FACTORIES TOUR - nowoczesne procesy produkcyjne, strategie zarządzania, optymalizacja, wykorzystanie zasobów - I nitka
28 lutego 2017 - 2 marca 2017 (3 dni)
Poznań

FACTORIES TOUR - nowoczesne procesy produkcyjne, strategie zarządzania, optymalizacja, wykorzystanie zasobów - I nitka

W dniach 28 lutego – 2 marca w Poznaniu odbyła się kolejna edycja FACTORIES TOUR.

FACTORIES TOUR to spotkanie o unikatowej formule, łączącej w sobie część merytoryczną z praktyką.

Nasze zaproszenie do współpracy przyjęli Szefowie nowoczesnych, efektywnie działających i znakomicie zarządzanych zakładów produkcyjnych:

STRAUSS CAFE POLAND Sp. z o.o.

RECARO AIRCRAFT SEATING POLSKA Sp. z o.o.

BRIDGESTONE Sp. z o.o.

Zakłady, które zaprosiliśmy do przedstawienia swoich osiągnięć, charakteryzują się sprawdzonymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, zaawansowanymi systemami zarządzania oraz wysoce zoptymalizowanymi procesami.

Tematem przewodnim spotkania było efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi. Zwiedzanie poprowadzili wybitni praktycy o wieloletnim doświadczeniu, którzy przedstawili szczegółowe informacje merytoryczne. Prelegenci omówili rozwiązania wdrożone w swoich zakładach, aby następnie zaprezentować je „na żywo” podczas zwiedzania. Po każdorazowym zwiedzaniu odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, która umożliwiła uczestnikom wymianę poglądów i dogłębne poznanie zastosowanych rozwiązań.

Uczestnicy docenili różnorodność prezentowanych zakładów, zarówno jeśli chodzi o profil produkcji, wielkość, jak i wiek, a także pochodzenie kultury zarządzania, gdyż dało to dodatkową szansę na znalezienie inspiracji oraz wypracowania nowych dróg rozwoju i usprawnień.

Według uczestników udział w Forum był doskonałą okazją do nawiązania wielu nowych biznesowych kontaktów i wymiany doświadczeń, czemu dodatkowo sprzyjały wspólne kolacje z elementami integracji.

Bardzo dziękujemy Zarządom powyższych firm za umożliwienie odwiedzenia zakładów oraz profesjonalne przygotowanie spotkania i bardzo miłe przyjęcie. Uprzejmość, zaangażowanie merytoryczne, wiedza i doświadczenie wszystkich pracowników zrobiły ogromne wrażenie na Uczestnikach spotkania.

Wszystkim Uczestnikom i Prelegentom dziękujemy za aktywny udział w tym wartościowym spotkaniu oraz wspólnie stworzoną, miłą atmosferę.

Uczestnicy FACTORIES TOUR o zwiedzanych zakładach pisali tak:

Strauss Café Poland Sp. z o.o.:

„Jak na zakład z tej branży czystość robi wrażenie. Widać wszędzie podejście do Lean, implikują to co zasadne, praktyczne.”
„Imponująca wiedza i doświadczenie prelegentów. Czuć, że zastosowane rozwiązania organizacyjne zostały wypracowane w toku lat doświadczeń i potrzeb, nie są „na pokaz”. Przyjazna atmosfera, duża chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą, bardzo ciekawe doświadczenie.”
„Bardzo ciekawy zakład, z duszą. Świetny pomysł z atelier. Widać, że Lean był wdrażany „od dołu”, jest żywy, nienarzucony z góry, papierowy.”
RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.:

„Zakład tak idealny, że momentami aż nieprawdziwy. Gratuluję wyników i zaangażowania.”
„Modelowy zakład. Widać wizję i zaangażowanie „z góry na dół”.”
„Showroom! Widać bardzo duże inwestycje Lean, dużo ciekawych rozwiązań. Bardzo duże zaangażowanie kadry kierowniczej zwraca uwagę. Widać, ze ludzie się lubią.”
„Imponujące rozwiązania organizacyjne, doinwestowanie i czystość. Specyfika przemysłu lotniczego i jego wymagania narzucają takie standardy. Organizacja tak perfekcyjna, że aż „odczłowieczona”. Lean wzorcowy, aczkolwiek praca tylko jednozmianowa.”
Bridgestone Poznań Sp. z o.o.:

„Bardzo ciekawa produkcja.”

„Rewelacja! Czuć ducha produkcji, fabryka z prawdziwego zdarzenia. Sortownia wymiata.”
„Wizyta spełniła całkowicie moje oczekiwania. Bardzo rozwinięta produkcja, dużo wartości dodanej w produkcie końcowym. Organizacja nie przeładowana „ozdobnikami”. Osoba oprowadzająca bardzo kompetentna, czuć praktykę.”

 

PATRONI MEDIALNI:

KWARTALNIK „UTRZYMANIE RUCHU” – Kwartalnik „Utrzymanie Ruchu” to wyjątkowa na publikacja branżowa, prezentująca aktualne zagadnienia w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych UR, sposobów diagnostyki i eksploatacji maszyn oraz redukcji awaryjności urządzeń. Przedstawiamy nowości na rynku automatyki, profilaktyki UR, elektryki i gospodarki olejowej. Inspirujemy, dostarczając informacji na temat sposobów przeprowadzania remontów maszyn, rozwiązań energooszczędnych, przeglądów okresowych oraz możliwości ograniczania kosztów przy jednoczesnym podnoszeniu efektywności sektora UR. Tworzymy z fachowcami dla fachowców, dzięki czemu prezentowane treści dostosowane są do potrzeb i oczekiwań specjalistów z branży.

KAIZEN – „Kaizen. Czasopismo o narzędziach ciągłego doskonalenia w lean manufacturingu” to jedyne na polskim rynku czasopismo dla Koordynatorów Kaizen/Lean i innych osób wdrażających strategię chudego zarządzania przedsiębiorstwem, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów i procesów produkcyjnych.

STALEO.PL – Staleo.pl to innowacyjny portal internetowy poświęcony branży metalowej i stalowej. Jesteśmy źródłem codziennych wiadomości z sektora metalowego jak i innych
gałęzi przemysłu. Informacje przedstawiamy w obszerny i rzetelny sposób.

AUTOMATYKAONLINE.PL – AutomatykaOnline.pl to serwis, który w jednym miejscu skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz nowinki, trendy i innowacje technologiczne. Na portalu publikowane są najświeższe informacje zarówno z rynku polskiego jak i z zagranicy oraz artykuły merytoryczne. Istotną część portalu stanowi katalog branżowy – prezentacja firm i produktów. Jak przystało na nowoczesny portal, AutomatykaOnline.pl obecna jest również w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn oraz Instagram.

AUTOMATYKA – MIESIĘCZNIK BRANŻOWY – Miesięcznik „Automatyka” to nowa inicjatywa wydawnicza Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP, która powstała w wyniku wnikliwej analizy rynku, zestawienia potrzeb specjalistów z branży z oczekiwaniami i możliwościami wiodących partnerów rynku automatyki, robotyki i pomiarów. Naszymi czytelnikami są specjaliści z przedsiębiorstw produkcyjnych, firm przemysłowych, automatycy, projektanci urządzeń i systemów, a także służby utrzymania ruchu. Dodatkowo menedżerowie wyższego i średniego szczebla, dyrektorzy ds. produkcji oraz inny personel odpowiedzialny za technologiczną stronę utrzymania i rozwoju produkcji.

MOVIDA

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?