych, wybranych modułów oraz całych urządzeń elektronicznych, a także obróbka plastyczna blach i montaż złożonych produktów, takich jak szafy bazowe do telefonii komórkowej, ładowarki do samochodów elektrycznych czy maszyny samoobsługowe. Czwarty i piąty obiekt pełni funkcję nowoczesnego centrum logistycznego. Realizując zlecenia dla czołowych przedstawicieli z różnych branż, Flex codziennie udowadnia, że oferowane przez firmę rozwiązania, zaplecze techniczne i specjalistyczna wiedza stanowią gwarancję najwyższej jakości.

Ikonka
Zakład w Gdańsku zatrudnia 900 osób
Ikonka
Jeden z największych na świecie producentów dla branży automotive
Ikonka
80 lokalizacji na 5 kontynentach
Ikonka
Produkcja w skali rocznej - 50 milionów szt. łożysk ślizgowych
Ikonka
5 zakładów w Polsce

F-M Bimet TENNECO to zakład powstały w 1947 roku w Gdańsku jako Bimet. W początkowych latach firma należała do Skarbu Państwa, obecnie jest częścią ogólnoświatowej marki Tenneco. Koncern jest jednym z największych na świecie producentów dla branży automotive, dzieli się na klastry Powertrain i Clean Air. 80 lokalizacji na 5 kontynentach zatrudniających ponad 70 tysięcy ludzi, 5 zakładów w Polsce, jeden w północnej jej części – w centrum Gdańska.

Zakład F-M Bimet Tenneco specjalizuje się w produkcji łożysk ślizgowych – panewek. Produkcja w skali rocznej wynosi 50 milionów sztuk, klientami są najwięksi producenci samochodów osobowych oraz ciężarowych na świecie.

Posiadamy również własną galwanizernie, narzędziownie oraz linie do produkcji proszków brązu i taśm bimetalowych które są materiałem wejściowym do produkcji panewek.

Zakład w Gdańsku zatrudnia 900 osób, pracujących w 3 halach produkcyjnych na różnorodnych procesach zorganizowanych w 2 Value Streamy.

F-M Bimet Tenneco jest uznawany za benchmark dla innych lokalizacji Tenneco – Lean, 5S, Kaizen, Visual Management i SMED to narzędzia które wpisują się w nasze DNA.