TOUR de MAGASINS 2017
10 października 2017 - 12 października 2017 (3 dni)
Wieliczka

TOUR de MAGASINS 2017

Szanowni Państwo,

W dniach 10-11-12 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja masterclass z cyklu „TOUR de MAGASINS”.

Po raz szósty zaprosiliśmy do współpracy praktyków o wieloletnim doświadczeniu z nowocześnie zarządzanych, wiodących magazynów z różnych branż, którzy zaprezentowali studia przypadków sprawdzonych rozwiązań w różnych obszarach działania magazynu. Tym razem główną osią programową było zwiedzanie nowoczesnych, bardzo dobrze zarządzanych magazynów przyzakładowych:

  • IMI Hydronic Engineering w Olkuszu
  • NIDEC MOTORS & Actuators Poland w Niepołomicach

Każda wizyta była studium przypadku przeprowadzonym w omawianym obiekcie, poprzedzonym merytoryczną prelekcją. Uczestnicy mogli zapoznać się z unikatowymi rozwiązaniami, których wdrożenie przyniosło niezwykle znaczące i wymierne korzyści.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu oraz Zarządom powyższych Firm za udostępnienie magazynów oraz profesjonalne przygotowanie masterclass. Uczestnicy podkreślali nie tylko wysoką wartość merytoryczną przekazanej wiedzy i zaangażowanie Gospodarzy, lecz również szczególną uprzejmość i chęć dzielenia się doświadczeniami. Spotkanie sprzyjało ciekawym dyskusjom, a wszyscy Prelegenci chętnie udzielali odpowiedzi na szczegółowe pytania.

Serdeczne podziękowania dla Partnerów Medialnych i ich wsparcie w dotarciu do osób zainteresowanych spotkaniem TOUR de MAGASINS.

Kolacje networkingowe z elementami integracji pozwoliły na kontynuacje ciekawych rozmów i – co  podkreślali Uczestnicy – sprzyjały nawiązywaniu relacji biznesowych. Networking w połączeniu z rywalizacją i budowaniem zespołów, pozwolił na nawiązanie licznych znajomości. Świadczy też o tym jedna z licznych opinii, którą miło nam w tym miejscu zacytować: „Wieczory jednym słowem super, czas spędzony w miłej atmosferze z sympatycznymi ludźmi, organizacja spędzania czasu na kolacji również na wysokim poziomie. Pomogło to bardzo szybko nawiązać nowe znajomości. POLECAM!!!’’.
Przygotowaliśmy krótką prezentację z kolacji integracyjno-networkingowych– jesteśmy przekonani, że będzie to miła pamiątka.

Zwiedzane magazyny znalazły uznanie, co odzwierciedlają poniższe opinie:

IMI Hydronic Engineering

„Zakład powinien być wzorem dla wszystkich firm z podobnej branży. Osoba oprowadzająca posiada obszerną wiedzę na temat swojego przedsiębiorstwa jak i procesów w nim się odbywających.’’

„Zakład bardzo czysty, ładnie przygotowany dla osób zwiedzających. Ciekawe operacje, personel przeszkolony i chętnie odpowiada a pytania. Lean, standaryzacja itp. na wysokim poziomie.’’

„Bardzo ciekawa wizyta. Duże wrażenie wywiera czystość, spokój pracy (..) Na wyróżnienie zasługuje pełny standard tablic, styl prezentacji danych w każdym wizytowanym obszarze.”

NIDEC MOTORS & Actuators Poland

„Bardzo profesjonalne przygotowanie. Dokładna i rzetelna prezentacja firmy. Szczegółowe wyjaśnienia i odpowiedzi na zadawane pytania. Chętna rozmowa i wymiana doświadczeń. Bardzo miło było zwiedzać ten zakład.’’

„Ciekawa wizyta, spokój i standard japońskie. Małogabarytowo, szybko i bardzo zautomatyzowane.’’

„Fabryka Nidec wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Prowadzący kompleksowo i ciekawie oraz zrozumiale opowiedzieli o procesach. Stanowiska czyste, części poukładane na wyznaczone miejsca. Bardzo ciekawe rozwiązanie z systemem Andon. Wizualizacja stanu realizacji zleceń produkcyjnych(..)Widać ze firma inwestuje w fabrykę.’’

Jesteśmy przekonani, że spotkanie będzie dla Uczestników źródłem inspiracji i impulsem do wprowadzenia zmian i usprawnień w magazynach, w których pracują.

Bardzo dziękujemy za aktywny udział i stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery.

Zapraszamy na kolejne nasze spotkania.

MOVIDA

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?