BEZPIECZEŃSTWO W MAGAZYNIE I CENTRUM DYSTRYBUCYJNYM

Kategoria: 
BHP - Środowisko - Odpady
Szanowni Państwo 

Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji unikatowego spotkania masterclass „BEZPIECZEŃSTWO W MAGAZYNIE I CENTRUM DYSTRYBUCYJNYM”, które odbędzie się w dniach 13-14-15 października 2020 roku.

W ramach bogatego programu merytorycznego zostaną omówione innowacyjne rozwiązania techniczne, analiza wdrożeń, aktualne wymagania prawne, wyzwania, trendy i innowacje w zapewnieniu bezpieczeństwa w magazynie i centrum logistycznym.

Omówimy także działania mające na celu zmniejszenie zagrożenia epidemicznego w magazynie oraz centrum dystrybucyjnym, nie zabraknie dobrych praktyk oraz rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo pracowników, a także pozwalają na utrzymanie rygoru sanitarnego zgodnie z wytycznymi dla zakładów produkcyjnych oraz centrów dystrybucyjnych.

Jak poprawić kulturę bezpieczeństwa? Zarządzanie bezpieczeństwem to także problematyka zaangażowania kadr kierowniczych i poszczególnych grup pracowniczych w kształtowanie kultury bezpieczeństwa. Zostaną omówione konkretne narzędzia (w tym statystyczne) pomagające w zarządzaniu bezpieczeństwem pracy oraz kampanie mające na celu budowanie świadomości pracowników i kształtowanie prawidłowych zachowań w zakresie przestrzegania zasad BHP.

Podczas wizyty w Centrum logistycznym Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią zostaną omówione i zaprezentowane wdrożone tu standardy i zaawansowane narzędzia zapewnienia bezpieczeństwa. To pierwszy w Polsce i Europie wysoce specjalistyczny budynek Amazon, odpowiedzialny za dystrybucję płynów i aerozoli.

 

 

Według Uczestników naszych spotkań zróżnicowany program, dyskusje z praktykami z różnych branż oraz wieczorne spotkania podczas kolacji dają możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych, zaczerpnięcia nowych doświadczeń i cennych inspiracji.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z poprzednich edycji tego wydarzenia (LINK, LINK).

Zachęcamy do zarezerwowania terminu spotkania w kalendarzu. W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 22 402 64 66 lub adresem kdutkalska[at]movida.com.pl.

BROSZURA Z FORMULARZEM ZGŁOSZENIOWYM

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Serdecznie zapraszamy,

Katarzyna Dutkalska

Senior Project Manager

Justyna Jagiełło

Project Manager

 

Kluczowe tematy 
 • Budowanie KULTURY BEZPIECZEŃSTWA w dynamicznym środowisku pracy – największe WYZWANIA
 • JAK ZMIERZYĆ ZAANGAŻOWANIE? - STATYSTYKA w budowaniu kultury bezpieczeństwa w dużych organizacjach
 • NOWOCZESNE SYSTEMY ZARZĄDZANIA bezpieczeństwem w magazynie – WDRAŻANIE, AUDYTOWANIE
 • WYMOGI PRAWNE, ROZWIĄZANIA TECHNICZNE i prawidłowa ORGANIZACJA PRACY w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w magazynie
 • NOWE TECHNOLOGIE a bezpieczeństwo w magazynie
 • bezpieczeństwo w ZOPTYMALIZOWANYCH PROCESACH MAGAZYNOWYCH
 • AUTOMATYZACJA obiektów magazynowych
 • MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH – jak wyposażyć magazyn łącząc wymagania prawne z praktycznym podejściem
Profil uczestników 

Spotkanie dedykowane jest:

 • Dyrektorom i Kierownikom Magazynów
 • Dyrektorom i Kierownikom Centrów Dystrybucyjnych i Logistycznych
 • Dyrektorom i Kierownikom ds. Logistyki Magazynowej
 • Dyrektorom i Kierownikom Logistyki Wewnątrzzakładowej
 • Dyrektorom i Kierownikom BHP
 • Dyrektorom ds. Inwestycji
 • Kierownikom Zespołów Magazynów
 • Regional Warehouse Managerom
Prelegenci 
Barbara Cochara
Kierownik ds. Optymalizacji Procesów Logistycznych i Gospodarki Magazynowej, Harris Calorific International Sp. z o.o.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – specjalizacja Logistyka. Zawodowo od 9 lat związana z Harris Calorific International a Lincoln Electric Company. Od 2016 jako Kierownik ds. Optymalizacji Procesów Logistycznych i Gospodarki Magazynowej koordynuje projekty związane z poprawą efektywności pracy magazynów, działu eksportu oraz logistyki wewnętrznej. Posiada wewnętrzny Certyfikat Six Sigma Red Belt – nadawany przez korporację Lincoln Electric. Koordynator projektów Kaizen, Problem Solving, związanych z optymalizacją stanowisk pracy oraz balansowaniem linii produkcyjnych. Koordynator wprowadzania systemu Kanban.
Agnieszka Dembińska
Trener, Konsultant, Auditor, DEMAG CONSULTING
Ekspert w dziedzinie magazynowania materiałów niebezpiecznych, trener, konsultant i auditor w zakresie systemów ISO 14001, 9001,45001 oraz specjalista do spraw BHP. Specjalizuje się w szkoleniach z magazynowania materiałów niebezpiecznych łącząc wymagania prawne z praktycznym podejściem. Od ponad 20 lat pomaga przedsiębiorcom projektować przyjazne środowisku i bezpieczne miejsca pracy. Każdy projekt i każdy klient jest inny, w swojej pracy kładzie nacisk na indywidualne potrzeby uczestnika szkolenia oraz przełożenia teorii na praktykę.
Michał Kamiński
Starszy Specjalista ds. BHP, Dell Products Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w zakresie Bezpieczeństwa, Higieny Pracy na Politechnice Łódzkiej. Od 2014 zatrudniony w fabryce Dell w Łodzi na stanowisku starszego specjalisty ds. BHP. Audytor wewnętrzny ZSZ ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001/ISO 45001 i ISO 50001. W pracy odpowiedzialny między innymi za bezpieczeństwo transportu wewnątrzzakładowego, ocenę ryzyka zawodowego i bezpieczeństwo pożarowe.
Klaudia Łaskawska
EU WHS Audit Manager, Amazon Fulfillment Poland Sp. z o.o.
Absolwentka Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie (kierunki: Ochrona Środowiska, Inżynieria Środowiska, Inżynieria Nafty i Gazu) oraz studiów podyplomowych w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, a także Inspektor ochrony ppoż. Swoją przygodę z BHP rozpoczęła w firmie Alstom, następnie zdobywała nowe doświadczenia na budowie kolejnej nitki metra w Warszawie jako Koordynator BHP, aby w 2016 roku dołączyć jako Specjalista ds. BHP do zespołu działającego w magazynie logistycznym WRO2 firmy Amazon na Bielanach Wrocławskich. Uczestniczyła w wielu audytach wewnętrznych różnych oddziałów Amazon, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wspierała również swoją wiedzą jako Interim WHS Manager* oddział Amazon Robotics w Barcelonie, aby następnie wrócić do Polski i we wrześniu 2019 otworzyć nowe centrum logistyki e-commerce Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią. Obecnie WHS Audit Manager i liderka 7-osobowego zespołu BHP, specjalizująca się w ocenie ryzyka, bezpiecznym magazynowaniu substancji chemicznych i przepisach ppoż oraz promowaniu programów związanych z budowaniem kultury bezpieczeństwa.
Mariusz Miąsko
Prezes, Logistic Technologies Sp. z o.o.
Doktor Nauk Prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor projektów ustaw, uczestnik prac Podkomisji Transportu w Sejmie RP w zakresie nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców i ustawy o transporcie drogowym. Konsultant dla Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Autor projektów ustaw. Współtwórca nowego typu Umowy o pomocy przy zbiorach. Autor opinii do Senatu i ekspertyz dla Centrum Analiz Strategicznych. Autor i współautor ponad 200 interwencji prawnych do instytucji krajowych i unijnych. Autor ponad 250 publikacji prawnych. Wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Założyciel i współzałożyciel największej polskiej firmy prawniczej branży TSL – Kancelarii Prawnej Viggen s.j. Prezes Stowarzyszenia Najlepsza Droga. Ekspert udzielający od 19 lat setek wywiadów dla polskich mediów.
Paweł Pawlik
Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, DHL Parcel Polska Sp. z o.o.
Absolwent wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej na pełnoprofilowej specjalizacji Technologia i Organizacja Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Od 12 lat związany zawodowo z bezpieczeństwem pracy. Posiada 10-letnie doświadczenie w koordynowaniu działań z obszaru bezpieczeństwa pracy w strukturze rozproszonej w jednej organizacji oraz umiejętności praktyczne, które pozwalają na szybkie identyfikowanie potrzeb biznesu w aspektach dot. bezpieczeństwa.
Paweł Szczepański
Prezes Zarządu, QES CONSULTING Sp. z o.o. Sp.k.
Doświadczony menadżer i pełnomocnik ZSZ, praktyk w zakresie wdrażania i utrzymywania systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy według standardów: OHSAS 18001:2007 PN-N 18001:2004, ISRS; SCC; ISO 14001:2004. Autor licznych publikacji w Polsce i na Ukrainie. Współautor dwóch książek branżowych odnoszących się do systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy. Doświadczenie w zarządzaniu obszarem bezpieczeństwa pracy oraz bezpieczeństwa procesowego chemicznego w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym (12 lat). Jako Szef Pionu odpowiedzialnego za HSEQ w kilku fabrykach. Audytor wiodący w jednostce certyfikacyjnej DNV GL oraz trener, wykładowca systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy. Ponad 15 letnie doświadczenie w audytowaniu systemów zarządzania oraz obserwacji procesu pracy. Międzynarodowy ekspert ds. systemów zarządzania bezpieczeństwem w przemyśle górniczym. Jako „international senior ekspert” uczestniczył reprezentując komisję UE w projektach UE restrukturyzacji przemysłu górniczego na Ukrainie. Wiceprezes Oddziału Małopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP. Członek Rady Konsultacyjnej czasopisma „Atest” oraz Kapituły Nagrody Złotych Szelek. Członek Rady konsultacyjnej czasopisma „Praca i Zdrowie.” Wykładowca Akademii Górniczo – Hutnicznej. Współtwórca metod oceny kultury bezpieczeństwa w organizacjach. Ponad 10 lat doświadczenia w budowaniu kultury bezpiecznych zachowań w organizacjach. Obecnie organizacja, którą zarządza, obsługuje ponad 500 klientów w Polsce i Europie Zachodniej.
Partnerzy 

