Certyfikowany Regulatory Affairs Manager CeRAM - 2007 - II edycja
19 grudnia 2007 - 19 grudnia 2007 (1 dni)
Warszawa

Certyfikowany Regulatory Affairs Manager CeRAM - 2007 - II edycja

19 grudnia 2007 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z ponad stoma przedstawicielami branży farmaceutycznej. Spotkanie to miało potrójny charakter – łączyło ze sobą walor merytoryczny, ważną uroczystość oraz serdeczność i optymizm płynące z nadchodzących Świąt i Nowego Roku.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów leczniczych dr Leszka Borkowskiego na temat harmonizacji dokumentacji. Ten najgoręcej teraz dyskutowany w branży temat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, szczególnie, że Prezes Urzędu odpowiedzialnego za proces harmonizacji nie szczędził praktycznych informacji oraz danych liczbowych wskazujących na jego przebieg.
Chyba najistotniejszą z nich było przypomnienie, że 31 grudnia br. jako termin złożenia dokumentacji harmonizacyjnej jest swoistą gentelman’s agrement, terminem nazwanym w prelekcji „honorowym” a nie zobowiązaniem ustawowym, bowiem to przypada na 30 czerwca 2008 r.

Drugą część spotkania stanowiła uroczystość wręczenia pierwszych Certyfikatów CeRAM osobom, które, zaliczyły 5 modułów seminaryjnych oraz zdały egzamin. Certyfikat CeRAM zdobyło 28 osób.
Prezes MOVIDA Conferences Izabella Kiriczok złożyła oficjalne podziękowania Prezesowi Urzędu dr Leszkowi Borkowskiemu za współpracę i umożliwienie przeprowadzenia Kursu oraz mec. Jackowi Powale – koordynatorowi projektu – za ogromny wkład pracy w jego przygotowanie i przebieg.
Następnie głos zabrał Prezes Borkowski, który podkreślił kilkukrotnie znaczenie działalności edukacyjnej dla prawidłowego funkcjonowania firm na rynku oraz z wielkim uznaniem gratulował laureatom zdania bardzo trudnego egzaminu testowego. Prezes Borkowski wyraził także nadzieję, że Certyfikat CeRAM będzie niedługo swoistym wyznacznikiem profesjonalizmu w dziedzinie rejestracji produktów leczniczych.
Podczas uroczystości szczególnie gorące gratulacje otrzymały osoby, które uzyskały najwyższy wynik egzaminu – były to: Agnieszka Buksowicz, Magdalena Olszewska, Ewa Stankiewicz, Monika Granecka i Małgorzata Rozdżestwieńska.
Każdy z laureatów Kursu CeRAM otrzymał certyfikat, zaświadczający o zdaniu egzaminu i nabyciu umiejętności w zakresie procedur rejestracyjnych.

Po uroczystości odbyło się spotkanie o charakterze świątecznym, połączone z wieloma miłymi słowami, życzeniami i degustacja ciast i nalewek sporządzanych według specjalnej, staropolskiej receptury.

MOVIDA