INTRALOGISTYKA 4.0

Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn
Szanowni Państwo 

Rewolucja technologiczna w zakładach produkcyjnych nie ominęła obszaru Intralogistyki. Ciągłe zmiany sprawiają, że sprawdzone rozwiązania przestają wystarczać. Transport surowców, materiałów, półfabrykatów czy organizacja magazynu wymagają nie tylko zmiany procesów, ale często także zmiany sposobu myślenia.

Zapraszam do udziału w masterclass INTRALOGISTYKA 4.0, które odbędzie się w dniach 5-6-7 maja 2020, w Poznaniu.

Nasi eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem związanym z metamorfozą i optymalizacją procesów we własnych firmach. Porozmawiamy o możliwościach, rozwiązaniach i trudnościach podczas dostosowywania procesów logistycznych do potrzeb zakładu. Omówimy zarówno duże wdrożenia, jak i niewielkie modyfikacje w standardowych rozwiązaniach.

Zastanowimy się także, w jaki sposób przygotować się do automatyzacji, aby była ona skuteczna, od czego zależy jej skuteczność i czy warto automatyzować za wszelką cenę.

Podczas spotkania zapraszamy do technicznego zwiedzenia zakładów gdzie na żywo będziemy mogli obejrzeć wdrożone rozwiązania i zaczerpnąć jeszcze więcej inspiracji.

   

W przypadku pytań jestem dostępna pod adresem jjagiello[at]movida.com.pl.

Do zobaczenia!

Justyna Jagiełło

Project Manager

Izabella Kiriczok

Prezes

 

Kluczowe tematy 
 • strategia i praktyka organizacji logistyki wewnętrznej: rozwiązania procesowe, organizacja pracy załogi, najlepsze praktyki
 • praktyczne wykorzystanie nowoczesnych technologii w służbie LW
 • narzędzia do zarządzania logistyką wewnętrzną, ich przydatność oraz efektywność
 • optymalizacja kosztów
 • innowacyjne rozwiązania usprawniające logistykę wewnętrzną – systemowe, informatyczne, organizacyjne
 • problemy w logistyce wewnętrznej i ich wpływ na terminowość dostaw do klienta
 • optymalizacja procesów logistyki wewnętrznej
 • jak przygotować się do procesu automatyzacji logistyki wewnętrznej
 • optymalizacja gospodarki magazynowej dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań
Profil uczestników 

NA SPOTKANIU MASTERCLASS SPOTKAJĄ PAŃSTWO:

 • dyrektorów, kierowników, koordynatorów działu logistyki wewnętrznej
 • dyrektorów, kierowników, koordynatorów działu logistyki
 • dyrektorów, kierowników, koordynatorów magazynowania
 • kierowników zespołu gospodarki materiałowej i magazynowej
 • dyrektorów oraz kierowników ds. zarządzania łańcuchem dostaw
 • dyrektorów oraz kierowników produkcji i magazynów
 • kierowników i koordynatorów działu przygotowania produkcji
Prelegenci 
Łukasz Balcerak
Kierownik Zespołu Gospodarki Magazynowej, ABB Sp. z o.o.
Łukasz jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Do ABB dołączył w 2011 roku i od tego czasu piastuje funkcję Kierownika Zespołu Gospodarki Magazynowej. Kładzie silny nacisk na optymalizację procesów i redukowanie strat.
Małgorzata Bednarska-Lisowska
Logistics Manager, NM Polska Sp. z o.o.
Ponad 15 letnie doświadczenie w obszarach logistyki oraz optymalizacji procesów w międzynarodowych firmach produkcyjnych. Aktualnie odpowiada za zarządzanie procesami logistycznymi w firmie Velux. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała w takich firmach jak GKN Driveline, Faurecia, Stelweld. Ukończyła studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Zarządzania i Informatyki.
Janusz Blinkiewicz
Kierownik Gospodarki Materiałowej, Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
Kierownik Gospodarki Materiałowej w Volkswagen Poznań Zakład budowy samochodów Caddy i T6. Z branżą motoryzacyjną związany od ponad 30 lat. W VW Poznań pracuje od powstania Firmy czyli od 1993 roku. Zarządza 150 osobowym zespołem odpowiedzialnym za sterowanie zaopatrzeniem linii produkcyjnych, terminowością dostaw, optymalizacją procesów ze szczególnym uwzględnieniem stabilności oraz kosztów.
Daniel Kafel
Leading Engineer, Bridgestone Poznań Sp. z o.o.
Marcin Szczebak
Doradca Logistyczny, CoLogis
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. 15 lat doświadczenia w logistyce firm produkcyjnych branży motoryzacyjnej, w tym 8 lat na rynku niemieckim. Doświadczony konsultant logistyki wewnętrznej - ponad 5 lat pracy w firmie konsultingowej w Wolfsburgu w projektach intralogistycznych, optymalizacji przepływów materiałowych oraz automatyzacji procesów logistycznych dla takich klientów jak: VW, Audi, Daimler, jak również dla dostawców tej branży. Posiada certyfikaty APICS, MTM (Methods-Time-Measurement), FTS-Forum (AGV), biegle posługuje się j. niemieckim i angielskim. Po powrocie do Polski pracował w projekcie planowania w pełni automatycznego magazynu wysokiego składowania. Od stycznia 2020 właściciel firmy konsultingowej zajmującej się planowaniem logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych.
Radosław Szczupakowski
Kierownik Logistyki Wewnętrznej, RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Kierownik Logistyki Wewnętrznej i Magazynu w firmie RUG Riello Urządzenia Grzewcze SA w Toruniu. Z firmą Rug Riello Urządzenia Grzewcze SA związany od 15 lat. Zaczynał od stanowiska Szefa Działu Montażu, a w logistykę wewnętrzną zaangażowany od ponad 10 lat. Absolwent Politechniki Łódzkiej Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki na kierunku Elektronika i Telekomunikacja oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu na kierunku Logistyka w biznesie.
Partnerzy 

PARTNERZY SPOTKANIA:

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce. Rok 2018 był rekordowym w historii spółki. Taśmy produkcyjne opuściło 266 819 samochodów. Spółka to także największy pracodawca w Wielkopolsce dający zatrudnienie 11 000 osób w 4 zakładach produkcyjnych.

W Poznaniu mieści się odlewnia oraz zakład produkujący modele Volkswagen Caddy i Volkswagen Transporter. W Swarzędzu zlokalizowane jest zaplecze produkcyjne, park dostawców oraz zakład zabudów specjalnych. We Wrześni produkowany jest model Volkswagen Crafter oraz MAN TGE, a także zabudowy specjalne bazujące na modelach Crafter i MAN.

Spółka jest także jednym z największych eksporterów w Polsce.

Samochody wyprodukowane w Poznaniu i we Wrześni trafiają stąd na rynki zagraniczne całej Europy, Azji, Ameryki Południowej i Australii, głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Szwecji.

We wrześniu 2019 roku odlewnia Volkswagen Poznań rozpoczęła seryjną produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB samochodów z napędem elektrycznym, której roczna wielkość produkcji planowana jest na 500 000 odlewów. To pierwszy komponent z portfolio poznańskiej odlewni z przeznaczeniem do zabudowy w elektrycznym modelu VW ID.3. Jego produkcja w poznańskim zakładzie będzie neutralna pod względem emisji CO₂, ponieważ począwszy od 2019 roku odlewnia dołączyła do zakładów Volkswagen Poznań zasilanych w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

 

 

Bridgestone - największy na świecie producent opon, założony w 1931r.

W Europie: 11 fabryk , w tym 9 fabryk opon: 3 w Hiszpanii, 2 w Polsce, po 1 we Francji, Włoszech, Węgrzech w Belgii, 1 centrum techniczne wraz z torem testowym (Rzym), 1 tor testowy w Szwecji (Luleå).

BRIDGESTONE POZNAŃ:

Poznański zakład światowego koncernu produkuje najbardziej skomplikowane rozmiary dla najbardziej wymagających klientów OEM (BMW, Mercedes, Grupa VW, Ford, Volvo, FCA) oraz klientów Prestiżowych (Porsche, Ferrari, Aston Martin) w tym opony typu Run Flat (jazda bez ciśnienia).

PRODUKCJA:

Przebieg procesu produkcyjnego – od surowców do magazynu wyrobu końcowego.

Profil produkcji: opony radialne do samochodów osobowych od 15” do 21”, w tym opony Run – Flat.

ROK ZAŁOŻENIA: 1998

WIELKOŚĆ PRODUKCJI:

32.000 opon na dobę, rozpoczęto fazę rozbudowy do zdolności 40.000 opon na dobę.

MARKI: Bridgestone 90%, Firestone 10%

SYSTEMY JAKOŚCI

W zakładzie jest wdrożony System Zapewnienia Jakości zgodny z IATF 16949, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001, ISO 17025.

Od początku istnienia zakładu wdrażano innowacje oparte na filozofii Kaizen, połączone ze zmianami 3M, system 5-S, powiązany z audytami wewnętrznymi, patrolami jakościowymi i budowaniem świadomości jakościowej u wszystkich pracowników.

LICZBA PRACOWNIKÓW: Globalne zatrudnienie to 144.000 osób w 316 zakładach, Bridgestone Poznań zatrudnia 1998 osób.

 

 

STREFA INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ:

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI:

      

       

   

          

 

Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa:

 • Po otrzymaniu wypełnionego formularza opiekun Klienta z ramienia MOVIDA prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
 • Opłata za spotkanie obejmuje meritum, dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • MOVIDA zapewnia zdezynfekowane zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania.
 • Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i musi zostać potwierdzone emailem przez Przedstawiciela MOVIDA. Nieodwołanie uczestnictwa i niewzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa. Odwołanie zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury.
 • Do dnia poprzedzającego rozpoczęcie spotkania można wyznaczyć zastępstwo. Należy wówczas niezwłocznie powiadomić Organizatora.
 • MOVIDA zastrzega sobie prawo do zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora oraz do odwołania spotkania. W przypadku odwołania spotkania koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym spotkaniu, konferencji lub masterclass.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.
 • Spotkania MOVIDA są wydarzeniami rejestrowanymi w formie video lub fotorelacji. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.
 • MOVIDA oświadcza, że jest czynnym płatnikiem VAT.

 

Koszt uczestnictwa zawiera:

 • Merytoryczną wartość spotkania Wyżywienie (przerwy kawowe, obiad) oraz dwie wspólne kolacje networkingowe
 • Transport do dwóch zakładów produkcyjnych
 • Materiały w formie pisemnej
 • Materiały w formie elektronicznej do pobrania po spotkaniu  ze STREFY KLIENTA
 • MOVIDA zapewnia zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania
Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Marcin Horodelski

Head of KAM Group
mhorodelski[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66

 

Nasi partnerzy: