VIII FORUM JAKOŚĆ DOSTAWCÓW
14 maja 2024 - 16 maja 2024 (3 dni)
Częstochowa
Partnerzy wydarzenia

VIII FORUM JAKOŚĆ DOSTAWCÓW

Dziękujemy uczestnikom i prelegentom za przybycie i stworzenie znakomitej atmosfery sprzyjającej podnoszeniu wiedzy i wymianie doświadczeń. Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenia!

MOVIDA

Partnerzy wydarzenia

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Ikonka
1060 pracowników i ponad 3200 globalnie
Ikonka
ISO 9001; 14001, 45001, 50001, IATF 16949, w trakcie certyfikacji TISAX.
Ikonka
Symbol Innowacyjności 2021, Made in Poland 2023
Ikonka
Technologiczna
Ikonka
hala produkcyjna zajmuje 27 000m2

Neapco Europe zlokalizowane w Praszce jest częścią globalnej grupy zakładów do której wchodzą: 3 zakłady w Europie, 3 zakładów w Chinach oraz 3 zakładów w Ameryce północnej, gdzie znajduje się również siedziba główna.

Branża: Automotive

PRODUKCJA:
Neapco jest wiodącym dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie układów napędowych dla producentów oryginalnego wyposażenia i światowego przemysłu motoryzacyjnego.

Neapco projektuje, produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości, konkurencyjne cenowo części OEM i zamienne do układów napędowych dla samochodów, lekkich ciężarówek, ciężkich samochodów ciężarowych, terenowych, rolniczych i przemysłowych.

ZATRUDNIENIE:
Polska: 1060 pracowników i ponad 3200 globalnie

POWIERZCHNIA:
Neapco Praszka
 znajduje się na obszarze 22 ha, gdzie hala produkcyjna zajmuje 27 000m2

CERTYFIKATY I SYSTEMY ZARZĄDZANIA:
ISO 9001; 14001, 45001, 50001, IATF 16949, w trakcie certyfikacji TISAX.

NAGRODY:

  • SOLIDNY PRACODAWCA 2017
  • SYMBOL INNOWACYJNOŚCI 2021
  • MADE IN POLAND 2023

JAKOŚĆ:
Produkty Neapco oferują długoterminową jakość, niezawodność i trwałość, na których klienci mogą polegać – nawet w najbardziej ekstremalnych i wymagających warunkach.

Dzięki jasno określonej globalnej polityce jakości firma jest w stanie zaoferować swoim klientom jednocyfrowy wskaźnik PPM-ów.

Wysoka jakość produktów i usług Neapco jest budowana na podstawie:

  • SKONCENTROWANIU NA KLIENCIE

Solidny proces APQP oraz zarządzania zmianą zapewnia koncentrację na wymaganiach klientów oraz pozwala na dostarczanie naszym klientom produktów o wysokiej wartości.

  • SPRAWDZONEJ WYDAJNOŚCI

Innowacyjne rozwiązania, zaawansowane testy i niezwykle dokładne metody produkcji zapewniają, że każdy produkt Neapco spełnia najbardziej rygorystyczne specyfikacje i tolerancje – oferując niezawodność nawet w najbardziej ekstremalnych i wymagających warunkach.

  • CIĄGŁEMU DOSKONALENIU W CAŁEJ ORGANIZACJI

Neapco stawia na ciągłą poprawę jakości, zapobieganie defektom i redukcję odpadów w łańcuchu dostaw.

Aby osiągnąć założenia polityki jakości zespół Neapco stosuje i ciągle podnosi kompetencje w zakresie narzędzi jakościowych, monitorowaniu procesów oraz określania i eliminowania potencjalnych ryzyk w procesach i produktach.

INNOWACJE:
Innowacyjny program JSON – czyli pomysł na „Citizen Development”. 20 aktywnych developerów. Dziesiątki stworzonych wewnętrznie narzędzi IT dających możliwość rozwój pracownikom i rozwój procesów.

KAIZEN: Jeden z najlepiej działających w Polsce Systemów Sugestii. Firma może się pochwalić ponad 14.000 pomysłów wygenerowanych w ciągu 7 lat.

Firma wdraża system MES/APS/SCADA/Forklift Management – zestaw narzędzi informatycznych, który w ciągu kilku najbliższych lat przeniesie całą firmę znacznie bliżej założeń Industry 4.0.

DZIAŁANIA EKOLOGICZNE I SPOŁECZNE:
Neapco inwestuje w tworzenie najnowocześniejszych produktów niskoemisyjnych, stale ocenia, w jaki sposób może zmniejszyć wpływ procesów i obiektów na planetę. W całej organizacji firma utworzyła globalne zespoły, które skupiają się na kilku kluczowych tematach związanych ze zrównoważonym rozwojem: społeczność, środowisko i ład korporacyjny.

Jest w pełni zaangażowana w coroczne akcje proekologiczne takie jak: sprzątanie świata, dzień bez samochodu, czy akcje sadzenia drzew, w które włącza lokalną społeczność. Dzięki dużemu zaangażowaniu udziela się społecznie przez akcje oddawania krwi, zbierania nakrętek, WOŚP, gdzie jest organizatorem maratonu pływackiego i marszowo-biegowego. Neapco wspomaga lokalną społeczność przez zbiórki żywności oraz artykułów gospodarstwa domowego, paczki na święta dla dzieci i wystawy rękodzieł prac zrobionych przez osoby niepełnosprawne z warsztatów terapii zajęciowej.

Ikonka
Technologiczna
Ikonka
Firma opracowała od podstaw oraz wdrożyła do produkcji swój pierwszy produkt - farbę antykorozyjną

NanoSphere Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna, która zajmuje się wdrażaniem rozwiązań opartych na innowacyjnym materiale jakim jest grafen. W ciągu 5 lat działalności na rynku firma opracowała od podstaw oraz wdrożyła do produkcji swój pierwszy produkt – farbę antykorozyjną, na bazie której uruchomiona została również usługa malowania w zakładzie w Praszce (woj. Opolskie). Niezwykłe właściwości grafenu pozwoliły spółce rozpocząć swoją działalność operacyjną w branży automotive.

Dziś firma świadczy usługę malowania opracowaną przez siebie farbą dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, na czele z: BMW, Mercedesem, Volkswagenem oraz Fordem.

Założyciele firmy przykładają dużą wagę do zapewnienia jakości swoich usług. Firma dysponuje wdrożonym system ISO 9001:2015, do połowy 2024 r. planuje się również wdrożenie systemu ISO 45001. Zespół pracuje także nad dokumentacją w zgodzie ze specyfikacją IATF 16949 i planuje certyfikację w tym zakresie na początku 2025.

PMN Bobrek specjalizuje się w recyklingu aluminium oraz produkcji aluminiowych stopów odlewniczych.

STREFA INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?