WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0
30 stycznia 2024 - 1 lutego 2024 (3 dni)
Katowice
Partnerzy wydarzenia

WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0

„WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0 – automatyzacja i robotyka magazynowa” odbyło się w dniach 30 stycznia – 1 lutego 2024 w Katowicach.

Podczas 3-dniowego spotkania dyskutowaliśmy o automatyzacji – możliwościach, wyzwaniach i rozwiązaniach, porównując procesy przed i po jej wdrożeniu. Prelegenci opowiedzieli o początkach swojej drogi z automatyzacją, ale też dali wskazówki pozwalające zoptymalizować pracę istniejących już systemów.
Eksperci podkreślali, jak ważna jest umiejętność wykorzystania danych, dobranie technologii do potrzeb, wdrożenie krok po kroku, zarządzanie zespołem.

Uczestnicy w ramach wizyty technicznej będą mieli okazję zobaczyć, jak w praktyce działa centrum robotyczne Amazon w Gliwicach. Ponad 3000 robotów transportowych (AMAZON ROBOTICS) wspiera tu pracowników w składowaniu produktów na półkach i kompletowaniu zamówień.

Wielkie podziękowania dla Prelegentów i Uczestników za wysoki poziom merytoryczny i stworzenie niepowtarzalnej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń.

MOVIDA

Partnerzy wydarzenia

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Ikonka
Gliwice
Ikonka
210 tys. m2
Ikonka
ponad 3 tys. robotów
Ikonka
17 km przenośników
Ikonka
globalna firma

Fundamentem rozwoju Amazon zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej, są LUDZIE oraz KULTURA ORGANIZACJI, którą wspólnie tworzymy i w której ważną rolę odgrywa myślenie długofalowe, koncentracja na kliencie i innowacyjność. Codziennie staramy się być lepsi – dlatego zachęcamy pracowników do dzielenia się swoimi pomysłami na usprawnienie i uczynienie naszych centrów logistycznych jeszcze bardziej BEZPIECZNYMI.

Ogromną rolę odgrywają w tym zakresie ROZWIĄZANIA AMAZON ROBOTICS.

Tylko w centrum w Gliwicach wykorzystujemy ponad 3000 robotów transportowych, wspierających pracowników w składowaniu produktów na półkach i kompletowaniu zamówień. Poprawiają one ergonomię pracy, zwiększają bezpieczeństwo, a także przyczyniają się do zwiększenia EFEKTYWNOŚCI.

Sprawne funkcjonowanie złożonego organizmu, jakim jest centrum logistyczne Amazon, wymaga współpracy na wielu szczeblach, sprawnej komunikacji między pracownikami i managementem, a także odwagi, nieszablonowego myślenia, które naturalnie wpisują się w DNA naszej firmy.

Centrum w Gliwicach realizuje zamówienia klientów na produkty o małej i średniej wielkości (np. książki, elektronika czy rzeczy codziennego użytku).

POWIERZCHNIA CENTRUM: 210 tys.m²

WYPOSAŻENIE:
• liczba robotów transportowych Amazon Robotics – ponad 3000
• łączna długość przenośników: ok. 17 km

STREFA INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?