Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015

13-14-15 października
Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015
Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu

W dniach 13-15 października 2015 roku w Poznaniu i Polkowicach odbyło się IX FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU.

Forum SUR to coroczne unikatowe spotkanie praktyków – osób odpowiedzialnym za strategię utrzymania ruchu z różnych firm i branż. Tegoroczny program obejmował szerokie spektrum tematów związanych z ewolucją modelu optymalnego utrzymania ruchu i strategii zarządzania w UR, optymalizacją systemów, procesów, kosztów i rozwiązań technicznych. Warto podkreślić, iż Uczestnicy po raz kolejny docenili wysoką wartość merytoryczną forum i sprawną organizację Forum.

Spotkanie połączone było ze zwiedzaniem dwóch zakładów o skrajnie odmiennej produkcji:

  • Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.
  • KGHM Polska Miedź S. A. Oddział Zakłady Wzbogacania Rud

Bardzo dziękujemy Zarządom powyższych firm za umożliwienie odwiedzenia zakładów oraz profesjonalne przygotowanie spotkania i bardzo miłe przyjęcie. Uprzejmość, zaangażowanie merytoryczne, wiedza i doświadczenie wszystkich pracowników zrobiły ogromne wrażenie na Uczestnikach spotkania.

Zwiedzaniu zakładu Strauss Cafe Poland towarzyszył ponadto niezwykły i efektowny pokaz baristyczny, poprowadzony przez mistrza Polski baristów Łukasza Miturę.

Podczas powitania w KGHM Polska Miedź zostaliśmy zaskoczeni niezwykle miłym akcentem przez Pana Teodora Haburę – Dyrektora Technicznego, który nawiązał do poprzedniego Forum organizowanego przez firmę MOVIDA w 2011 roku. Właśnie nasze spotkanie było inspiracją i motorem do podjęcia działań zmierzających do wprowadzenia zmian i wdrożenia TPM w organizacji.

Ogromnie się cieszymy się, że wartość merytoryczna naszych konferencji ma swoje implikacje praktyczne i przyczynia się do sukcesu Państwa firm. Prelegenci przedstawiający studia przypadków ze swoich doświadczeń zostali bardzo dobrze ocenieni. W skali 1-6 średnia wyniosła 5,1.

Bardzo dziękujemy Patronom Medialnym i Partnerom Stolików Tematycznych wydarzenia za współpracę, jak również za udostępnienie czasopism branżowych, materiałów i nagród dla Uczestników spotkania.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania dedykowane przedstawicielom działów utrzymania ruchu oraz na jubileuszowe X Forum SUR w przyszłym roku, gwarantując jak zwykle ogrom wiedzy, znakomitą platformę wymiany doświadczeń oraz doborowe sympatyczne grono uczestników i prelegentów oraz miłą atmosferę.

Najbliższe spotkania, na które zapraszamy to:

  • Bezpieczeństwo w produkcji i UR-procesy, maszyny, ludzie, strategie, rozwiazania
  • Optymalna gospodarka częściami zamiennymi i materiałami eksploatacyjnymi
  • Logistyka wewnętrzna w przedsiębiorstwie

Bardzo dziękujemy Uczestnikom za opinie po FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU. Poniżej zamieściliśmy kilka z kilkudziesięciu z nich. Bardzo nas cieszą Państwa ciepłe słowa.

Powiązane opinie: 
Bardzo ciekawe doświadczenie, możliwość spotkania praktyków wprowadzających TPM w firmie. Możliwość porównania sposobów funkcjonowania zarządzania procesami i optymalizacji kosztów. Bardzo miło spędzony wieczór przy kolacji. Odnośnie STRAUSS CAFE POLAND SP. Z O.O -Bardzo pozytywne wrażenie, duży porządek, uporządkowany proces. Prezentacje baristy do wykorzystania w praktyce. Bardzo pozytywne wrażenie po pobycie w KGHM (mimo zmęczenia po podróży z Kobylnicy). Mimo, że inna specyfika pracy, inne warunki pracy niż te, z którymi spotykamy się na co dzień to do pochwalenia duża otwartość organizatorów w pokazaniu zakładu. Udostępnienie pokazania postępów we wprowadzaniu TPM, duża wiedza panów oprowadzających, odczuliśmy duże zaangażowanie w przygotowanie naszej wizyty.
Szef Służby UR, Lamela Sp. z o.o, Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015r
Interesujące prelekcje. Kolacje dobrze zorganizowane służyły rozprężeniu i szybkiemu nawiązywaniu kontaktów oraz rozmów. Cieszę się z tej wizyty – Zakład Produkcyjny STRAUSS CAFE czysty, dobrze zorganizowany, zaangażowani pracownicy, profesjonaliści, miła atmosfera.
Kierownik Działu Technicznego, ARYZTA POLSKA Sp. z o.o., Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015
Bardzo ciekawe spotkanie profesjonalistów z branży. Poruszano tematy, które dotyczą wszystkich zakładów. Interesujące jest zobaczyć jak inni zmagają się z takimi samymi wyzwaniami. Na kolacji poznałem fajne grono ludzi.
Kierownik ds. Technicznych, UMA Investments Sp. z o.o., Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015
Forum Służb Utrzymania Ruchu zorganizowane było w profesjonalny sposób. Zaprezentowano praktyczne podejście do Preventive Maintenance. Bardzo ciekawym tematem była gospodarka energetyczna mająca na celu oszczędzanie energii elektrycznej. Kolacje integracyjne pozwalają na wymianę informacji zawodowych, które rozszerzają świadomość zawodową. Bardzo dobrze zorganizowana wizyta w STRAUSS CAFE POLAND pod względem merytorycznym. Zakład dobrze zorganizowany.
Kierownik UR i Nowych Projektów, Faurecia Legnica S.A.,Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015
Byłem na takim spotkaniu po raz pierwszy, ale czułem się bardzo dobrze, ponieważ byłem wśród osób o podobnych problemach i związanych z UR. Spotkanie pozwoliło mi na ocenę gdzie jest mój dział UR, co już jest zrobione, ale także pokazało jak wiele można jeszcze zrobić, ponieważ istnieje bardzo wiele metod , które można zastosować w UR. Kolacje mają pozytywny wydźwięk, ponieważ uczestnicy stają się bardziej otwarci i można dokonać wielu porównań. - Opinia o: Zakładzie STRAUSS CAFE POLAND SP. Z O.O.: Bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie, że zakład jest z branży spożywczej. Udało mi się dokonać pewnych obserwacji, które warto wdrożyć w naszym zakładzie. Była to moja pierwsza wizyta z zakładzie przemysłu ciężkiego (KGHM). Odniosłem bardzo pozytywne wrażenie, bardzo duża ilość instalacji, które są dobrze utrzymane, kompetentni i doświadczenie pracownicy, którzy oprowadzali nas po obiekcie (grupa Polkowice). Wystąpienia Panów były bardzo skoncentrowane - dużo informacji w krótkim czasie. Szczególnie Pan Tomasz dał się poznać jako wirtuoz swojej misji - wprowadzenie TPM w tak dużym zakładzie.
Kierownik ds. Technicznych Inwestycji, Mleczarnia TUREK Sp. z o.o., Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015
Forum zorganizowane na wysokim poziomie, zarówno w doborze prelegentów jak i organizacji oraz przebiegu wykładów. Bardzo dobra okazja na porównanie własnej organizacji z innymi i podpatrzenie „best practice”.
Kierownik UR, Guardian Częstochowa Sp. z o.o., Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015
Bardzo interesujące spotkanie, rzeczowe podejście do prezentowanych tematów forum, obfite w nowe rozwiązania dostępne w służbach UR. W czasie kolacji istniała możliwość wymiany poglądów na temat barier jakie na co dzień nas spotykają, sposobów ich rozwiązania i innego podejścia do danego zagadnienia. Bardzo miłe przyjęcie przez firmę Strauss Cafe. Można pozazdrościć podejścia firmy do prezentowania osiągnięć i otwartości ze strony przedstawicieli firmy jeśli chodzi o prezentowanie zakładu od środka.
Koordynator UR, Procter and Gamble Operations Polska Sp. z o.o., Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015
Doskonała formuła spotkania- esencja wiedzy i doświadczenia od specjalistów dla specjalistów. Kolację oceniam pozytywnie, możliwość nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami forum. Podczas zwiedzania zakładu KGHM (oddział Lubin) przedstawiono wszystkie etapy procesu wzbogacania rudy miedzi. Znaczenie każdego z etapów procesu zostało dość szczegółowo opisane. Przedstawiono i opisano wszystkie urządzenia biorące udział w każdym z etapów procesu. Osoba oprowadzająca tj. Zastępca Kierownika Produkcji oddziału Lubin wykazał się dużą wiedzą odnośnie procesu, żadne pytanie ze strony uczestników Konferencji nie pozostało bez odpowiedzi. Mimo tego, że sam proces nie wydaje się bardzo skomplikowany gabaryty zakładu, urządzeń oraz wielkość przerobu rudy robią duże wrażenie. Podczas zwiedzania Zakładu przedstawiono również efekty wprowadzenia TPM. Myślę, że Pan Tomasz Kanikuła zasługuje na duży szacunek przede wszystkim za to, że podjął wyzwanie wprowadzenia TPM w zakładzie, który jest zakorzeniony głęboko w poprzednim systemie. Duży „+” dla organizatorów Konferencji za przygotowanie do zwiedzania Zakładu KGHM – ze względu na hałas na terenie zakładu wysłuchanie wypowiedzi osoby oprowadzającej bez zestawów słuchawkowych byłoby praktycznie niemożliwe. Na koniec chciałbym dodać, że w moim przypadku możliwość zwiedzania zakładu KGHM zadecydowała o uczestnictwie w Konferencji SUR.
Kierownik UR, Smulders Polska Sp. z o.o., Forum Służb Utrzymania Ruchu, październik 2015r

Nasi partnerzy: