INTRALOGISTYKA 4.0
19 marca 2024 - 21 marca 2024 (3 dni)
Poznań
Partnerzy wydarzenia

INTRALOGISTYKA 4.0

Masterclass „Intralogistyka 4.0 – automatyzacja, optymalizacja, innowacje” (19-21 marca 2024, Poznań) zgromadziło 70-osobową grupę menadżerów zarządzających logistyką wewnętrzną w zakładach produkcyjnych – otwartych na wiedzę, dyskusję i zdobycie inspiracji do wdrożenia w swoich organizacjach.
Spotkanie było poświęcone automatyzacji i optymalizacji procesów logistyczno-magazynowych oraz praktycznemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Prelegenci omówili wdrożenia, wyzwania, sukcesy, jak również sposoby rozwiązywania napotkanych trudności.

Dziękujemy za interesujące prezentacje wszystkim Prelegentom.
Odbyliśmy również bardzo ciekawą wizytę w zakładzie Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o., w którym intralogistyka przechodzi ciągłą transformację do wysoko wydajnych i elastycznych rozwiązań zgodnych z INDUSTRY 4.0 i LOGISTYKĄ 4.0. Bardzo dziękuję panu Dyrektorowi Grzegorzowi Filary za przyjęcie zaproszenia do współpracy, a całemu teamowi z Phoenix Contact – na czele z panem Leszkiem Klimanem – za profesjonalizm, zaangażowanie i podzielenie się swoją wiedzą.

Goście podkreślali nieocenioną możliwość benchmarkingu i zdobycia wielu cennych pomysłów, na które liczyli.

Zapraszamy ponownie po kolejną dawkę wiedzy😊

MOVIDA

Wiedza ze źródeł

Wiedza, doświadczenie, rozwiązania, inspiracje

Partnerzy wydarzenia

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Ikonka
ok. 3000 osób
Ikonka
PN-EN ISO 9001:2015, PN-EN ISO 14001:2015, PN-ISO 45001:2018
Ikonka
rozwiązania i produkty dla ponad 5 000 Klientów

Firma w Polsce posiada 30-letnią tradycję i stale się rozwija. W chwili obecnej zatrudnia w Polsce ponad 3000 osób w 2 Zakładach Produkcyjnych: w Nowym Tomyślu i Tarnobrzegu. Na arenie międzynarodowej jest reprezentowana w ponad 100 krajach. Dodatkowo w Rzeszowie zlokalizowany jest Zakład Produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility Poland.

Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, będąca częścią międzynarodowej grupy. Stosuje uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na rynek światowy produkty najwyższej jakości zgodnie z wymaganiami obowiązującymi dla marki PHOENIX CONTACT.

W Phoenix Contact działamy zgodnie z duchem innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i partnerstwa. Dotyczy to zarówno kontaktów z pracownikami, jak i z klientami. Ponadto jesteśmy świadomi ciążącej na nas odpowiedzialności za społeczeństwo i środowisko, w związku z czym działamy zgodnie z tymi wartościami.

Kierując się wizją All Electric Society umożliwia także swoim klientom bardziej zrównoważone postępowanie poprzez zapewnienie kompleksowej elektryfikacji, automatyzacji i usieciowienia wszystkich sektorów przemysłu oraz infrastruktury.

PRODUKTY I ZASTOSOWANIA
Firma jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie elektryfikacji, usieciowienia i automatyzacji na drodze ku inteligentnemu światu. W technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej osiąga pozycję lidera.
Praca jest ukierunkowana na tworzenie postępu za pomocą innowacyjnych i inspirujących rozwiązań.

Rozwiązania Phoenix Contact są stosowane wszędzie tam, gdzie procesy muszą być wykonywane automatycznie. Może to dotyczyć zakładów produkcyjnych, branży energii odnawialnej, infrastruktury czy kompleksowych przyłączy urządzeń. Produkty firmy pojawiają się wszędzie tam, gdzie odbywa się łączenie i rozdzielanie przepływu energii i danych oraz sterowanie nimi.

Tworzy również zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, czy urządzenia automatyki sterujące nawet najbardziej skomplikowanymi maszynami i robotami. Swoje rozwiązania i produkty dostarcza do ponad 5 000 Klientów, wśród nich są globalni liderzy w swoich sektorach, jak na przykład: Siemens, Panasonic, Mitsubishi, Claas, Vestas, Grundfos, Bosch Rexroth, Keyence, Lely, SMC, Festo, Stadler itp.

ZASTOSOWANIE WYROBÓW

  • szafy sterownicze urządzeń przemysłowych
  • systemy przepięciowe
  • ładowarki samochodowe
  • odnawialne źródła energii elektrycznej
  • obudowy do elektroniki
  • okablowanie do sterowników
  • oświetlenie przemysłowe i sygnalizacja

INTRALOGISTYKA FIRMY przechodzi ciągłą transformację z logistyki 3.0 do wysoko wydajnych i elastycznych rozwiązań zgodnych z INDUSTRY 4.0 I LOGISTYKĄ 4.0.

Technologia magazynowa obejmuje rozwiązania takie jak magazyn paletowy wysokiego składowania VNA, magazyny karuzelowe pojemnikowe wspierane przez technologię PICK – BY LIGHT, a od 2018 roku w firmie funkcjonuje w pełni AUTOMATYCZNY MAGAZYN SKRZYNKOWY TYPU ASRS Shuttle o pojemności 81200 pojemników. Jest to jedyne tego typu wdrożenie w Europie Środkowo-Wschodniej.

PROCESY PRZYJĘCIA DOSTAW, KOMPLETACJI I TRANSPORTU WEWNĄTRZMAGAZYNOWEGO SĄ W PEŁNI ZAUTOMATYZOWANE z wykorzystaniem technologii automatycznej depaletyzacji i kontroli ilości, transportu wewnątrz magazynu realizowanego przez TRANSPORTERY SHUTTLE, STACJI GOODS TO MAN oraz automatycznej kompletacji (PICK–BY–ROBOT).

TRANSPORT WEWNĘTRZNY w firmie realizowany jest poprzez dostawy w formule Milk Run albo Butterfly, a terminowości dostaw skompletowanych materiałów do grup produkcyjnych, odbiorów zwrotów oraz wysyłek wyrobu gotowego osiągają powtarzalne poziomy powyżej 99%.

Obecnie firma testuje i wdraża ROZWIĄZANIA AUTOMATYZUJĄCE TRANSPORT INTRALOGISTYCZNY (AGV, AMR, Shuttle).

SYSTEMY JAKOŚCI

  • System Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2015
  • System Zarządzania Środowiskiem PN-EN ISO 14001:2015
  • System Zarządzania Bezpieczeństwem i higieną pracy PN-ISO 45001:2018

LICZBA PRACOWNIKÓW Ok. 3000 osób w zakładach produkcyjnych w Nowym Tomyślu oraz Tarnobrzegu.

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?