Znamy laureatów Mistrzostw Kadry BHP 2017

14.06.2017
Znamy laureatów Mistrzostw Kadry BHP 2017

Już po raz trzeci Koalicja Bezpieczni w Pracy wyłoniła najlepszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w Polsce. Najlepszy wynik uzyskał Karol Żuchowski, który pokonał ponad 1400 konkurentów. MOVIDA już po raz drugi ufundowała nagrodę dla zwycięzcy w postaci VOUCHERA na udział w wybranym wydarzeniu FORUM NOWOCZESNE BHP 2017.

Zakończyła się już trzecia edycja ogólnopolskich Mistrzostw Kadry BHP. W tym roku do testu wiedzy przystąpiło ponad 1400 osób, które łącznie poświęciły ponad 39 godzin na odpowiedzi na pytania konkursowe. Najlepsi z nich stanęli do walki o zaszczytny tytuł Mistrza Kadry BHP oraz wartościowe nagrody. W konkursie udział wzięli managerowie, doświadczeni praktycy, specjaliści, a także przedstawiciele środowiska akademickiego oraz studenci. Wśród uczestników znaleźli się również pasjonaci zainteresowani tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy, niezwiązani zawodowo z branżą.  Największa liczba zgłoszeń  pochodziła z województwa mazowieckiego (15 proc.) i śląskiego (12 proc.).

W tym roku po raz trzeci zorganizowaliśmy konkurs wiedzy dla specjalistów, pasjonatów i miłośników tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy. Liczba uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – do testu przystąpiło ponad 1400 osób, czyli niemalże dwa razy więcej osób niż rok temu – mówi Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A., Przewodniczący Komisji Konkursowej Mistrzostw Kadry BHP.

Mistrzostwa Kadry BHP składały się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, złożony z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Pięćdziesiąt osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów, zakwalifikowało się  do drugiego etapu, w którym na uczestników czekał kolejny test, składający się tym razem z dwudziestu pytań zamkniętych oraz pięciu pytań otwartych Już po raz drugi, dodatkowym utrudnieniem w konkursie były ujemne punkty przyznawane za udzielenie błędnej odpowiedzi.

Tegoroczne Mistrzostwa Kadry BHP okazały się dla uczestników znacznie większym wyzwaniem – w porównaniu do roku ubiegłego, żaden uczestnik pierwszego, a tym bardziej drugiego etapu nie uzyskał maksymalnej liczby punktów za odpowiedzi – mówi Marek Maszewski. – Intencją Komisji Konkursowej, która układała pytania, a następnie wnikliwie analizowała odpowiedzi, było zachęcanie do stałego podnoszenia kwalifikacji. Z tego powodu zwiększyliśmy poziom trudności konkursu. Uczestnicy stanęli jednak na wysokości zadania i wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy – podsumowuje.
 
Na wyniki drugiego etapu składały się punkty otrzymane za udzielenie poprawnych odpowiedzi w teście wiedzy (40% punktacji) oraz ocena przyznana przez Komisję Konkursową za odpowiedzi na pytania otwarte (60% punktacji). W przypadku pytań opisowego pod uwagę brane były najlepiej dobrane narzędzia oraz umiejętność wykorzystania doświadczenia specjalistów.

Laureaci oprócz tytułów otrzymali również atrakcyjne nagrody (voucher na udział w wybranym FORUM NOWOCZESNE BHP 2017, iPhone 6S, tablet, kamerę, bony szkoleniowe oraz koszulki rowerowe i kurtki typu Softshell). Upominki ufundowały MOVIDA, Koalicja Bezpieczni w Pracy, SEKA S.A , PW Krystian.

Nasi partnerzy: