e-Neutralność Klimatyczna
9 grudnia 2020 - 10 grudnia 2020 (2 dni)
ON-LINE

e-Neutralność Klimatyczna

NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA, to kolejna konferencja online, poświęcona zagadnieniom środowiska, która odbyła się w dniach 9-10 grudnia 2020 r.

Pierwszy dzień był poświęcony neutralności klimatycznej jako wielkiemu wyzwaniu dla odpowiedzialnego biznesu, natomiast drugi optymalizacji i ekologicznym rozwiązaniom w browarach Grupy Żywiec, a także ekologicznym budynkom.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się szerzej, m.in.:
– czym tak naprawdę jest ślad węglowy i jakie ma znaczenie dla zakładów produkcyjnych,
– jak zminimalizować negatywny wpływ branży transportowej na środowisko
– oraz jak ważny jest zrównoważony rozwój i potrzeba wyznaczania proekologicznych standardów w zakładach produkcyjnych.

W pytaniach pojawiających się ze strony uczestników pojawiło się szczególne zainteresowanie narzędziami do obiektywnego potwierdzenia, jaki wpływ mają te działania na wzrost świadomości środowiskowej pracowników zakładów lub przedstawicieli firm, z którymi te zakłady współpracują. Jakie są kompetencje pracowników zajmujących się obszarem ochrony środowiska i jaka część załogi jest w to zaangżowana w innych firmach (jak są szkoleni, czy takie działania są prowadzone w czasie pracy czy po).

Serdecznie Wszystkim dziękujemy za udział, a Prelegentom za przekazanie dużej dawki wiedzy.

Opinie uczestników jednoznacznie wskazują na potrzebę kontynuowania tego tematu na kolejnych spotkaniach, dlatego też jest to wskazówka dla nas, aby wkrótce przygotować kolejne tego typu wydarzenie.

Do zobaczenia w 2021 roku.

MOVIDA

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?