TOUR DE MAGASINS, wrzesień 2018

Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn
Szanowni Państwo 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu masterclass TOUR DE MAGASINS, które odbędzie się w dniach 18-19-20 września br.

Ponieważ doceniają Państwo formułę spotkania, nie ulegnie ona w tym roku zmianie. Podczas 3 dni spotkania odwiedzimy 2 CENTRA DYSTRYBUCYJNE wiodących firm, które bardzo wysoko cenią nowoczesne rozwiązania, ciągle doskonalą procesy aby sprostać zmieniającym się wymogom rynku, ale także aktualnej sytuacji gospodarczej. Jeden dzień przeznaczymy na prelekcje merytoryczne praktyków, którzy podzielą się swoim doświadczeniem z ostatnich kilku lat.

Do współpracy zaprosiliśmy dwa obiekty o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie przechowywanych wyrobów:

 • Centrum Dystrybucyjne IKEA w Jarostach - jedno z największych centrów dystrybucyjnych firmy na całym świecie. Odpowiada za dostawę mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz IKEA do sklepów w dziesięciu krajach europejskich. Tutaj również są kompletowane, pakowane i wysyłane zamówienia klientów detalicznych.
 • Centrum Dystrybujcyjne Alma Alpinex w Piekoszowie - firma dostarcza produkty 350 dostawców regionalnych, polskich oraz zagranicznych. Oferta składa się z 5059 indeksów asortymentowych - FMCG wody mineralne, napoje, piwa, wina, alkohole wysokoprocentowe, artykuły spożywcze, kawy, herbaty, słodycze, nabiał, tłuszcze, oraz pełną ofertę warzyw oraz owoców.

Jak Państwo widzą to dwa odmienne Centra Dystrybucji - jedno skupiające się na wyrobach szybkorotujących, o krótkiej przydatności do spożycia (zobaczymy też chłodnie), drugie - także niezwykle sprawnie działające oparte o wyroby, które Państwo znają, o dużej różnorodności asortymentowej i gabarytowej.

Jak zawsze podczas naszych spotkań zapraszamy na kolacje networkingowe, podczas których oprócz pysznego jedzenia będą mieli Państwo okazję lepiej poznać prelegentów i innych uczestników spotkania, porozmawiać na tematy związane z codziennymi problemami w pracy, podzielić się doświadczeniami, poszukać inspiracji. Najprawdopodobniej już ktoś znalazł rozwiązanie problemu, z którym borykają się Państwo na co dzień.

W sprawach merytorycznych zapraszam do kontaktu: 791 256 634 lub pod adresem poczty elektronicznej: jzimolag[at]movida.com.pl.

Do zobaczenia,

Joanna Zimoląg

Senior Project Manager

UWAGA: liczba miejsc ograniczona!

Profil uczestników 

Wśród prelegentów i uczestników spotkają Państwo wybitnych ekspertów zajmujących m. in. następujące stanowiska:

 • Dyrektorów i Kierowników Magazynów
 • Dyrektorów i Kierowników Centrów Dystrybucyjnych i Logistycznych
 • Dyrektorów i Kierowników ds. Logistyki Magazynowej
 • Dyrektorów i Kierowników Logistyki Wewnątrzzakładowej
 • Dyrektorów ds. Inwestycji
 • Kierowników Zespołów Magazynów
 • Regional Warehouse Managerów
Partnerzy 

Partnerzy:

 

Centrum Dystrybucyjne IKEA w Jarostach

 • powierzchnia budynku – 145 000 m2. Można ją porównać z powierzchnią 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej.
 • przestrzeń składowania – 255 000 m3. Oznacza to, że w magazynie może znajdować się równocześnie ok. 300 000 palet.
 • rampy samochodowe: 119, rampy kolejowe: 5
 • liczba artykułów IKEA: 9 000
 • w obiekcie znajdują się dwa automatyczne magazyny wysokiego składowania: magazyn o wys. 34 m i pojemności 90 000 m3 oraz magazyn o wys. 22 m i pojemności 52 500 m3.

Centrum Dystrybujcyjne Alma Alpinex w Piekoszowie

 • na powierzchni 4,5 h znajduję się HALA MAGAZYNOWA 12 000 m2 z 3 komorami chłodniczymi, akumulatorownią, maszynownią chłodu, węzłem ciepłowniczym, domkami przeładunkowymi oraz biurowcem. Całość zasilana jest z 5 źródłami energii w tym 2 zapasowymi.  
 • magazyn wyposażony jest: w 88 wózków transportu wewnętrznego, foliarki półautomatyczne, palomaty, regały wysokiego składowania o pojemności 15 000 palet, centrum serwerowe z łączem światłowodowym.

 

Partnerzy medialni:

 

 

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Kasja Najda
Key Account Manager

knajda[at]movida.com.pl
tel. +48 22 100 41 17
fax +48 22 626 81 38

 

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

Nasi partnerzy:

قطعات موبایل خرید دامپ خرید لوپ دیجیتال آی سی هارد بی سیم بیسیم Google