PARTNER SPOTKANIA BEZPIECZEŃSTWO W MAGAZYNIE I CENTRUM DYSTRYBUCYJNYM:

 

 

Polsce od 2014 r. Od tego czasu uruchomił w kraju 7 Centrów logistycznych – w Poznaniu, Kołbaskowie pod Szczecinem, Sosnowcu, Pawlikowicach pod Łodzią, Okmianach i dwa we Wrocławiu. W 2020 r. firma planuje otwarcie Centrum Logistyki e-commerce w Gliwicach. Amazon posiada także w Polsce biuro korporacyjne i oddział Amazon Web Serwices w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku. Do tej pory Amazon w Polsce stworzył ponad 16 000 stałych miejsc pracy.

Centrum w Pawlikowicach pod Łodzią zostało otwarte w 2019 roku. To pierwszy w Polsce i Europie wysoce specjalistyczny budynek Amazon, odpowiedzialny za dystrybucję płynów i aerozoli, w szczególności artykułów użytkowych, tj. jak chemia gospodarcza i środki czystości.

Kluczowe fakty dotyczące centrum w Pawlikowicach to:

 • budowę obiektu zrealizowano w 10 miesięcy
 • w kluczowym momencie na budowie pracowało 400 osób
 • powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 45 000 m2
 • całkowita powierzchnia działek: 186 000 m2
 • estymowana liczba pracowników w rok od otwarcia: 1 000 osób
 • na inwestycję przypada 312 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 58 dla ciężarowych, 14 miejsc dla autobusów, wiata na 80 rowerów, 8 miejsc parkingowych dla motocykli
 • w Centrum nie znajdzie się żadnej tradycyjnej żarówki, 100% wykonania w technologii LED; jakkolwiek pracownicy przede wszystkim pracują przy świetle dziennym - 12,5% powierzchni dachu pokrywają świetliki

PROGRAM ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA

Amazon w swoich centrach logistycznych na całym świecie wdraża autorski program GEMS – Global Environment Health and Safety Management System.

Wizją GEMS jest stworzenie globalnych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska, które pozwolą aby przyspieszyć rozwój organizacji, jednocześnie chroniąc ludzi, mienie i środowisko. System zarządzania GEMS został opracowany i utrzymany w oparciu o normę ISO 45001. Jego wymagania nie mają na celu zastąpienia jakichkolwiek obowiązujących wymagań prawnych, a w przypadku konfliktu z którymkolwiek z nich, pierwszeństwo mają zawsze bardziej rygorystyczne wymagania.

W ramach programu GEMS każde z centrów logistycznych Amazon na świecie wdraża lokalne procedury i standardy, a także stosuje zaawansowane narzędzia pozwalające na bieżącą kontrolę bezpieczeństwa, od codziennych audytów na stanowiskach pracy, poprzez audyty ergonomiczne do corocznych audytów zgodności z wymaganiami prawnymi i audytów programu bezpieczeństwa.

 

 

PARTNERZY MEDIALNI:

           
                   
           
                   
               

 

Warunki uczestnictwa 
 • Po otrzymaniu formularza organizator prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Należy wówczas niezwłocznie powiadomić Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.

KOSZT UCZESTNICTWA: do 30 września - 3450zł + 23% VAT, od 1 października 3650zł + 23% VAT

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Grzegorz Adamiak

Key Account Manager
gadamiak[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82

Krzysztof Bargieł

Key Account Manager
kbargiel[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82

Nasi partnerzy: