Logistyka Wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym grudzień 2016

6-7-8 grudnia 2016, Wałbrzych
Logistyka Wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym grudzień 2016
Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn

W dniach 6-7-8 grudnia br. w Wałbrzychu odbyło się masterclass „LOGISTYKA WEWNĘTRZNA W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM”.

Podczas tego spotkania oprócz, jak zawsze, merytorycznych prelekcji uczestnicy spotkania mogli obejrzeć na żywo procesy logistyczne zachodzące w zakładzie TOYOTA Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Wałbrzychu. Dziękujemy bardzo Zarządowi firmy za umożliwienie odwiedzenia zakładu oraz profesjonalne przygotowanie spotkania i bardzo miłe przyjęcie. Uprzejmość, zaangażowanie merytoryczne, wiedza i doświadczenie wszystkich pracowników zrobiły ogromne wrażenie na Uczestnikach spotkania.

Przedstawione zostały rozwiązania logistyczne funkcjonujące w znakomicie zarządzanych firmach. Spotkanie to pozwoliło Uczestnikom poszerzyć swoje doświadczenia w gronie najlepszych.

Ożywione dyskusje z praktykami z różnych branż oraz wieczorne spotkanie w nieformalnej atmosferze pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie cennych kontaktów biznesowych.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom i Prelegentom za aktywny, pełen dyskusji udział i wspólnie stworzoną, miłą atmosferę. 

Dziękujemy również Patronom Medialnym i Partnerowi Stolika Tematycznego wydarzenia za współpracę, jak również za udostępnienie czasopism branżowych i materiałów Uczestnikom masterclass.

Do zobaczenia na kolejnych naszych konferencjach.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom za opinie po masterclass. Poniżej zamieściliśmy kilka z kilkudziesięciu z nich oraz zdjęcia ze spotkania.

Opinie uczestników po zwiedzania zakładu TOYOTA Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.:

 

„Ciekawe doświadczenie i spotkanie z praktykami logistyki. Duża cierpliwość osób oprowadzających w odpowiadaniu na pytania. Dla mnie jak najbardziej oba aspekty ważne.”

„Bardzo dobra organizacja całości i przygotowania stacji wewnątrz firmy. Umiejętność przekazania informacji na oczekiwanym poziomie. Firma czysta, widoczne przestrzeganie 5S. Kierownik Logistyki – bardzo dobra znajomość przepływów oraz tematów logistycznych. Ogólnie wielki pozytyw.”

„Profesjonalnie zorganizowane przejście po strefach produkcji. Osoby oprowadzające kompetentne, znające problematykę (oddanie sprawie firmy „sercem i duszą”). Świetne zarządzanie potencjałem ludzkim.”

„Bardzo dobrze zorganizowana, logiczny układ odwiedzanych w fabryce stanowisk, osoby oprowadzające chętnie dzieliły się wiedzą. Dużym plusem było pozostawienie czasu na dyskusję po wizycie. Zestawy słuchawkowe konieczne, świetnie, że o to zadbaliście.”

„Zakład bardzo duży, wydaje się, że wszystko w nim jest zorganizowane na najwyższym poziomie. Oprowadzający jak najbardziej w porządku, rzeczowo i konkretnie udzielają odpowiedzi na postawione im pytania.”

„Wizyta zorganizowana dobrze, możliwość zobaczenia całego przekroju hali produkcyjnej i procesów. Osoby oprowadzające bardzo dobrze przekazujące informacje.”

„Interesujące rozwiązania. Świetnie rozwiązana dostawa komponentów na linii produkcyjnej. Super wizualizacja strefy wysyłek. Bardzo dużo wskaźników produkcyjnych.”

„Osoby oprowadzające posiadały dużą wiedzę praktyczną i widać było ich olbrzymią świadomość tego jak działają systemy i firma.”

„Bardzo ciekawe zwiedzanie pokazujące możliwości i kierunek optymalizacji.”

 

PATRONI MEDIALNI:

Top Logistyk to pierwsze na rynku czasopismo kierowane do grupy zawodowej logistyków traktujące o problemach profesji, którą się zajmują.

Sposób postrzegania logistyki i logistyków w firmach stale ewoluuje, nadając im coraz wyższą rangę. Logistyk - niegdyś funkcja dodatkowa, przypisywana do struktur administracyjnych - stał się pełnoprawnym zawodem, a zarazem odpowiedzialnym stanowiskiem w strukturach zarządczych firm i nadal kształtuje swój zawodowy etos. To zjawisko potęguje fakt, że wiele firm zmienia dziś model zarządzania ze strategii logistycznej do pojmowania logistyki jako strategii przedsiębiorstwa, która zapewnia jej konkurencyjność.

Logistyk potrzebuje zatem szerokiej wiedzy, informacji z pewnych źródeł, poznawania innowacyjnych trendów i koncepcji, ponieważ jego umiejętności muszą nadążać za dynamicznie zmieniającymi się wymaganiami rynku. Top Logistyk stricte ukierunkowany na tę grupę odbiorców dostarcza fachowej wiedzy na wysokim poziomie merytorycznym.

Powiązane opinie: 
Wysoki poziom i super atmosfera. Kolacja pomysłowa, świetna realizacja, udana integracja. OPINIA ZE ZWIEDZANIA TOYOTA MANUFACTURING POLAND SP. Z O.O.: Kompetentni, otwarci, merytoryczni.
Wiceprezes, Logistic Technologies Sp. z o.o., Logistyka Wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym, grudzień 2016
Dobrze zorganizowane spotkanie z szerokim zapleczem merytorycznym, świetna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów z przedstawicielami różnych branż przemysłu. Kolacja miała bardzo fajny charakter, część oficjalna, następnie rozrywka, która rozluźniła atmosferę i pozwoliła rozpocząć swobodny dialog z uczestnikami konferencji. OPINIA ZE ZWIEDZANIA TOYOTA MANUFACTURING POLAND SP. Z O.O.: Wizyta przygotowana bardzo profesjonalnie, osoby oprowadzające były jednymi z lepszych pracowników Toyota, bardzo dobrze zorientowane w procesach wewnętrznych. Zakład zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie, każdy obszar był przygotowany. Widać, iż zakład patrzy globalnie na swoje procesy i sumiennie dąży do ich usprawniania z korzyścią dla pracowników.
Plant PC and L Improvement Coordinator, Faurecia Gorzów S.A., Logistyka Wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym, grudzień 2016
Interesujące i inspirujące spotkanie. Spojrzenie na logistykę z każdego kąta. Propozycje szeregu sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań. Możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń. Każdy znajdzie i zabierze coś dla siebie. Kolacja przebiegała w atmosferze otwartej komunikacji i luźnych rozmów.
Kierownik Magazynu, Flexlink Systems Polska Sp. z o.o., Logistyka Wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym, grudzień 2016
Interesująca konferencja, dużo ciekawych zagadnień w tematyce logistycznej, jak radzić sobie z problemami, doświadczenia. Na kolacji spotkałem dużo ciekawych osób z różnych firm, ciekawe opinie i wymiana doświadczeń, miło spędzony czas, rozmowy, interesująca tematyka.
Kierownik Wydziału, ABB Sp. z o.o., Logistyka Wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym, grudzień 2016
Bardzo inspirujące wydarzenie przełamujące rutynę i codzienne ograniczenia, które tak naprawdę są tylko w głowie, a nie w rzeczywistości. Bardzo przydatne informacje, które niewątpliwie wykorzystam w mojej praktyce zawodowej. Fantastyczna okazja do tego, aby poznać praktyków z branży i wymienić doświadczenia oraz nawiązać kontakty biznesowe. OPINIA ZE ZWIEDZANIA TOYOTA MANUFACTURING POLAND SP. Z O.O.: Fajne przeżycie przejść przez zakład Toyoty, zobaczyć jak to działa w zakładzie części samochodowych. Poukładane procesy i organizacja. Najbardziej urzekł mnie profesjonalizm pracowników prowadzących nas po zakładzie, ich poziom wiedzy i sposób opowiadania o swoim zakładzie. Przedstawienie zaangażowania w tak piękny sposób to po prostu SZACUNEK dla tak cudownego zespołu. Słuchanie ich to czysta przyjemność.
Główny Specjalista ds. Jakości Procesów Logistycznych, NEUCA - LOGISTYKA Sp. z o.o., Logistyka Wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym, grudzień 2016

Nasi partnerzy: