MULTIBRANŻOWE XIV FORUM SUR

Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu
Szanowni Państwo 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIV multibranżowym FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU, które odbędzie się w dniach 6-7-8 października 2020 roku.

Naszym celem, który co roku efektywnie realizujemy, jest stworzenie osobom zarządzającym obszarem UR forum szerokiej wymiany doświadczeń.

Motyw przewodni spotkania to skuteczność operacyjna i finansowa Działu Utrzymania Ruchu w erze Przemysłu 4.0 ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wywołanych przez COVID-19.

Nowa rzeczywistość w dobie pandemii zrodziła różnorodne wyzwania, prawdopodobnie spowoduje też trwałe zmiany w działaniach służb utrzymania ruchu. W tym kontekście zastanowimy się nad tym, jak realizować STRATEGICZNE CELE W TRUDNYCH CZASACH?

Program oparty jest na case studies, prezentujących najlepsze rozwiązania od strony bardzo praktycznej. Podczas forum odbędzie się również techniczne zwiedzanie zakładu BorgWarner Poland w Jasionce.

Biznesowo-integracyjne wieczory networkingowe dadzą Państwu sposobność, by kontynuować wymianę doświadczeń w nieformalnej atmosferze oraz nawiązywać nowe kontakty w gronie najlepszych.

Zachęcam do zarezerwowania terminu forum w kalendarzu. W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 22 402 64 66 lub adresem kdutkalska[at]movida.com.pl.

BROSZURA SPOTKANIA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Serdecznie zapraszamy,

Katarzyna Dutkalska

Senior Project Manager

 

 

Kluczowe tematy 
 • metodyka TRANSFORMACJI DO UR 4.0
 • OPTYMALIZACJA UR – nowoczesne systemy i rozwiązania
 • DIGITALIZACJA w utrzymaniu ruchu
 • ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA na bazie procesu utrzymania ruchu
 • nowoczesne SYSTEMY MONITORINGU produkcji, maszyn i instalacji
 • organizacja i przebieg projektu WDROŻENIA MES w kontekście WYZWAŃ ZWIĄZANYCH ZE ZDALNYM URUCHOMIENIEM SYSTEMU
 • przyszłość, rozwój i ZMIANY W ORGANIZACJI utrzymania ruchu
 • OPTYMALIZACJA KOSZTÓW utrzymania majątku produkcyjnego i okołoprodukcyjnego W CZASACH PANDEMII
 • LEAN w MAINTENANCE CO JESZCZE MOŻEMY OSIĄGNĄĆ?
 • ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRACOWNIKÓW w oparciu o jeden z filarów TPM, EDUKACJA I SZKOLENIA (E&T)
 • EKOLOGIA PRZEMYSŁOWA/ optymalizacja zużycia mediów
 • utrzymanie ruchu INSTALACJI AUTOMATYCZNYCH
 • rozwiązania dla ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA w produkcji i utrzymaniu ruchu
 • innowacyjne METODY DIAGNOSTYCZNO – ANALITYCZNE
 • PANEL DYSKUSYJNY: STRATEGIA UR NA CZAS KRYZYSU. Co w działalności SUR zmieni pandemia?
Atuty spotkania 
 • WYZWANIA dla UR w CZASACH PANDEMII
 • KIERUNKI ZMIAN UR w dobie Przemysłu 4.0
 • STRATEGIE UR na czas kryzysu
 • inspiracje i wiedza DLA MENADŻERÓW odpowiedzialnych za zarządzanie utrzymaniem ruchu W RÓŻNYCH BRANŻACH
 • liczne STUDIA PRZYPADKÓW
 • OWOCNE DYSKUSJE w GRONIE PRAKTYKÓW z nowocześnie zarządzanych firm produkcyjnych
 • BOGATY MERYTORYCZNIE program
 • PRAKTYCZNY wymiar prezentowanej wiedzy
 • EFEKTYWNY NETWORKING
Prelegenci 
Paulina Borkowska
Specjalista ds. Zakupów/ Analityk Media i projekty energetyczne, wsparcie dla Polski i Europy, Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
Wykształcenie wyższe, Uniwersytet Warszawski oraz Institut d’Etudes Politiques de Paris. Od 2014 r. praca w Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o
Krzysztof Kwarciany
Dyrektor Techniczny, Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Zakład Chmielów
17 letnie doświadczenie zdobyte w firmach z branży motoryzacyjnej i paliwowej. W Pilkington Automotive Poland od 6 lat odpowiedzialny za utrzymanie ruchu, oprzyrządowanie produkcji, infrastrukturę i inwestycje w dwóch zakładach produkcyjnych: w Chmielowie i Sandomierzu.
Tomasz Pietrzak
Menedżer Utrzymania Ruchu, Global Process Owner, BorgWarner Poland Sp. z o.o.
Praktyk z ponad 20 letnim doświadczeniem w przemyśle motoryzacyjnym w wydziałach Utrzymania Ruchu, Inżynierii produkcji. W BorgWarner Poland pracuje od 2014r. jako Menedżer Utrzymania Ruchu. Dodatkowo pełni funkcję „Plant Maintenance Global proces Owner” w dywizji ETTS oraz Global SAP PM Key User. Odpowiada za strategię, organizację i wdrażanie projektów związanych z działami utrzymania ruchu w wielu zakładach z całego świata. W codziennej pracy skoncentrowany na poszukiwaniu rozwiązań usprawniających pracę działów utrzymania ruchu oraz minimalizacji kosztów stałych i zmiennych. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej.
Janusz Sahajdaczny
Główny Energetyk Zakładu Pilkington Automotive Poland w Chmielowie
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Zarządzania, 30-letnie doświadczenie w Działach Utrzymania Ruchu w Polsce i za granicą. Od października 2016 r. związany z nowoczesnym zakładem Automotive w Chmielowie.
Piotr Serwatka
Maintenance Manager Poland, Vesuvius Poland Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydziału Elektrotechniki, Specjalność automatyka. Ponad osiemnastoletnie doświadczenie w Dziale Utrzymiania Ruchu. Pracował w takich firmach jak Carlsberg, Teva, Vesuvius Poland. W Vesuvius Poland odpowiada za integrację, organizację, strategię, wdrażanie projektów związanych z działem utrzymaniem ruchu oraz projektów inwestycyjnych. W codziennej pracy skoncentrowany na poszukiwaniu i wdrażaniu zmian w dziale Utrzymania Ruchu z wykorzystaniem metodologii Lean Manufacturing.
Tomasz Tkacz
Prezes Zarządu, ADVANCED TECHNICAL SERVICES Sp. z o.o.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 2008-2016 Kierownik Działu Utrzymania Ruchu w jednej z wiodących firm z branży lotniczej MTU Aero Engines Polska z siedzibą w Jasionce k. Rzeszowa. W tym czasie odpowiedzialny m. in. za serwis maszyn, infrastrukturę budynku oraz prowadzenie zmian layoutu. Członek zespołu odpowiedzialnego za budowę i późniejszą rozbudowę zakładu wraz z instalacją maszyn oraz infrastruktury towarzyszącej. Od 2016 roku współwłaściciel i Dyrektor Zarządzający w Advanced Technical Services, firmie świadczącej usługi w zakresie relokacji i UR.
Marcin Witkowski
Pełnomocnik i Koordynator Zintegrowanych Systemów Zarządzania Jakością, Środowiskiem i Bezpieczeństwem, BorgWarner Poland Sp. z o.o.
Praktyk z 20 letnim doświadczeniem w przemyśle motoryzacyjnym w wydziałach produkcji, UR, jakości, zarządzaniu projektami, zarządzaniu jakością, zarządzaniu produkcją oraz Systemami Zarządzania. Obecnie od 6 lat skutecznie zarządzający Zintegrowanymi Systemami Zarzadzania w liczącym ok. 1500 osób zakładzie BorgWarner Poland. Wieloletni trener, audytor i specjalista w obszarach procesów i systemów. Fan zintegrowanego podejścia procesowego oraz rozumienia kosztów w zarządzaniu.
Przemysław Wojdyło
Wiceprezes Zarządu, Hofman-Słubice Sp. z o.o.
Inżynier budownictwa, współwłaściciel i wiceprezes zarządu Hofman-Słubice sp. z o.o., współautor pierwszego w Polsce wdrożenia QRM w zakładzie produkującym okna i drzwi z drewna. Prelegent QRM Meets the Experts 2.0, Światowej Konferencji QRM w Eindhoven, Konferencji dziennika Puls Biznesu QRM - Quick Response Manufacturing. Prywatnie miłośnik nurkowania i filozofii 50 bar.
Marek Żbikiewicz
Dyrektor Działu Technicznego, CD Wola Krzysztoporska
Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. W branży szeroko pojętej automatyki przemysłowej od ponad 20 lat (m.in. Satchwell Control Systems, Invensys Building Systems, Distech Controls). W Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Woli Krzysztoporskiej od 10 lat. Aktualnie odpowiedzialny za cztery obszary w Dziale Technicznym: Technika Magazynowa (instalacje magazynowe), Warsztat Wózków Widłowych (flota ok. 2400 wózków), Instalacje Automatyczne (HRL, AKL, PPA oraz TiKo - aktualnie w trakcie budowy) oraz Utrzymanie Czystości na terenie CD.
Mariusz Żyła
Manufacturing Engineering Manager, Signify Sp. z o.o.
Od 2001 r. związany z Philips Lighting Poland sp. z o.o. w Pile. Od 2002r. zaangażowany był w Utrzymanie Ruchu na stanowisku Asystenta Technicznego, następnie przez ponad 10 lat jako Kierownik Sekcji Mechanicznej zarządzał zespołem. W roku 2014 w dziale Countinuous Improvement na stanowisku Project Managera jako Black Belt prowadził kluczowe dla zakładu projekty przy użyciu metodologii DMAIC/ SixSigma. Obecnie po centralizacji Działu Utrzymania Ruchu na stanowisku Manufacturing Engineering Manager - odpowiedzialny za gospodarkę częściami zamiennymi, zapewnienie narzędzi procesowych oraz Centralny Serwis Próżniowy. Posiada doświadczenie w nowych uruchomieniach, relokacji nowych linii produkcyjnych, jak również we wdrażaniu Lean, TPM, prowadzeniu projektów oraz wykorzystaniu narzędzi jakościowych. Uczestniczy we wdrażaniu Lean, TPM, metodologii eliminacji strat przy wykorzystaniu narzędzia Cost Deployment w Philips Lighting Poland Piła, następnie Signify Poland. Pan Mariusz jest absolwentem ATR w Bydgoszczy na Wydziale Mechanicznym oraz studiów magisterskich na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Swoje doświadczenie i wiedzę przekazywał również studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile poprzez prowadzenie zajęć dydaktycznych z „Układów Napędowych Maszyn” i „Automatyzacji i Robotyzacji Produkcji”.
Partnerzy 

PARTNER XIV FORUM SUR:

BorgWarner Poland Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów oraz systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach samochodowych.

PRODUKCJA

Firma specjalizuje się w produkcji: turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów rozrządu dla branży motoryzacyjnej.

Zakłady produkcyjne oraz nowoczesne Centrum Techniczne zlokalizowane są w pobliżu rzeszowskiego lotniska, w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. BorgWarner Campus składa się obecnie z trzech zakładów produkcyjnych, trzech różnych dywizji firmy rozlokowanych w dwóch spółkach.

W skład pierwszej BorgWarner Poland Sp. z o.o. wchodzi dywizja ETTS (Emission, Thermal and Turbo Systems), której całkowita powierzchnia zakładu to 17 500 m2. Dywizja ta zajmuje się produkcją turbosprężarek do pojazdów osobowych (PC), pojazdów użytkowych (CV), a także Remanufacturingiem - regeneracją turbosprężarek oraz Research & Development Center (Centrum Techniczne). W dziale Remanufacturing 92 pracowników przeprowadza regenerację turbosprężarek dla producentów z branży motoryzacyjnej, maszyn rolniczych czy budowlanych. Całkowita powierzchnia tej części zakładu wynosi 5 000 m2. Roczna zdolność działu to możliwość regeneracji do 140 000 szt. turbosprężarek.

Badania i rozwój (R&D) to jedna z najważniejszych dziedzin BorgWarner, stanowiąca podstawę funkcjonowania firmy. Kompleks budynków Centrum Technicznego (Rzeszów Technical Center) został oddany do użytku w 2013 roku. Obejmuje ponad 6,7 tys. m2, to pierwsza tego typu inwestycja na Podkarpaciu mieszcząca pracownie projektowe, biura, warsztaty, stanowiska testowe oraz stacje badawcze. Każda dywizja posiada niezależną strukturę Działu Utrzymania Ruchu, bazującą na Zintegrowanych Systemach Zarządzania, obejmującą poniższe certyfikacje oraz specyficzne wymagania klientów.

WDROŻONE SYSTEMY

Od początku swojej działalności firma kładzie nacisk na wysoką jakość swoich produktów i procesów, czego efektem jest wdrożenie i certyfikacja systemów zarządzania:

• IATF 16949 (Standard Zarządzania w Przemyśle Motoryzacyjnym)

• ISO 14001 (Standard Zarządzania Ochroną Środowiska)

• ISO 45001 (Standard Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy).

Proces certyfikacji SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ firma zakończyła już po pierwszym roku obecności na rynku polskim. BorgWarner Poland należy do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Główny budynek produkcyjno-biurowy jako pierwszy w Polsce, zdobył prestiżowy certyfikat LEED dla budownictwa zrównoważonego. Wszystkie budynki campusu BorgWarner są budowane z założeniem zrównoważonego rozwoju oraz certyfikacji LEED.

LICZBA ZATRUDNIONYCH: 1259 (stan na dzień 31 grudnia 2019 r.)

 

STREFA INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ:

     

 

 

PARTNERZY MEDIALNI:

           
                   
           
                   
                 

 

Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa:

 • Po otrzymaniu formularza organizator prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Należy wówczas niezwłocznie powiadomić Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.

KOSZT UCZESTNICTWA: do 21 września - 3450zł + 23% VAT, od 22 września 3650zł + 23% VAT

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Małgorzata Jasik

Key Account Manager
mjasik[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66

Maciej Pietruczuk

Senior Key Account Manager
mpietruczuk[at]movida.com.pl
tel. +48 22 403 84 66

 

Nasi partnerzy: