TOUR de MAGASINS 2015
15 września 2015 - 17 września 2015 (3 dni)
Warszawa

TOUR de MAGASINS 2015

W dniach 15-16-17 września 2015 r. odbyło się masterclass pt. „Tour de Magasins” – spotkanie dedykowane osobom odpowiedzialnym za politykę logistyczną firm, połączone ze zwiedzaniem dużych i nowoczesnych Centrów Dystrybucyjnych.

Nasze zaproszenie przyjęli Szefowie: Świętokrzyskiego Centrum Logistyki i Dystrybucji Alma Alpinex w Piekoszowie, Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucyjnego Access Business Group (Amway) w Pruszkowie oraz Centrum Dystrybucyjnego Fresh Logistics w Grodzisku Mazowieckim.

Podczas spotkania nasi Goście odwiedzili doskonale zarządzane obiekty, gdzie mogli zapoznać się z nowoczesnymi systemami kompletacji (hybrydowa, mobilno-głosowa, Pick-To-Light), obejrzeć różnorodne systemy składowania, obserwować optymalizację procesów zachodzących w Centrach i przede wszystkim wymienić opinie, poglądy i doświadczenia.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że sprawdzone rozwiązania, które obejrzeliśmy, będą mogli Państwo z powodzeniem przenieść do własnych firm.

 

Nasi Goście o odwiedzonych Centrach Dystrybucyjnych:

Opinie o: Centrum Dystrybucyjne Alma Alpinex w Piekoszowie:

 

Nowoczesność i pasja!

Obiekt bardzo nowoczesny. Wyposażony w rozwiązania, które powodują, że nawet za kilka lat będzie nadal nowoczesny. Jednym słowem inwestycja na przyszłość. Prowadzący to pasjonat tego co robi, a nawet fanatyk, ale w pozytywnym aspekcie. Patriota, nastawiony na rozwój polskiego biznesu, pokazuje, że warto i można.

Nowoczesny, poukładany magazyn. Zarządzany przez osobę w pełni wkładającą „serce” w to co robi. Nowoczesny, nowy magazyn z możliwością rozbudowy.

Pasja Prezesa jest kluczem wielu sukcesów firmy.

Centrum Dystrybucyjne wybudowane z wykorzystaniem nowych technologii i z perspektywą dalszego rozwoju. U p. Bartka (prezesa) widać wielką pasję do logistyki, stawianie na rozwój, wykorzystanie nowych technologii i samodzielność w nowych projektach.

Ciekawe spojrzenie na inwestycje z punktu widzenia inwestora. Kilka dobrych rad dotyczących nadzoru inwestycji. Centrum „dopieszczone”, może stanowić punkt odniesienia dla innych.

Rewelacja, ład i porządek w magazynie, wprowadzone innowacje, interesująca kompletacja.

Bardzo interesujące studium przypadku pokazujące cały proces powstania magazynu. Nowoczesny system kompletacji z wykorzystaniem poleceń głosowych.

 

Opinia o: Centrum Dystrybucyjne Access Business Group – Amway w Pruszkowie:
Nowoczesne rozwiązania.

Poznanie kompletacji sztukowej w systemie PTL, co w związku z charakterem mojego stanowiska jest bardzo cennym doświadczeniem. Ciekawa prezentacja nieznanej dotąd dla mnie firmy.

Bardzo fajnie rozwiązany picking sztukowy, ciekawe rozwiązania Pick-To-Light.

Duży nacisk na jakość i wartość zespołu jako głównych inicjatorów sukcesu.

Szczegółowo omówione procesy. W trakcie zwiedzania dobry kontakt bezpośredni z pracownikami, możliwość rozmowy z nimi; zapoznanie się z zastosowanymi technologiami pakowania.

 

Opinia o: Centrum Dystrybucyjne Fresh Logistics w Grodzisku Mazowieckim:
Widać dążenie do perfekcji.

Najciekawsza prezentacja, bardzo rzetelny prowadzący. Przekazał informacje w bardzo dobrym stylu, dodając elementy humoru, żarty niwelujące bariery i podnoszące zaciekawienie.
Magazyn najbardziej zbliżony do miejsca, w którym sam pracuję. Poznanie partnera, z którym moje magazyny współpracują.

Duże centrum z wieloma ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, IT, ciekawe rozwiązanie komunikacyjne w formie tablic.

Szybka, rzetelna prezentacja. W CD dobra prezentacja procesów magazynowych.

Interesujące przedstawienie obsługi branży produktów świeżych. Przekazanie doświadczeń życiowych i ciekawych rozwiązań innowacyjnych.

MOVIDA