XII FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU, październik 2018

Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu
Szanowni Państwo 

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w cieszącym się ogromnym uznaniem wśród szefów UR XII FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU, które odbędzie się w dniach 2-3-4 października 2018 roku w Katowicach.

Jak co roku tematyka obejmuje najbardziej aktualne tematy, trendy i technologie.

Tempo rozwoju przemysłu i rozwiązań technologicznych wymusza zmiany i wpływa na kształtowanie się Predictive Maintenance 4.0, co sprawia, że przed szefami utrzymania ruchu stają coraz to nowe wyzwania, nowe warunki i standardy pracy.

Powiemy nie tylko o sukcesach, ale także błędach i barierach, na które Państwo napotykają w codziennej pracy.

Prelegenci przedstawią optymalne rozwiązania systemowe i kosztowe, narzędzia i metody, realne wskazówki wraz z analizą rezultatów: zmiany procesów, organizacji, planowania, przepływów, zasobów, systemów motywacyjnych, obserwacje po wdrożeniu rozwiązań, jak i kierunki nieuchronnych zmian.

W ramach SUR Session zaprosimy Państwa do technicznego zwiedzania zakładu Opel Manufacturing Poland w Gliwicach lub WOODWARD POLAND Sp. z o.o. w Niepołomicach.

Spotkanie uzupełnią wyjątkowe wieczory z grami integracyjnymi, które pozwolą Państwu szybko i miło poznać się ze sobą, by w doborowym gronie wymieniać doświadczenia i nawiązywać nowe kontakty.

Zachęcam do zarezerwowania terminu Forum w kalendarzu. W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 501 713 890 lub adresem kdutkalska[at]movida.com.pl.

Serdecznie zapraszamy,

           
Katarzyna Dutkalska
Project Manager
  Izabella Kiriczok
Prezes

 

Kluczowe tematy 

O tym będziemy rozmawiać:

 • nowoczesne strategie utrzymania ruchu – preventive i predictive maintenance
 • optymalna organizacja pracy działów technicznych
 • Lean Management na pograniczu UR i produkcji – najczęstsze modele współpracy
 • kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) wykorzystywane w utrzymaniu ruchu w praktyce
 • skuteczne metody analityczno-optymalizacyjne
 • innowacyjne rozwiązania proefektywnościowe
 • Predictive Maintenance 4.0 – umiejętne wykorzystanie technologii i danych
 • nowoczesne systemy monitoringu produkcji, maszyn i instalacji
 • błędy popełniane przy wdrażaniu systemów on-line nadzoru stanu technicznego
 • optymalizacja kosztowa UR i efektywność energetyczna
 • relokacja maszyn – organizacja, problemy techniczne
 • przyszłość, rozwój i zmiany systemów zarządzania utrzymaniem ruchu
Partnerzy 

Partnerzy stolików tematycznych:

       
     
         

 

Partnerzy Medialni:

     

 

Partnerzy:

Zakład Opel Manufacturing Poland należy do spółki Opel/Vauxhall, wchodzącej w skład międzynarodowego koncernu Groupe PSA. Fabryka produkuje samochody i jednostki napędowe. Główna siedziba firmy znajduje się w Gliwicach, gdzie powstają samochody osobowe, natomiast produkcja silników zostanie uruchomiona w 2019 r., w oddziale w Tychach. Zakład OMP to również siedziba Centrum Usług Wspólnych, zlokalizowana w oddziale tyskim oraz Funkcji Centralnych w Gliwicach, w skład których wchodzą dział Zakupów, Inżynierii i IT. Oba centra obsługują jednostki Opel/Vauxhall w Europie.

Zdecydowana większość produkcji gliwickiego zakładu, bo aż 93% - czyli około 1,4% wartości krajowego eksportu - kierowana jest na rynki na całym świecie.

Obecnie w fabryce w Gliwicach powstają dwa modele elegancki kabriolet - Opel Cascada oraz bestseller marki - Opel Astra.

WDROŻONE SYSTEMY ISO:

 • Health & Safety Management System OHSAS 18001
 • Quality Management System ISO9001
 • Environment Management System ISO 14001
 • Energy Management System ISO 50001
 • Business Continuity Management ISO22301

Zatrudnienie:

Opel Manufacturing Poland zatrudnia obecnie ok. 3000 osób.

Nagrody:

Opel Astra otrzymał prestiżowy tytuł europejskiego „Samochodu Roku 2016” w konkursie COTY. Od swojej premiery rynkowej Astra zdążyła już zdobyć takie międzynarodowe nagrody, jak SAFETYBEST 2015, Złota Kierownica za 2015 rok, Auto Flotowe 2016, czy Best Family Car at the Carbuyer Best Cars 2017 Awards. Samochód otrzymał także maksymalna ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP

Zakład w Tychach przygotowuje się do uruchomienia, w 2019 roku, produkcji 3-cylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech, nagradzanego przez trzy kolejne lata tytułem „Engine of the Year” w swojej kategorii. Silnik montowany jest między innymi w takich samochodach jak Opel Crossland X.

W tym roku Opel Manufacturing Poland obchodzi jubileusz 20-lecia zakładu.

 

Woodward, Inc jest niezależną firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie SYSTEMÓW STERUJĄCYCH DLA RYNKÓW LOTNICZEGO I ENERGETYCZNEGO.

Dostarczane przez Woodward innowacyjne systemy kierowania przepływami, energią elektryczną oraz położeniem pomagają Klientom oferować produkty przyjaźniejsze dla środowiska, bardziej niezawodne i wydajniejsze. Klienci Woodward to wiodący producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz końcowi użytkownicy ich produktów.

Woodward jest globalną korporacją, z siedzibą główną w Fort Collins w stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych. Firma jest również notowana na Amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych na technologicznym indeksie NASDAQ, pod symbolem WWD. Woodward ma jasną wizję i realizuje starannie zaplanowane długofalowe strategie. Posiadając Zakłady w jedenastu krajach firma ma możliwość szybko dostarczyć rozwiązania dostosowane do lokalnych potrzeb naszych Klientów.

Zatrudnienie:

W Woodward zatrudnionych jest niemal 450 osób.

Produkcja:

 • konwertery używane w elektrowniach wiatrowych
 • szafy sterownicze wykorzystywane do regulowania pracy dużych spalinowych silników stacjonarnych i turbin gazowych, używanych jako napędy główne oraz pomocnicze (np. generatorów prądu, pomp, kompresorów okrętów)
 • sterowniki do silników stosowanych w autobusach napędzanych gazem CNG, wózkach widłowych, golfowych i pojazdach wieloczynnościowych
 • sterowniki elektroniczne agregatów prądotwórczych, wielofunkcyjne przekaźniki zabezpieczeniowe i inne urządzenia elektroniczne na potrzeby energetyki

ZAKŁAD W NIEPOŁOMICACH TO:

 • zespół inżynierów specjalizujących się w projektowaniu i wsparciu produktowym w obszarach elektroniki, elektrotechniki, oprogramowania i mechaniki. Nasi inżynierowie realizują zadania blisko współpracując z kolegami i koleżankami z USA, Niemiec, Holandii, Japonii, Korei i innych krajów
 • zespół pozyskiwania dostawców zarówno dla naszych potrzeb jak i również innych zakładów w regionie
 • laboratoria środowiskowe, wibracyjne dla urządzeń elektronicznych, EMC (kompatybilności elektromagnetycznej) oraz mechaniczne do testów siłowników hydraulicznych i elektrohydraulicznych
Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa:

 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Prosimy wówczas o niezwłoczne powiadomienie organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku odwołania spotkania zwracamy koszty uczestnictwa lub proponujemy udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.

Koszt uczestnictwa zawiera:

 • merytoryczną wartość spotkania
 • wyżywienie (przerwy kawowe, obiad), dwie wspólne kolacje
 • materiały w formie pisemne
 • materiały w formie elektronicznej do pobrania po masterclass ze STREFY KLIENTA
Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Jolanta Janowska 

Senior Key Account Manager
jjanowska[at]movida.com.pl
tel. +48 22 378 47 43
fax +48 22 626 81 38

Alicja Mrozowicz

Senior Key Account Manager
amrozowicz[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82
fax +48 22 626 81 38

 

Nasi partnerzy: