GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM efektywność, skuteczność, uwarunkowania, luty 2016

23-24,25 lutego 2016
GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM efektywność, skuteczność, uwarunkowania, luty 2016
Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział  w spotkaniu GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, które odbyło się w dniach 23-24,25 lutego 2016 w Chorzowie. Podczas spotkania zwiedziliśmy Zakład TAMEH Polska sp. z o.o. (TAURON ArcelorMittal Energy Holding).

Zakład Wytwarzania Nowa został zbudowany z myślą o dostawie energii i mediów energetycznych do Huty Katowice jako jeden z jej wydziałów. Obecnie w strukturze TAMEH POLSKA sp. z o.o. pełni tę samą funkcję. Oprócz sprzedaży mediów do kluczowego odbiorcy jakim jest ArcelorMittal Poland S.A Odział Dąbrowa Górnicza prowadzi też sprzedaż ciepła do TAURON Ciepło sp. z o.o. w celu ogrzewania miasta Dąbrowa Górnicza. Energia elektryczna dostarczana jest również do odbiorców zewnętrznych bezpośrednio przyłączonych do sieci Zakładu. Głównym paliwem dla kotłów są gazy hutnicze (gaz wielkopiecowy, konwertorowy i koksowniczy) oraz węgiel. Produktem końcowym jest dmuch wielkopiecowy, sprężone powietrze do bloków tlenowych, energia elektryczna, para technologiczna oraz ciepło.

W nowoczesnym zarządzaniu gospodarką energetyczną jednym z kluczowych obszarów, w których poszukuje się możliwości doskonalenia jest niwelowanie kosztów energii elektrycznej głownie poprzez procesy optymalizacyjne. Mając na względzie rosnące ceny energii elektrycznej oraz dbałość o środowisko naturalne, warto zastanowić się, w jaki sposób można skutecznie zminimalizować zużycie energii. Istnieje wiele sposobów redukcji energii elektrycznej  a co za tym idzie redukcji kosztów na nią ponoszonych. Przedstawione zostały najnowsze i innowacyjne rozwiązania służące zmniejszeniu wykorzystania energii w zakładach produkcyjnych.

Nieodmiennie ważnym elementem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników poprzez stworzenie instrukcji BHP i instrukcji eksploatacji urządzeń. W dniu 25 lutego odbyły się  warsztaty INSTRUKCJE ORGANIZACJI BEZPIECZNEJ PRACY –wskazówki praktyczne, które mały na celu ułatwienie codziennej pracy poprzez usystematyzowanie wiedzy, rozwianie wątpliwości i zaprezentowanie dobrych wzorców działań.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Firma TAMEH, partner konferencji GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, poleca nas jako solidnego, rzetelnego i profesjonalnego partnera biznesowego. Docenione zostało również nasze rzetelne podejście oraz niezwykła dbałość o wizerunek partnera. Firma TAMEH deklaruje również, że spotkanie MASTERCLASS przebiegło w miłej, serdecznej i profesjonalnej atmosferze.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy firmie TAMEH za profesjonalną współpracę, a Państwa serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią referencji. 

Powiązane opinie: 
Wiedza przekazana w sposób ciekawy, interesujący. Dobra możliwość poglądów z różnych zakładów.
Kierownik, PKN Orlen SA, GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, luty 2016
Bardzo pożyteczne spotkanie.
Dry Ice Manager, Linde Gaz Polska Sp. z o.o., GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, luty 2016
Prelekcje pod względem merytorycznym na bardzo wysokim poziomie, konferencja zorganizowana profesjonalnie- bez uwag. Kolacja integracyjna świetnie zorganizowana, bardzo miła atmosfera z elementami integracji, dała możliwość nawiązania relacji zawodowych pomiędzy wszystkimi uczestnikami konferencji.
Mistrz Oddziału Elektryczno-Maszynowego, Elektrownia Marcel Sp. z o.o., GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, luty 2016
Konferencja świetnie zorganizowana. Rozwiązania przedstawione na realnych przykładach przez różne firmy. Gorąco polecam! Kolacja integracyjna świetnie zorganizowana z elementami integracji, połączona z konkursami.
Subject Matter Expert Służb UR, Procter& Gamble, GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, luty 2016
Warsztaty zorganizowane na wysokim poziomie. Będę szczerze polecał Państwa firmę.
Specjalista ds. Elektrycznych i Lakierni, Faurecia Wałbrzych SA, GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, luty 2016
Tematyka spotkania interesująca, zaprezentowana profesjonalnie. Kolacja dała możliwość nawiązania relacji zawodowych.
Specjalista ds. Analiz Technicznych, Delfo Polska SA, GOSPODAROWANIE OBSZAREM ENERGETYKI W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, luty 2016

Nasi partnerzy: