MAGAZYN

Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn
Szanowni Państwo 

Z przyjemnością zapraszam na kolejne wydarzenie poświęcone najlepszym praktykom w zarządzaniu magazynem i centrum dystrybucyjnym: MAGAZYN - BEZPIECZEŃSTWO, DOSKONALENIE I OPTYMALIZACJA PROCESÓW, które odbędzie się w dniach 25-26-27 października 2022 roku.

Jak zawsze mogą Państwo liczyć na maksimum wiedzy merytorycznej połączonej z przykładami praktycznymi na żywo. Zaprezentujemy najlepsze narzędzia, które pomagają firmom osiągnąć najwyższy poziom wydajności oraz optymalizacji procesów, a także inwestycje w rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo.

Pokażemy praktyczne sposoby na propagowanie kultury bezpieczeństwa i podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wśród pracowników. Nowe technologie temu sprzyjają, automatyka jest bezpieczna, ale tylko wtedy, kiedy obsługują ją regularnie szkoleni pracownicy. Sposobem wyraźnej redukcji zagrożeń jest uwrażliwienie wszystkich pracowników na najróżniejsze źródła ryzyka oraz poszerzenie ich wiedzy na tematy powiązane. Dlatego tez zaplanowaliśmy m.in. wykład eksperymentalny połączony z pokazem testów praktycznych pokazujący codzienne sytuacje mogące skutkować zagrożeniem pożarowym, czy wybuchowym. Prezentowane będą wybuchy pyłu, reakcja egzotermiczna, kontrolowane małe pożary i samozapłon (wszystko w kontrolowanych bezpiecznych warunkach!).

Oprócz nowoczesnych systemów i narzędzi optymalizujących procesy logistyczno-magazynowe porozmawiamy o tym, jak efektywnie wpływać na wzrost organizacji, budowanie świadomości pracowników i ich zaangażowania, czy zarządzać zmianą, przy zachowaniu ciągłości procesów.

Zapraszam Państwa również do technicznego zwiedzania nowoczesnego centrum logistyczno -magazynowego Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią.

Zróżnicowany program, dyskusje z praktykami z różnych branż oraz wieczorne spotkania podczas kolacji dają możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych, zaczerpnięcia nowych doświadczeń i inspiracji.

Zachęcam do zarezerwowania terminu spotkania w kalendarzu. W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji pod adresem kdutkalska[at]movida.com.pl.

Do zobaczenia!

Katarzyna Dutkalska

Conference Director

 

Kluczowe tematy 

O TYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ:

 • BEZPIECZNE sposoby OPTYMALIZACJI procesów
 • UNIKANIE ZAGROŻEŃ (m.in. związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych, bezpieczne składowanie i testowanie baterii litowo-jonowych)
 • INNOWACJE I INWESTYCJE w bezpieczeństwo w magazynie i centrum logistycznym
 • EFEKTYWNE sposoby wdrożeń uregulowań prawnych i technicznych
 • zarządzanie BEZPIECZEŃSTWEM w procesie ZAŁADUNKU I ROZŁADUNKU POJAZDÓW
 • bezpieczeństwo – CZY TO SIĘ OPŁACA?
 • AUTOMATYZACJA i jej wpływ na bezpieczeństwo i optymalizacje
 • praktyczne metody budowania ŚWIADOMOŚCI PRACOWNIKÓW
 • ZWINNE ZESPOŁY kluczem do dalszego WZROSTU ORGANIZACJI
 • OPTYMALIZACJA i STANDARYZACJA procesów logistyczno-magazynowych
Atuty spotkania 
 • MASTERCLASS - eksperci dla ekspertów
 • NOWOCZESNE i efektywne rozwiązania
 • liczne STUDIA PRZYPADKÓW
 • PRAKTYCZNY WYMIAR prezentowanej wiedzy
 • INSPIRUJĄCE i owocne dyskusje w gronie ekspertów-praktyków
 • biznesowo-integracyjne WIECZORY NETWORKINGOWE 
Profil uczestników 

SPOTKANIE KIERUJEMY DO:

 • Dyrektorów i Kierowników Magazynów
 • Dyrektorów i Kierowników Centrów Dystrybucyjnych i Logistycznych
 • Dyrektorów i Kierowników ds. Logistyki Magazynowej
 • Dyrektorów i Kierowników Logistyki Wewnątrzzakładowej
 • Dyrektorom Operacyjnym
 • Dyrektorów i Kierowników BHP
 • Dyrektorów ds. Inwestycji
 • Kierowników Zespołów Magazynów
 • Regional Warehouse Managerów
 • Kierowników Działów Projektowych
 • osób odpowiedzialnych za zarządzanie łańcuchem dostaw i optymalizację procesów
Prelegenci 
Tomasz Dunak
Główny Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska, Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o.
Od 2011 roku jest Głównym Specjalistą ds. BHP na terenie fabryki NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. w Niepołomicach. Będąc absolwentem Akademii Górniczo Hutniczej pracował wcześniej w działach utrzymania ruchu firm z branży motoryzacyjnej. Firma NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu NIDEC specjalizującego się w produkcji silników elektrycznych. Zakład zajmuje powierzchnię 40 000 m2 kwadratowych, gdzie na ponad 60 liniach produkcyjnych są wytwarzane silniki głownie dla branży motoryzacyjnej. Zatrudniając około 900 pracowników, NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. jednym z największych pracodawców w strefie ekonomicznej w Niepołomicach.
Norbert Jaskólski
DC Manager, Exide Technologies S.A.
Ponad 20-letnie doświadczenie w logistyce w międzynarodowym środowisku. Absolwent Uniwersytetu Poznańskiego (Filologia Angielska) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Zarządzanie w Logistyce). Swoją karierę rozpoczynał w roku 2000 w firmie Maersk Logistics od obsługi dużego klienta, organizując kompleksowo dystrybucję wyrobów gotowych na terenie Polski. Później przez blisko 5 lat zarządzał transportem w firmie Fresh Logistics (Grupa Raben) w Gądkach, gdzie był odpowiedzialny za dostarczanie produktów świeżych (drobnicy) do sieci handlowych, oraz innych dystrybutorów. Kolejne 6 lat pracował w Kompanii Piwowarskiej, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie Centrum Dystrybucji w Poznaniu jak również, pracował w dziale Rozwoju Logistyki. Obecnie od ponad 8 lat zarządza największym Centrum Dystrybucji firmy Exide Technologies (produkcja akumulatorów Centra i Exide oraz innych marek) zlokalizowanym pod Poznaniem Z Centrum Dystrybucji towar jest wysyłany obecnie do 28 krajów.
Marcin Kanarek
Warehouse Manager w Centrum Logistycznym Flex Tczew.
Z Flex Tczew związany od ponad 21 lat, gdzie zdobywał doświadczenie w zakresie zarządzania produkcją, planowaniem produkcji, a obecnie zarządza Centrum Logistycznym. Lider i uczestnik kilkunastu wewnętrznych i zewnętrznych warsztatów Kaizen. Posiada certyfikat Lean Green Belt. Główne obszary zainteresowań to bezpieczeństwo, komunikacja i współpraca w całym łańcuchu dostaw oraz podnoszenie efektywności procesów logistycznych poprzez automatyzację.
Dariusz Maj
Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego, myBOX Logistics Sp. z o.o.
Z logistyką związany od ponad 21 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Grupie Tele-Fonika, gdzie zarządzał działem transportu i logistyki. Od 2007 r. kierował logistyką w Grupie KROSNO (Huta Szkła) - odpowiedzialny za reorganizację struktury magazynowej, logistyki wewnętrznej, produkcji oraz za wdrożenie systemów zarządzania ERP. Od 2010 zarządzał logistyką Grupy HBH, będąc odpowiedzialnym za inwestycje -przygotowanie koncepcji centrum dystrybucyjnego, za bieżące funkcjonowanie magazynów, dystrybucji oraz rozwój sieci oddziałów spółki. W 2018 rozpoczął współpracę z Marketing Investment Group S.A., właściciela i dystrybutora takich marek jak Sizeer, 50Style, JD Sports, Timberland, Symbiosis jako Project Manager - odpowiedzialny za budowę CD, implementację systemów automatycznych dla obsługi procesów E-Commerce, obsługi sieci B2B oraz wdrożenie systemów zarządzania magazynem, automatyką oraz integrację z system nadrzędnym. Dziś jak Dyrektor CD pod szyldem myBOX Logistics odpowiada za całość operacji w centrum. Zainteresowania: zarządzanie organizacją, optymalizacja procesów logistycznych, kreowanie zmiany.
Sylwester Pawłowski
CEO, Safety Logic Sp. z o.o.
Konsultant i właściciel projektu edukacyjnego Świadomy Kierowca oraz safetylogic.pl, firmy, która poprzez doradztwo i szkolenia pracowników pomaga podnosić ich poziom bezpieczeństwa. Razem ze swoim zespołem sukcesywnie wdraża programy rozwojowe w firmach, ograniczając ryzyko wypadku oraz koszty flot samochodowych. Jest pasjonatem i propagatorem świadomej i ekologicznej jazdy, a swoją wiedzę przekazuje m.in. umożliwiając ludziom zbieranie osobistych doświadczeń podczas wypadków samochodowych (w symulowanych i kontrolowanych warunkach). Gość programów radiowych i telewizyjnych m.in. Dzień Dobry TVN, autor wielu publikacji związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Rafał Pusch
Praktyk metod doskonalenia procesu, pasjonat ciągłego rozwoju, związany z kierunkiem logistyki od ponad 15 lat
Swoje doświadczenie zdobywał w różnych sektorach, począwszy od branży automotive, poprzez branżę dystrybucji leków farmaceutycznych. Zrealizował z sukcesem ponad 100 projektów rozwojowych i doskonalących w zakresie jakości procesu i logistyki. W ostatnim czasie koordynator dużego przedsięwzięcia związanego ze zmianą definicji Zespołów w organizacji. Obecnie zajmuje się budowaniem kultury projakościowej i Lean Manufacturing, zarządzaniem projektami w Neuca oraz szkoleniami pracowników operacyjnych. Podstawy teoretyczne zdobywał, studiując na Politechnice Poznańskiej, gdzie ukończył studia magisterskie i podyplomowe.
Łukasz Skalski
Specjalista ds. Materiałów Niebezpiecznych, DENIOS Sp. z o.o.
Aktywne doradztwo w zakresie doboru rozwiązań BHP i ppoż. oraz zgłębianie wiedzy na temat baterii litowo-jonowych.
Jacek Szczepanik
Prezes Zarządu DENIOS Sp. z o.o.
Specjalista ds. materiałów niebezpiecznych. Inspektor ochrony przeciwpożarowej. Auditor zintegrowanego systemu zarządzania wg ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001. Blisko dwudziestoletnie doświadczenie w relacjach B2B w zakresie wyposażenia produkcji oraz w zakresie zabezpieczeń bhp, ppoż, zabezpieczeń przed wybuchem, obchodzenia się z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Absolwent Wydziału Ekonomii UMCS.
Partnerzy 

PARTNER SPOTKANIA:

W Polsce od 2014 r. Od tego czasu uruchomił w kraju 10 Centrów logistycznych – w Poznaniu, Kołbaskowie pod Szczecinem, Sosnowcu, Pawlikowicach pod Łodzią, Okmianach, Gliwicach, Świebodzinie i dwa we Wrocławiu. Amazon posiada także w Polsce biuro korporacyjne i oddział Amazon Web Serwices w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku.

Do tej pory Amazon w Polsce stworzył ponad 25 000 stałych miejsc pracy. Centrum w Pawlikowicach pod Łodzią zostało otwarte w 2019 roku. To pierwszy w Polsce i Europie wysoce specjalistyczny budynek Amazon, odpowiedzialny za dystrybucję płynów i aerozoli, w szczególności artykułów użytkowych, tj. jak chemia gospodarcza i środki czystości.

PROGRAM ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA
Amazon w swoich centrach logistycznych na całym świecie wdraża autorski program GEMS – Global Environment Health and Safety Management System.

Wizją GEMS jest stworzenie globalnych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska, które pozwolą aby przyspieszyć rozwój organizacji, jednocześnie chroniąc ludzi, mienie i środowisko. System zarządzania GEMS został opracowany i utrzymany w oparciu o normę ISO 45001. Jego wymagania nie mają na celu zastąpienia jakichkolwiek obowiązujących wymagań prawnych, a w przypadku konfliktu z którymkolwiek z nich, pierwszeństwo mają zawsze bardziej rygorystyczne wymagania.

W ramach programu GEMS każde z centrów logistycznych Amazon na świecie wdraża lokalne procedury i standardy, a także stosuje zaawansowane narzędzia pozwalające na bieżącą kontrolę bezpieczeństwa, od codziennych audytów na stanowiskach pracy, poprzez audyty ergonomiczne do corocznych audytów zgodności z wymaganiami prawnymi i audytów programu bezpieczeństwa.

Kluczowe fakty dotyczące centrum w Pawlikowicach to:

 • budowę obiektu zrealizowano w 10 miesięcy
 • w kluczowym momencie na budowie pracowało 400 osób 
 • powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 45 000 m2
 • całkowita powierzchnia działek: 186 000 m2
 • estymowana liczba pracowników w rok od otwarcia: 1 000 osób
 • na inwestycję przypada 312 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 58 dla ciężarowych, 14 miejsc dla autobusów, wiata na 80 rowerów, 8 miejsc parkingowych dla motocykli
 • w Centrum nie znajdzie się żadnej tradycyjnej żarówki, 100% wykonania w technologii LED; jakkolwiek pracownicy przede wszystkim pracują przy świetle dziennym - 12,5% powierzchni dachu pokrywają świetliki
Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa:

 • Po otrzymaniu wypełnionego formularza opiekun Klienta z ramienia MOVIDA prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz fakturę.
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • Na dwa dni przed rozpoczęciem spotkania można wyznaczyć zastępstwo. Należy wówczas niezwłocznie powiadomić Organizatora.
 • MOVIDA zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.
 • MOVIDA oświadcza, że jest czynnym płatnikiem VAT.

Koszt uczestnictwa zawiera:

 • Merytoryczną wartość spotkania
 • Transport do Centrum Dystrybucyjno-Logistycznego w obie strony
 • MOVIDA zapewnia zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania
 • Wyżywienie (przerwy kawowe, obiady) oraz wspólne kolacje networkingowe
 • Materiały w formie pisemnej
 • Materiały w formie elektronicznej do pobrania po spotkaniu ze STREFY KLIENTA

KOSZT UCZESTNICTWA:

do 12.10.2022 - 4250 + 23% VAT
od 13.10.2022 - 4550 + 23% VAT

Przy zgłoszeniu 2 osób - rabat 5 %

Przy zgłoszeniu 3 i wiecej osób - rabat 7 %

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Grzegorz Adamiak

Key Account Manager
gadamiak[at]movida.com.pl
tel. +48 22 626 81 38

 

Nasi partnerzy: