Opakowania - Plagiaty. Prawo – ochrona własności intelektualnej. Doświadczenia i przykłady, marzec 2011

2-3 marca 2011
Opakowania - Plagiaty. Prawo – ochrona własności intelektualnej. Doświadczenia i przykłady, marzec 2011
Kategoria: 
Opakowania

W dniach 2-3 marca 2011r. w hotelu Courtyard Marriott w Warszawie obyło się seminarium: „OPAKOWANIA – PLAGIATY” w całości poświęcone prawu ochrony własności intelektualnej dedykowane opakowaniom. Patronatu merytorycznego seminarium udzieliła Kancelaria: Barycki Kancelaria Prawno – Podatkowa.

Rzecznicy patentowi Mec Marcin Barycki i Mec. Aleksandra Nowak – Gruca w sposób dostępny przedstawiali zawiłe problemy związane z prawami autorskimi, umowami o dzieło z autorami a także tematy związane ze zwalczaniem nieuczciwej konferencji.

Ekspert w Dziale Orzecznictwa w Urzędzie Patentowym RP Michał Kruk przedstawił procedury rejestracji w UP z podziałem na rynek polski, europejski i światowy a także przedstawił wskazówki przy wypełniania formularzy zgłoszeniowych.

Aktualnie toczący się spór na temat butelki w kształcie mapy Polski zaprezentował jej autor Jacek Andruszkiewicz.

Seminarium zgromadziło liczne grono uczestników i praktycznie przeistoczyło się w całodzienną dyskusję opartą na wystąpieniach merytorycznych zaproszonych rzeczników patentowych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z opiniami uczestników zamieszczonymi na stronie a także do obejrzenia zdjęć z seminarium.

Już dzisiaj zapraszam na kolejne spotkanie poświęcone problematyce opakowań.

Joanna Sommer

Project Manager

Powiązane opinie: 
Omawiane kwestie są dla mnie bardzo interesujące i nie miałam z mini wcześniej do czynienia. Jestem zadowolona ze sposobu przeprowadzenia tego seminarium.
Sales Manager, Greiner Packaging Sp. z o.o., Opakowania plagiaty, marzec 2011
Bardzo ciekawe prelekcje dotyczące rozwiązań prawnych i zagadnień teoretycznych. Możliwość uzupełnienia i uporządkowania dotychczas posiadanej wiedzy.
Prezes Zarządu, DG Media Sp.zo.o., Opakowania plagiaty, marzec 2011
Z bardzo szerokiej tematyki własności intelektualnej, wybrano najważniejsze zagadnienia interesujące dla tematów opakowań.
Kierownik ds. Opakowań, E. Wedel Sp.zo.o., Opakowania plagiaty, marzec 2011
Seminarium było bardzo profesjonalnie przygotowane. Przygotowany przez prelegentów zakres wiadomości poszerzył moją wiedzę na temat ochrony rozwiązań technicznych i projektowych, oraz innych własności intelektualnych stanowiących własność twórcy/producenta.
Product Manager, Eurobot Polska Sp.zo.o., Opakowania plagiaty, marzec 2011
Seminarium prowadzone dobrze, obszerne materiały.
Konstruktor Części Form, O-I Produkcja Polska S.A., Opakowania plagiaty, marzec 2011

Nasi partnerzy: