Gospodarka Odpadami Produkcyjnymi - prawo i doświadczenia
27 września 2010 - 29 września 2010 (3 dni)
Warszawa

Gospodarka Odpadami Produkcyjnymi - prawo i doświadczenia

W dniach 27 – 28 września 2010 w hotelu Courtyard  Marriott w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konferencji „Gospodarka odpadami produkcyjnymi – prawo i doświadczenia”.
Konferencję rozpoczęła prelekcja doktora nauk prawnych Aleksandra Raczyńskiego i Radcy Prawnego Pawła Łączkowskiego, przedstawicieli kancelarii Sojka & Maciak Adwokaci, na temat aktualnego ładu prawnego w zakresie gospodarowania odpadami w Polsce. Po tym wystąpieniu Paweł Sosnowski, Główny Specjalista Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Środowiska, przedstawił zapisy nowej ustawy, która ma za zadanie dostosować polskie prawo do Dyrektywy UE w zakresie gospodarowania odpadami. Prelekcja ta miała za zadanie przygotować przedsiębiorców do czekających ich najprawdopodobniej od 2011 rok zmian.

 

Podczas spotkania teoria przeplatała się z praktyką – Radosław Studziński, Kierownik Sekcji ds. Ochrony Środowiska, BHP i PPOŻ w LG Electronics Mława, przedstawił doświadczenia swojego zakładu poparte licznymi przykładami. Mec. Marcin Kaźmierski z kancelarii Sojka & Maciak Adwokaci przedstawił problematykę gospodarowania odpadami niebezpiecznymi i wymagającymi, a także unormowania dotyczące zaświadczeń recyklingowych – możliwych nadużyć i kar. Paweł Zbrzeźny, kierownik grup roboczych Aminex, przedstawił argumenty pozwalające podjąć decyzję o opłacalności outsourcingu gospodarowania odpadami.
Konferencję zakończyła prezentacja Marzeny Jasińskiej – Łodygi, szefa ochrony środowiska w grupie Ożarów, na temat możliwości zarabiania na odpadach produkcyjnych.
Konferencja zgromadziła grono praktyków, którzy bardzo aktywnie włączyli się w liczne dyskusje. Spotkanie zostało bardzo wysoko ocenione pod względem merytorycznym, a także jako doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konferencji, która odbędzie się w drugim kwartale 2011 r.

MOVIDA

Co o wydarzeniu mówią uczestnicy?