OPAKOWANIA - PLAGIATY. Prawo – ochrona własności intelektualnej. Doświadczenia i przykłady.
2 marca 2011 - 3 marca 2011 (2 dni)
Warszawa

OPAKOWANIA - PLAGIATY. Prawo – ochrona własności intelektualnej. Doświadczenia i przykłady.

W dniach 2-3 marca 2011r. w hotelu Courtyard Marriott w Warszawie obyło się seminarium: „OPAKOWANIA – PLAGIATY” w całości poświęcone prawu ochrony własności intelektualnej dedykowane opakowaniom. Patronatu merytorycznego seminarium udzieliła Kancelaria: Barycki Kancelaria Prawno – Podatkowa.

Rzecznicy patentowi Mec Marcin Barycki i Mec. Aleksandra Nowak – Gruca w sposób dostępny przedstawiali zawiłe problemy związane z prawami autorskimi, umowami o dzieło z autorami a także tematy związane ze zwalczaniem nieuczciwej konferencji.

Ekspert w Dziale Orzecznictwa w Urzędzie Patentowym RP Michał Kruk przedstawił procedury rejestracji w UP z podziałem na rynek polski, europejski i światowy a także przedstawił wskazówki przy wypełniania formularzy zgłoszeniowych.

Aktualnie toczący się spór na temat butelki w kształcie mapy Polski zaprezentował jej autor Jacek Andruszkiewicz.

Seminarium zgromadziło liczne grono uczestników i praktycznie przeistoczyło się w całodzienną dyskusję opartą na wystąpieniach merytorycznych zaproszonych rzeczników patentowych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z opiniami uczestników zamieszczonymi na stronie a także do obejrzenia zdjęć z seminarium.

Już dzisiaj zapraszam na kolejne spotkanie poświęcone problematyce opakowań.

MOVIDA

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?