GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM - efektywność, skuteczność, uwarunkowania
23 lutego 2016 - 25 lutego 2016 (3 dni)
Chorzów

GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM - efektywność, skuteczność, uwarunkowania

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział  w spotkaniu GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, które odbyło się w dniach 23-24,25 lutego 2016 w Chorzowie. Podczas spotkania zwiedziliśmy Zakład TAMEH Polska sp. z o.o. (TAURON ArcelorMittal Energy Holding).

Zakład Wytwarzania Nowa został zbudowany z myślą o dostawie energii i mediów energetycznych do Huty Katowice jako jeden z jej wydziałów. Obecnie w strukturze TAMEH POLSKA sp. z o.o. pełni tę samą funkcję. Oprócz sprzedaży mediów do kluczowego odbiorcy jakim jest ArcelorMittal Poland S.A Odział Dąbrowa Górnicza prowadzi też sprzedaż ciepła do TAURON Ciepło sp. z o.o. w celu ogrzewania miasta Dąbrowa Górnicza. Energia elektryczna dostarczana jest również do odbiorców zewnętrznych bezpośrednio przyłączonych do sieci Zakładu. Głównym paliwem dla kotłów są gazy hutnicze (gaz wielkopiecowy, konwertorowy i koksowniczy) oraz węgiel. Produktem końcowym jest dmuch wielkopiecowy, sprężone powietrze do bloków tlenowych, energia elektryczna, para technologiczna oraz ciepło.

W nowoczesnym zarządzaniu gospodarką energetyczną jednym z kluczowych obszarów, w których poszukuje się możliwości doskonalenia jest niwelowanie kosztów energii elektrycznej głownie poprzez procesy optymalizacyjne. Mając na względzie rosnące ceny energii elektrycznej oraz dbałość o środowisko naturalne, warto zastanowić się, w jaki sposób można skutecznie zminimalizować zużycie energii. Istnieje wiele sposobów redukcji energii elektrycznej  a co za tym idzie redukcji kosztów na nią ponoszonych. Przedstawione zostały najnowsze i innowacyjne rozwiązania służące zmniejszeniu wykorzystania energii w zakładach produkcyjnych.

Nieodmiennie ważnym elementem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników poprzez stworzenie instrukcji BHP i instrukcji eksploatacji urządzeń. W dniu 25 lutego odbyły się  warsztaty INSTRUKCJE ORGANIZACJI BEZPIECZNEJ PRACY –wskazówki praktyczne, które mały na celu ułatwienie codziennej pracy poprzez usystematyzowanie wiedzy, rozwianie wątpliwości i zaprezentowanie dobrych wzorców działań.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Firma TAMEH, partner konferencji GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, poleca nas jako solidnego, rzetelnego i profesjonalnego partnera biznesowego. Docenione zostało również nasze rzetelne podejście oraz niezwykła dbałość o wizerunek partnera. Firma TAMEH deklaruje również, że spotkanie MASTERCLASS przebiegło w miłej, serdecznej i profesjonalnej atmosferze.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy firmie TAMEH za profesjonalną współpracę, a Państwa serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią referencji.

MOVIDA

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?