FACTORIES TOUR, I nitka, marzec 2017

28 lutego - 1-2 marca, Poznań
FACTORIES TOUR, I nitka, marzec 2017
Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu

W dniach 28 lutego - 2 marca w Poznaniu odbyła się kolejna edycja FACTORIES TOUR.

FACTORIES TOUR to spotkanie o unikatowej formule, łączącej w sobie część merytoryczną z praktyką.

Nasze zaproszenie do współpracy przyjęli Szefowie nowoczesnych, efektywnie działających i znakomicie zarządzanych zakładów produkcyjnych:

Strauss Café Poland Sp. z o.o.
RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.
Bridgestone Sp. z o.o.

 

Zakłady, które zaprosiliśmy do przedstawienia swoich osiągnięć, charakteryzują się sprawdzonymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, zaawansowanymi systemami zarządzania oraz wysoce zoptymalizowanymi procesami.

Tematem przewodnim spotkania było efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi. Zwiedzanie poprowadzili wybitni praktycy o wieloletnim doświadczeniu, którzy przedstawili szczegółowe informacje merytoryczne. Prelegenci omówili rozwiązania wdrożone w swoich zakładach, aby następnie zaprezentować je „na żywo” podczas zwiedzania. Po każdorazowym zwiedzaniu odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, która umożliwiła uczestnikom wymianę poglądów i dogłębne poznanie zastosowanych rozwiązań.

Uczestnicy docenili różnorodność prezentowanych zakładów, zarówno jeśli chodzi o profil produkcji, wielkość, jak i wiek, a także pochodzenie kultury zarządzania, gdyż dało to dodatkową szansę na znalezienie inspiracji oraz wypracowania nowych dróg rozwoju i usprawnień.

Według uczestników udział w Forum był doskonałą okazją do nawiązania wielu nowych biznesowych kontaktów i wymiany doświadczeń, czemu dodatkowo sprzyjały wspólne kolacje z elementami integracji.

Bardzo dziękujemy Zarządom powyższych firm za umożliwienie odwiedzenia zakładów oraz profesjonalne przygotowanie spotkania i bardzo miłe przyjęcie. Uprzejmość, zaangażowanie merytoryczne, wiedza i doświadczenie wszystkich pracowników zrobiły ogromne wrażenie na Uczestnikach spotkania.

Wszystkim Uczestnikom i Prelegentom dziękujemy za aktywny udział w tym wartościowym spotkaniu oraz wspólnie stworzoną, miłą atmosferę.

Uczestnicy FACTORIES TOUR o zwiedzanych zakładach pisali tak:

Strauss Café Poland Sp. z o.o.:

„Jak na zakład z tej branży czystość robi wrażenie. Widać wszędzie podejście do Lean, implikują to co zasadne, praktyczne.”
„Imponująca wiedza i doświadczenie prelegentów. Czuć, że zastosowane rozwiązania organizacyjne zostały wypracowane w toku lat doświadczeń i potrzeb, nie są „na pokaz”. Przyjazna atmosfera, duża chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą, bardzo ciekawe doświadczenie.”
„Bardzo ciekawy zakład, z duszą. Świetny pomysł z atelier. Widać, że Lean był wdrażany „od dołu”, jest żywy, nienarzucony z góry, papierowy.”
 

RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.:

„Zakład tak idealny, że momentami aż nieprawdziwy. Gratuluję wyników i zaangażowania.”
„Modelowy zakład. Widać wizję i zaangażowanie „z góry na dół”.”
„Showroom! Widać bardzo duże inwestycje Lean, dużo ciekawych rozwiązań. Bardzo duże zaangażowanie kadry kierowniczej zwraca uwagę. Widać, ze ludzie się lubią.”
„Imponujące rozwiązania organizacyjne, doinwestowanie i czystość. Specyfika przemysłu lotniczego i jego wymagania narzucają takie standardy. Organizacja tak perfekcyjna, że aż „odczłowieczona”. Lean wzorcowy, aczkolwiek praca tylko jednozmianowa.”
 

Bridgestone Poznań Sp. z o.o.:

„Bardzo ciekawa produkcja.”

„Rewelacja! Czuć ducha produkcji, fabryka z prawdziwego zdarzenia. Sortownia wymiata.”
„Wizyta spełniła całkowicie moje oczekiwania. Bardzo rozwinięta produkcja, dużo wartości dodanej w produkcie końcowym. Organizacja nie przeładowana „ozdobnikami”. Osoba oprowadzająca bardzo kompetentna, czuć praktykę.”

 

PATRONI MEDIALNI:

Kwartalnik „Utrzymanie Ruchu” to wyjątkowa na publikacja branżowa, prezentująca aktualne zagadnienia w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych UR, sposobów diagnostyki i eksploatacji maszyn oraz redukcji awaryjności urządzeń. Przedstawiamy nowości na rynku automatyki, profilaktyki UR, elektryki i gospodarki olejowej. Inspirujemy, dostarczając informacji na temat sposobów przeprowadzania remontów maszyn, rozwiązań energooszczędnych, przeglądów okresowych oraz możliwości ograniczania kosztów przy jednoczesnym podnoszeniu efektywności sektora UR. Tworzymy z fachowcami dla fachowców, dzięki czemu prezentowane treści dostosowane są do potrzeb i oczekiwań specjalistów z branży.

                             

"Kaizen. Czasopismo o narzędziach ciągłego doskonalenia w lean manufacturingu" to jedyne na polskim rynku czasopismo dla Koordynatorów Kaizen/Lean i innych osób wdrażających strategię chudego zarządzania przedsiębiorstwem, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów i procesów produkcyjnych.

Staleo.pl to innowacyjny portal internetowy poświęcony branży metalowej i stalowej. Jesteśmy źródłem codziennych wiadomości z sektora metalowego jak i innych
gałęzi przemysłu. Informacje przedstawiamy w obszerny i rzetelny sposób.

AutomatykaOnline.pl to serwis, który w jednym miejscu skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz nowinki, trendy i innowacje technologiczne. Na portalu publikowane są najświeższe informacje zarówno z rynku polskiego jak i z zagranicy oraz artykuły merytoryczne. Istotną część portalu stanowi katalog branżowy – prezentacja firm i produktów. Jak przystało na nowoczesny portal, AutomatykaOnline.pl obecna jest również w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn oraz Instagram.

Miesięcznik „Automatyka” to nowa inicjatywa wydawnicza Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP, która powstała w wyniku wnikliwej analizy rynku, zestawienia potrzeb specjalistów z branży z oczekiwaniami i możliwościami wiodących partnerów rynku automatyki, robotyki i pomiarów. Naszymi czytelnikami są specjaliści z przedsiębiorstw produkcyjnych, firm przemysłowych, automatycy, projektanci urządzeń i systemów, a także służby utrzymania ruchu. Dodatkowo menedżerowie wyższego i średniego szczebla, dyrektorzy ds. produkcji oraz inny personel odpowiedzialny za technologiczną stronę utrzymania i rozwoju produkcji.

 

O wyjątkowości spotkania najlepiej świadczą opinie uczestników. Poniżej kilka z nich.

 

 

Powiązane opinie: 
Bardzo dobra wizja przekazania najlepszych praktyk produkcji, podejścia do problemów, budowania zaangażowania pracowników we wspólne cele stosowanych przez międzynarodowe firmy z różnych branż o zupełnie innych profilach produkcji. Kolacja to nieograniczona możliwość wymiany doświadczeń w różnych obszarach prowadzenia zakładu produkcyjnego.
Dyrektor ds. Produkcji, CP Glass SA Oddział Orzesze, FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017
Bardzo profesjonalnie zorganizowane zwiedzanie zakładów. Zobaczyłem to, czego oczekiwałem, wiele nowych doświadczeń wartych wdrożenia w moim zakładzie. Na pewno będę polecał swoim kolegom w pracy aby wzięli udział w takim spotkaniu. Kolacja integracyjna – OK, nawiązałem kilka kontaktów biznesowych. Podczas kolacji częściowo były poruszane kwestie związane z samym FACTORIES TOUR – wymiana konstruktywnych opinii.
Kierownik Produkcji, BASF POLSKA, FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017
Bardzo dobrze zaplanowane logistycznie w zależności od umiejscowienia zakładu. Zróżnicowane zakłady w zależności od rozpoczęcia pracy, ilości pracowników, kultury i filozofii. Najlepszy ostatni dzień, prawdziwa produkcja. Podczas kolacji wymiana informacji była jak najbardziej możliwa.
Kierownik Działów Produkcyjnych, Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o., FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017
Świetna forma szkoleń, pokazywanie funkcjonujących rozwiązań, moim zdaniem najlepszy sposób propagowania nowoczesnych sposobów działania. Kolacja super, dobre jedzenie, prowadzący na medal.
Kierownik Działu Sortowania i Pakowania, ARDAGH GLASS SA, FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017
Wysoka kultura, profesjonalne przyjęcie i miła atmosfera. Jestem pod wrażeniem. Pełne podziękowanie dla przedstawicieli firmy MOVIDA, w szczególności dla pana Huberta – prowadzącego imprezy. Wieczór integracyjny rewelacja – bardzo dobra możliwość nawiązania relacji zawodowych.
Kierownik Obszaru Produkcyjnego, Eldisy Polska Sp. z o.o., FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017
Świetne warsztaty dzięki możliwości zobaczenia fabryk oraz porozmawiania z praktykami, a nie tylko słuchania suchej teorii. Kolacja biznesowo-integracyjna to świetna okazja do nawiązania relacji zawodowych oraz wymiany zdań na tematy poruszane podczas konferencji.
Continuous Improvement Manager, Kongsberg Automotive Sp z o.o., FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017
Nowoczesne podejście do konferencji. Taka forma wymiany wiedzy, poprzez bezpośrednią wizytę w danym zakładzie, przynosi największe efekty. Tutaj teoria jest tylko dodatkiem do PRAKTYKI.
Koordynator Zespołu Projektów Optymalizacyjnych, Lisner Sp. z o.o., FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017
Bardzo ciekawe oświadczenie i bardzo dobre przygotowanie ze strony organizatorów oraz zwiedzanych firm. Odmienne charaktery zwiedzanych zakładów pozwoliły spojrzeć na problem w inny sposób. Można poznać ciekawych ludzi i ich „życie” w firmie. Zestawy słuchawkowe bardzo pomagały. Wieczór udany; wspólna zabawa na pewno pozwoliła na nawiązanie kontaktów.
Specjalista ds. Fermentacji, LESAFFRE POLSKA SA, FACTORIES TOUR 2017 I nitka, marzec 2017

Nasi partnerzy: