X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016

18,19 i 20 października, 2016
X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016
Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu

W dniach 18-19-20 października 2016 roku odbyło się multibranżowe Jubileuszowe X FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU.

Na przestrzeni dziesięciu lat mieliśmy okazję obserwować, jak rola, definicja i zakres utrzymania ruchu podlegają przeobrażeniom. Program tegorocznej edycji obejmował tematy związane z nowoczesnymi strategiami utrzymania ruchu (to przede wszystkim predykcja i prewencja), modelami optymalnego utrzymania ruchu, optymalizacją systemów, procesów, kosztów i rozwiązań technicznych.

Wszystkie prelekcje oparte były na studiach przypadków, prezentujące najlepsze rozwiązania od strony bardzo praktycznej. Istotnym uzupełnieniem części merytorycznej forum było techniczne zwiedzanie dwóch zakładów o skrajnie odmiennej produkcji:

  • Coca-Cola HBC Polska
  • Nexteer Automotive Poland

Bardzo dziękujemy Zarządom powyższych firm za umożliwienie odwiedzenia zakładów oraz profesjonalne przygotowanie spotkania i bardzo miłe przyjęcie. Uprzejmość, zaangażowanie merytoryczne, wiedza i doświadczenie wszystkich pracowników zrobiły ogromne wrażenie na Uczestnikach spotkania.

Spotkanie sprzyjało dyskusjom, uczestnicy podkreślali wysoką jego wartość merytoryczną, a także fakt, że prelegenci udzielali konsultacji, co stanowiło inspirację do rozwiązania codziennych problemów. Uzupełnieniem konferencji była kolacja, która w miłej atmosferze pozwoliła na nawiązanie relacji biznesowych.

Dziękujemy również Patronom Medialnym i Partnerowi Stolika Tematycznego wydarzenia za współpracę, jak również za udostępnienie czasopism branżowych i materiałów Uczestnikom forum.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom za opinie po FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU. Poniżej zamieściliśmy kilka z kilkudziesięciu z nich oraz zdjęcia ze spotkania.

 

Opinie Uczestników o wizycie w Coca-Cola HBC Polska:

 

"Zwiedzanie dobrze zaplanowane. Osoby oprowadzające ciekawie przedstawiły swój zakład. Odpowiedzi na pytania były rzeczowe i wyczerpujące. Odniosłem bardzo dobre wrażenia."

"Prezentacja w firmie Coca-Cola:  oprócz przedstawienia specyfikacji i zakresu działania tej firmy dosyć szczegółowo przedstawiono specyfikację pracy Działu Utrzymania Ruchu wraz z funkcjonowaniem magazynu."

"Dobre merytorycznie przygotowanie osób oprowadzających. Interesująca wizyta na warsztacie UR. Kierownik bardzo chętnie dzielił się z nami swoim doświadczeniem. Powstał bardzo ciekawy panel dyskusyjny."

"Produkcja bardzo dobrze pokazana dla zwiedzających. Warto obejrzeć inną specyfikę produkcji (różną od automotive).
Jestem zadowolony, że mogłem zobaczyć jak funkcjonuje firma od wewnątrz i z jakimi problemami boryka się dział techniczny i UR. Polecam wizytę w Coca-Coli."

"Polecam wizytę w zakładzie. „Ludzi nie widać, a produkcja idzie”."

 

Opinie Uczestników o wizycie w Nexteer Automotive Poland:  

 

"Przejście po zakładzie uważam za dobrze i bezpiecznie zorganizowane. Super przedstawiony i zaprezentowany produkt firmy. Dobrze pokazany sposób kontroli wyrobu. Dla Służb Utrzymania Ruchu pokazana struktura organizacji, która jest inna (różna) w innych zakładach. Bardzo miła atmosfera, dobra organizacja podczas zwiedzania produkcji. Uważam, że warto odwiedzić ten zakład."

"Wizyta przeprowadzona w czytelny sposób. Wyjaśnienia na pytania - wyczerpujące. Przedstawienie zakresu produkcji zakładu - bardzo dobre. Warsztat mechaniczny – pokazano podczas zwiedzania, co jest rzadkością."

"Osoby prowadzące grupę po zakładzie wykazały pełen profesjonalizm podczas przekazywania informacji o firmie. Informacje były ciekawe i wyczerpujące. Odniosłem bardzo dobre wrażenia."

"Zwiedzanie zakładu organizacyjnie dobrze przygotowane. W czasie zwiedzania była możliwość przyjrzenia się głównym procesom realizowanym na produkcji. Osoby oprowadzające szczegółowo opowiedziały o procesach i odpowiadały na pytania. Bardzo interesująca była prezentacja z działu poprawy, a także z centrum analizy. Wizyta w fabryce dała mi możliwość pogłębienia wiedzy."

"Bardzo podobna specyfika zakładu do obecnego mojego zatrudnienia i podobne problemy. Część rozwiązań zamierzam wdrożyć u siebie."

 

Powiązane opinie: 
Prowadzącymi prelekcje były osoby będące reprezentantami znanych marek (firm) obecnych na polskim rynku. Wysoka wartość merytoryczna wszystkich prezentacji oraz kompetencja prelegentów. Aktywne uczestnictwo w forum poprzez możliwość prowadzenia rozmów z prelegentami bezpośrednio podczas prezentacji. Oprócz części teoretycznej (wykładów) miała miejsce część praktyczna, podczas której zwiedzaliśmy dwa zakłady produkcyjne, w których zaprezentowano funkcjonowanie działów utrzymania ruchu. Bardzo dobra obsługa konferencji przez organizatorów firmę MOVIDA. Organizowane kolacje integracyjne dały możliwość pozyskania nowych kontaktów branżowych i prowadzenia ciekawych rozmów z uczestnikami forum. Ogólna ocena forum: bardzo dobry.
Kierownik Utrzymania Ruchu, ICHEMAD-Profarb Sp. z o. Oddział Cieszyn, X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016
Profesjonalne podejście pracowników MOVIDA. Poruszane tematy były merytoryczne i oparte na przykładach, zgodnie z hasłem ”wiedza ze źródeł”. Kolacja pozwoliła nawiązać relacje zawodowe, dała sposobność do dyskusji na tematy poruszane na konferencji.
Kierownik UR, FORTACO Sp. z o.o., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016
Miła obsługa. Dobra organizacja. Ciekawe tematy. Doborowe towarzystwo. Prezentowane firmy przedstawiły kilka pomysłów, które być może wprowadzę w swojej fabryce. Otworzyły mi się oczy na niektóre tematy. Kierownik ds. Technicznych i Inwestycji, BORNE FURNITURE Sp. z o.o., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016r
Kierownik ds. Technicznych i Inwestycji, BORNE FURNITURE Sp. z o.o., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016r
Forum pozwoliło mi na rozszerzenie znajomości sposobów działania SUR w innych zakładach. Wiele ciekawych i skutecznych rozwiązań mogę w części wprowadzić lub zmodyfikować w moim zakładzie. Obsługa pracowników MOVIDA- bardzo miła, pomocna i bardzo dostępna. Polecam pracownikom SUR kolejne forum, warto być obecnym dla rozwoju osobistego i swojej firmy.
Lider Utrzymania Ruchu, Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016r
Rzeczowe i fachowe podejście do omawianych tematów. Omawiane zagadnienia były ciekawe, a ich przekaz jasny. Organizacja forum i jego obsługa na bardzo wysokim poziomie. Kolacja oczywiście spełniła moje oczekiwania.
Lider Utrzymania Ruchu, FAURECIA Wałbrzych S.A. Oddział Jelcz-Laskowice, X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016
Znakomita, koleżeńska atmosfera i miła obsługa. Forum i przedstawiane na nim koncepcje specjalistów zainspirowały mnie do pewnych działań w mojej dziedzinie.
Koordynator Utrzymania Ruchu, Cooper Standard Sp. z o.o., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016r
Forum odbyło się w bardzo dobrze przygotowanym miejscu (sala konferencyjna, infrastruktura). Atmosfera miła i sympatyczna, asysta i pomoc ze strony organizatora na solidnym poziomie. Możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji na wiele tematów, także których to forum nie obejmowało. Kolacja oczywiście dała możliwość do szerokiej dyskusji na tematy związane z konferencją oraz tematy bliskie Służbom UR.
Mistrz UR, Michelin Polska S.A., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016
Bardzo ciekawa tematyka i przykłady z życia. Profesjonalizm pracowników organizatora. Spotkanie godne polecenia.
Mistrz UR, Mahle Polska Sp. z o.o., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016
Konferencja przygotowana perfekcyjnie pod kątem merytorycznym. Profesjonalni prelegenci. Możliwość nawiązania relacji podczas kolacji integracyjnych.
Ekspert Techniczny w Dziale Utilities, Procter and Gamble Operations Polska Sp. z o.o., X Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2016

Nasi partnerzy: