MAINTENANCE TOUR
21 marca 2023 - 23 marca 2023 (3 dni)
Warszawa

MAINTENANCE TOUR

W dniach 21-22-23 marca 2023 roku w Warszawie odbyło się MAINTENANCE TOUR – wydarzenie, które łączy dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w postaci merytorycznych wystąpień z technicznymi wizytami w zakładach produkcyjnych.

Gościliśmy menedżerów, którzy chcieli poznać efektywne rozwiązania zastosowane w innych firmach, porozmawiać w gronie praktyków o wyzwaniach w zarządzaniu utrzymaniem ruchu i o tym, co jeszcze można udoskonalić i jak to zrobić najbardziej optymalnie.

Gospodarzem pierwszego dnia spotkania była firma PepsiCo/ zakład Frito Lay w Grodzisku. O efektywności energetycznej zakładu i samowystarczalności cieplnej opowiedział Wojciech Strycharski, Szef Utrzymania Ruchu. Następnie uczestnicy podczas zwiedzania zakładu zapoznali się z procesem produkcji chipsów ziemniaczanych od rozładunku ziemniaków do wysyłki gotowego wyrobu.

PEPSICO

O tym, jak i ile energii i pieniędzy można odnaleźć w projektach optymalizacji systemów sprężonego powietrza od sprężarki do punktu jego poboru opowiedział Wojtek Halkiewicz, Prezes Zarządu w 7bar.

O kluczowych filarach i metodach TPM, zajmujących się wdrożeniem procesów rozwoju pracowników i narzędziach wspierających rozwój pracowników w dziale UR mogliśmy posłuchać podczas prelekcji Martyna Hómin, Konsultant, Trener, Coach w 2M Consulting Sp. z o.o.

Radosław Żyłka z firmy Żyłka Consulting omówił możliwości wsparcia inwestycji w efektywność energetyczną poprzez białe certyfikaty i przedstawił zrealizowane inwestycje oraz ich analizę technicznoekonomiczną.

Proces inwestycyjny i stopę zwrotu inwestycji w instalację fotowoltaiczną przeanalizował Daniel Dziedzic, Wiceprezes Zarządu, EkoEnergia Polska Sp. z o.o.

O automatyzacji pakowania w produkcji spożywczej z punktu widzenia działu UR mówił Dawid Białoń, Kierownik Działu Technicznego w ARYZTA Polska.

Andrzej Pluta, Menedżer operacyjny w Centrum Elektroniki Stosowanej CES Sp. z o.o. przybliżył o oparciu o case studies problematykę systemów kogeneracyjnych w przemyśle.

Jakie są aktualnie największe wyzwania w procesie rekrutacji pracowników działów UR? O optymalizacji przepływu pracy UR dzięki narzędziom 4.0, zarządzaniu zmianami asortymentu, czy zastosowaniu druku 3D w optymalizacji napraw i kosztów części, opowiedzieli kierownicy techniczni w L’Oréal Warsaw PlantRobert Wiewióra oraz Michał Telatyński, a także Katarzyna Jabłońska, Inżynier ds. Projektu i Martyna Sencerek, Specjalistka ds. Rozwoju i Rekrutacji.

L’Oréal

W trzecim dniu spotkania Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w technicznej wizycie w zakładzie  L’Oréal Warsaw Plant, czyli polskiej fabryce L’Oréal.

Merytoryczne prelekcje, fantastyczne wizyty w zakładach, pytania, dyskusje i ciekawe rozmowy. Serdecznie dziękujemy!

MOVIDA

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?