AUTORSKIE ROZWIĄZANIA DLA UTRZYMANIA RUCHU
20 lutego 2024 - 22 lutego 2024 (3 dni)
Wrocław
Partnerzy wydarzenia

AUTORSKIE ROZWIĄZANIA DLA UTRZYMANIA RUCHU

W dniach 20-21-22 lutego 2024 r odbyło się spotkanie „AUTORSKIE ROZWIĄZANIA DLA UTRZYMANIA RUCHU”, które było poświęcone autorskim pomysłom i rozwiązaniom usprawniającym funkcjonowanie działu Utrzymania Ruchu w zakładach produkcyjnych.

Zostały poruszone następujące tematy:

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA i NARZĘDZIA, które pozwalają na szybką reakcję na występujące problemy

 • INTERPRETACJA WSKAŹNIKÓW pod kątem ilościowym i wartościowym
 • AUTORSKI PIĘCIOLETNI PROJEKT TRANFORMACJI I USPRAWNIANIA UR prowadzony w zakładzie produkcyjnym Adient Poland Sp. z o.o.
 • KIERUNKI ROZWOJU SYSTEMÓW EKSPLOATACJI MASZYN
 • NIEZALEŻNE SYSTEMY ZBIERANIA I PRZEKAZYWANIA DANYCH Z MASZYN
 • narzędzia wspierające optymalne zarządzanie działem Utrzymania Ruchu – ZINTEGROWANA AUTOMATYKA I PRZETWARZANIE DANYCH
 • EFEKTYWNE ROZWIĄZANIA DLA UR na przykładzie PRODUKCJI ASEPTYCZNEJ
 • ewolucja i integracja SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH w celu podniesienia EFEKTYWNOŚCI PROCESÓW
 • poszczególne etapy wdrożenia TPM
 • OPTYMALIZACJA pracy SUR i efektywne zarządzanie zasobami technicznymi
 • wpływ strategii UR na produktywność i rentowność firmy
 • TRANSFORMACJA UR jako projekt
 • „SAFETY FIRST” – zapewnienie bezpiecznej obsługi maszyn
 • LEAN I KAIZEN W UTRZYMANIU RUCHU – czyli jak mniejszym zespołem osiągnąć więcej

 

W ramach programu odbyliśmy również techniczne zwiedzanie zakładu produkcyjnego HARRIC CALORIFIC International Poland Sp. z o.o. w Dzierżoniowie.

Wiedzą i doświadczeniem podzielili się przedstawiciele takich firm jak:

Adient Poland Sp. z o.o., Advanced Technical Services Sp. z o.o., BorgWarner Poland Sp. z o.o., Grupa Żywiec S.A.- Browar w Elblągu, Harris Calorific International Poland Sp. z o.o., Pass Polska Sp. z o.o., Profesal Sp. z o.o., SMP Poland Sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy Prelegentom za przyjęcie zaproszenia do współpracy i podzielenie się doświadczeniem i praktyczną wiedzą, Uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie i za pozytywne opinie o zorganizowanym masterclass.

MOVIDA

Partnerzy wydarzenia

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Ikonka
ISO 9001, ISO 14 001
Ikonka
9500 m2
Ikonka
posiada w Polsce 4 zakłady produkcyjne

Lincoln Electric, światowy lider technologii spawalniczej, obecnie posiada w Polsce cztery zakłady produkcyjne urządzeń i materiałów spawalniczych. Wśród nich jest nowoczesna fabryka elektrod i drutów proszkowych na terenie dzierżoniowskiej strefy ekonomicznej. Zakład produkcyjny materiałów spawalniczych został wybudowany w Dzierżoniowie w 2007r. i jest to inwestycja typu greenfield. Koncern Lincoln Electric ogromną wagę przywiązuje do jakości surowców używanych w procesie produkcji oraz wyrobu gotowego, który trafia do klienta. Wytwarzanie materiałów spawalniczych wymaga rzetelnej kontroli parametrów procesów, dlatego też każdy etap produkcji jest ściśle nadzorowany, a cały system organizacji pracy podporządkowany jest najwyższym standardom jakościowym.

W procesach produkcyjnych i okołoprodukcyjnych zostały z powodzeniem wdrożone narzędzia lean manufacturing takie jak: kanban, zarządzanie wizualne, mapowanie strumienia wartości, TPM, SMED. Zastosowanie powyższych narzędzi oraz metodologii lean management pozwoliły fabryce zwiększyć konkurencyjność poprzez optymalizację kosztów produkcji.

W dzierżoniowskiej fabryce Lincolna na co dzień wszystkie procesy są wspierane przez systemy informatyczne. W firmie został wdrożony system ERP (SAP) wspierający planowanie zasobów całego przedsiębiorstwa, w służbach utrzymania ruchu działa system klasy CMMS.

PRODUKCJA

Do Lincoln Electric należy grupa firm Harris Calorific International Poland, która produkuje sprzęt do spawania i cięcia gazowego, przemysłowy i specjalistyczny sprzęt do regulacji gazu oraz systemy rozprowadzania gazu.
Harris Calorific International Poland Sp. z o.o. znajduje się w Dzierżoniowie i jest główną fabryką produkującą sprzęt spawalniczy dla całej grupy, gdzie najwyższa jakość wyrobów i poziom obsługi Klienta są głównymi celami.
Zaawansowana technologia, mieszcząca się na powierzchni 9500 m2, wysokie standardy jakościowe oraz grupa wyspecjalizowanych pracowników, czyni firmę Harris International liderem w grupie producentów urządzeń kontroli przepływu oraz specjalistycznego i przemysłowego sprzętu do cięcia gazowego i spawania.

CERTYFIKATY

W zakładzie Lincoln Electric i Harris został wdrożony system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, natomiast system zarządzania środowiskiem potwierdzony jest certyfikatem ISO 14 001.
Grupa Harris Products Group posiada zakłady produkcyjne w USA, we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Meksyku i Brazylii, co świadczy o obecności firmy na całym świecie. Obecnie firma Harris dostarcza produkty i sprzęt najwyższej jakości na światowych rynkach cięcia, lutowania twardego, lutowania miękkiego i spawania w ponad 95 krajach świata.

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?