FACTORIES TOUR 2017, II nitka

Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu
Szanowni Państwo 

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w masterclass FACTORIES TOUR, które odbędzie się w dniach 4-5-6- kwietnia 2017 r. w Poznaniu.

Nasze zaproszenie do współpracy przyjęli Szefowie nowoczesnych, efektywnie działających i znakomicie zarządzanych zakładów produkcyjnych:

       Bridgestone Sp. z o.o.

        Recaro Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.

        Strauss Café Poland Sp. z o.o.

Zakłady, które zaprosiliśmy do przedstawienia swoich osiągnięć, charakteryzują się sprawdzonymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, zaawansowanymi systemami zarządzania oraz wysoce zoptymalizowanymi procesami.

FACTORIES TOUR ma wyjątkową formułę, łączącą w sobie część merytoryczną z praktyką. Prelegenci dokładnie omówią rozwiązania wdrożone w swoich zakładach, aby następnie zaprezentować je na żywo podczas zwiedzania.

Prelekcje merytoryczne zostaną poparte konkretnymi przykładami podczas zwiedzania linii produkcyjnych tak, aby best practices możliwe były do wykorzystania przez Państwa w swoich zakładach po powrocie.

Będą Państwo mieli możliwość zapoznania się z kulturą organizacji, zastosowanymi technologiami produkcyjnymi, sprawdzonymi rozwiązaniami i analizami opłacalności wdrożonych działań.

Różnorodność prezentowanych zakładów, zarówno jeśli chodzi o ich wielkość, jak branżę i wiek, a także pochodzenie kultury zarządzania da dodatkową szansę na znalezienie inspiracji oraz implementację sprawdzonych rozwiązań w Państwa organizacjach.

Tematem przewodnim spotkania będzie nowoczesne i efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi. Istotną informacją jest, że zwiedzanie poprowadzą wybitni praktycy o wieloletnim doświadczeniu, którzy odpowiedzą na Państwa pytania i przedstawią szczegółowe informacje merytoryczne. Po każdorazowym zwiedzaniu zaplanowana jest sesja pytań i odpowiedzi, która umożliwi Państwu wymianę poglądów i dogłębne poznanie zastosowanych rozwiązań.

Według uczestników naszych spotkań wysoka jakość merytoryczna omawianych tematów i ich praktyczne ujęcie daje ogromną skuteczność i możliwość implementacji rozwiązań także w innych, niż prezentowane, branżach.

Wymianie doświadczeń i nawiązywaniu wielu nowych biznesowych kontaktów sprzyjać będą dodatkowo wspólne kolacje z elementami integracji.

W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 22 402 64 66 lub adresem kdutkalska[at]movida.com.pl.

Serdecznie zapraszamy,

Katarzyna Dutkalska
Project Manager

Izabella Kiriczok
Prezes

 

Atuty spotkania 

Dlaczego nie może Państwa zabraknąć na FACTORIES TOUR?

 • poznają Państwo trzy nowoczesne obiekty znane z doskonałej jakości zarządzania oraz charakteryzujące się różnorodnością systemów produkcyjnych i stosowanych narzędzi ich udoskonalania;
 • eksperci o wieloletniej praktyce przedstawią dotychczasowe, niejednokrotnie spektakularne, osiągnięcia; przeanalizują osiągnięte wyniki, korzyści, przedstawią problemy, na jakie napotkali oraz sposoby ich rozwiązania i zainspirują do dalszych działań;
 • jednym z wyróżników naszych masterclass są merytoryczne dyskusje po i podczas prelekcji oraz po wizytach w zakładach (sesje pytań i odpowiedzi);
 • rozmowy w gronie ekspertów to najlepszy sposób na rozwiazywanie także własnych problemów lub przedyskutowanie planowanych działań;
 • podczas wspólnych kolacji będą mogli Państwo kontynuować wymianę doświadczeń w nieformalnej atmosferze oraz nawiązywać nowe biznesowe kontakty w gronie najlepszych.

 

Profil uczestników 

Na FACTORIES TOUR spotkają Państwo:

 • Dyrektorów i Managerów Zakładów Produkcyjnych
 • Dyrektorów i Kierowników Produkcji
 • Dyrektorów, Kierowników i Koordynatorów Utrzymania Ruchu
 • Dyrektorów Technicznych
 • Managerów ds. Lean
 • Kierowników ds. Planowania i Nadzoru Produkcji
 • Kierowników Działu Formowania
 • Kierowników Działu Rozwoju
 • Koordynatorów Procesu
 • Managerów Inżynieringu
 • Inżynierów Produktu
 • Inżynierów Procesu
 • przedstawicieli kadry zarządzającej i osoby odpowiedzialne za nadzór nad systemami zarządzania
Partnerzy 

Partnerzy spotkania:

Bridgestone - największy na świecie producent opon, założony w 1931r. W Europie: 11 fabryk , w tym 9 fabryk opon; 3 w Hiszpanii; 2 w Polsce; po 1 we Francji, Włoszech, Węgrzech w Belgii; 1 Centrum techniczne wraz z torem testowym (Rzym), 1 Tor testowy w Szwecji (Luleå).

Bridgestone Poznań:

Poznański zakład światowego koncernu produkuje najbardziej skomplikowane rozmiary dla najbardziej wymagających klientów OEM (BMW, Mercedes, Grupa VW, Ford, Volvo, FCA) oraz klientów Prestiżowych (Porsche, Ferrari, Aston Martin) w tym opony typu Run Flat (jazda bez ciśnienia). 

PRODUKCJA

Przebieg procesu produkcyjnego – od surowców do magazynu wyrobu końcowego.

Profil produkcji: opony radialne do samochodów osobowych od 14” do 21”, w tym opony Run – Flat

Rok założenia: 1998

Wielkość produkcji: 30.000 opon na dobę

Marki: Bridgestone 90%, Firestone 10%

W zakładzie jest wdrożony System Zapewnienia Jakości zgodny z ISO TS 16949, ISO 14001, ISO 18001, trwają przygotowania do wdrożenia systemu zarządzania energią 50001.

W zakładzie jest wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg normy 18001:2007. Trwają prace nad zintegrowaniem systemu z systemem środowiskowym 14001.

Od początku istnienia zakładu wdrażano innowacje oparte na filozofii Kaizen, połączone ze zmianami 3M, audytami wewnętrznymi, patrolami 3S i budowaniem świadomości bezpieczeństwa  u wszystkich pracowników poprzez Misję BHP, która zawiera 4 najważniejsze działalności w Bridgestone Poznań, tj. KY (Kiken-Yochi), 3S, Zasady BHP oraz ocena ryzyka zawodowego.

Nagrody OEM: Ford Q1, GM Supplier Quality Excellence, Volvo Quality Excellence Award

LICZBA PRACOWNIKÓW

Globalne zatrudnienie to 144.000 osób w 316 zakładach, Bridgestone Poznań zatrudnia 1760 osób.

RECARO Aircraft Seating to wiodący światowy dostawca wysokiej klasy foteli samolotowych do linii lotniczych na całym świecie.

Spółka RECARO Aircraft Seating z siedzibą w Schwäbisch Hall plasuje się w pierwszej trójce producentów foteli lotniczych na świecie, posiada zakłady w Niemczech, Polsce, Republice Południowej Afryki, Stanach Zjednoczonych i Chinach, a także centra serwisowe na całym świecie. Zatrudnia około 2.000 pracowników. RECARO Aircraft Seating jest częścią RECARO Group, do której należy też samodzielnie operująca spółka RECARO Child Safety z siedzibą w Marktleugast, produkująca foteliki samochodowe dla dzieci oraz Recaro Holding.

PRODUKCJA

Profil produkcji: fotele samolotowe 

Rok założenia: 1906 (Reutter Carosserie)

RECARO Aircraft Seating Polska  

Rok założenia: 2006   

WIELKOŚĆ PRODUKCJI: 45 000 siedzisk/rok  

LICZBA PRACOWNIKÓW: zakład w Świebodzinie zatrudnia 180 osób

Nagrody: CEE Manufacturing Award 2016, Lubuski Lider Biznesu, Przedsiębiorstwo Fair Play

Strauss Café Poland to jeden z największych producentów kawy mielonej w Polsce. Firma jest obecna na polskim rynku od 1991 roku. Palarnia kawy Swadzimiu koło Poznania to jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie.

LICZBA PRACOWNIKÓW

Fabryka zatrudnia blisko 180 osób. Cała firma to 350 osób.

Przez wiele lat swojej historii firma systematycznie się rozwija, osiągając wysokie moce produkcyjne i silną pozycję rynkową w każdym segmencie cenowym. Roczna produkcja to ca. 20 000 T kawy na rynek krajowy i export.  Główne marki na polskim rynku to MK Cafe Premium, Pedro’s, Fort i Sahara. Pod względem udziałów rynkowych zajmuje drugie miejsce.

Firma prowadzi również działalność na rynku gastronomicznym: oddział Coffee Services to największy w Polsce dostawca kawy (marki MK Cafe Professional) oraz urządzeń do parzenia kawy do kawiarni, restauracji i hoteli. Właścicielem firmy jest Strauss Group Ltd., drugi co do wielkości izraelski koncern spożywczy posiadający w różnych kategoriach FMCG fabryki w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Główna branża fabryk europejskich to kawa.

 

PATRONI MEDIALNI:

Kwartalnik „Utrzymanie Ruchu” to wyjątkowa na publikacja branżowa, prezentująca aktualne zagadnienia w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych UR, sposobów diagnostyki i eksploatacji maszyn oraz redukcji awaryjności urządzeń. Przedstawiamy nowości na rynku automatyki, profilaktyki UR, elektryki i gospodarki olejowej. Inspirujemy, dostarczając informacji na temat sposobów przeprowadzania remontów maszyn, rozwiązań energooszczędnych, przeglądów okresowych oraz możliwości ograniczania kosztów przy jednoczesnym podnoszeniu efektywności sektora UR. Tworzymy z fachowcami dla fachowców, dzięki czemu prezentowane treści dostosowane są do potrzeb i oczekiwań specjalistów z branży.

 

Staleo.pl to innowacyjny portal internetowy poświęcony branży metalowej i stalowej. Jesteśmy źródłem codziennych wiadomości z sektora metalowego jak i innych
gałęzi przemysłu. Informacje przedstawiamy w obszerny i rzetelny sposób.

Staleo.pl to miejsce gdzie znajduje się branżowy katalog firm, ogłoszenia maszyn, stali i metali, pracy oraz kooperacji, aktualne ceny stali oraz metali, notowania, aktualności z branży, artykuły technologiczne, filmy video, a także informacje o zbliżających się imprezach oraz mediach branżowych.

 

"Kaizen. Czasopismo o narzędziach ciągłego doskonalenia w lean manufacturingu" to jedyne na polskim rynku czasopismo dla Koordynatorów Kaizen/Lean i innych osób wdrażających strategię chudego zarządzania przedsiębiorstwem, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów i procesów produkcyjnych.

 

AutomatykaOnline.pl to serwis, który w jednym miejscu skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz nowinki, trendy i innowacje technologiczne. Na portalu publikowane są najświeższe informacje zarówno z rynku polskiego jak i z zagranicy oraz artykuły merytoryczne. Istotną część portalu stanowi katalog branżowy – prezentacja firm i produktów. Jak przystało na nowoczesny portal, AutomatykaOnline.pl obecna jest również w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn oraz Instagram.

 

Miesięcznik „Automatyka” to nowa inicjatywa wydawnicza Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP, która powstała w wyniku wnikliwej analizy rynku, zestawienia potrzeb specjalistów z branży z oczekiwaniami i możliwościami wiodących partnerów rynku automatyki, robotyki i pomiarów. Naszymi czytelnikami są specjaliści z przedsiębiorstw produkcyjnych, firm przemysłowych, automatycy, projektanci urządzeń i systemów, a także służby utrzymania ruchu. Dodatkowo menedżerowie wyższego i średniego szczebla, dyrektorzy ds. produkcji oraz inny personel odpowiedzialny za technologiczną stronę utrzymania i rozwoju produkcji.

 

 

 

 

Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa:

• Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
• W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
• Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez organizatora.
• W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Prosimy wówczas o niezwłoczne powiadomienie organizatora.
• Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku odwołania spotkania zwracamy koszty uczestnictwa
lub proponujemy udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.

Koszt uczestnictwa zawiera:

• Merytoryczną wartość spotkania
• Wyżywienie (przerwy kawowe, obiad) oraz wspólne kolacje
• Materiały w formie pisemnej
• Materiały w formie elektronicznej do pobrania po spotkaniu ze STREFY KLIENTA

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 
Maciej Pietruczuk
Key Account Manager

mpietruczuk[at]movida.com.pl
tel. +48 22 403 84 66
fax +48 22 626 81 38
Rafał Wiącek
Key Account Manager

rwiacek[at]movida.com.pl
tel. +48 22 403 84 66
fax +48 22 626 81 38

 

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

Nasi partnerzy: