HEALTH & SAFETY EXCELLENCE

Kategoria: 
BHP - Środowisko - Odpady
Szanowni Państwo 

Serdecznie zapraszamy do udziału w masterclass „Health & Safety Excellence - trendy, inspiracje, rozwiązania, praktyka”, które odbędzie się w dniach 3-4-5 marca 2020 roku.

Zaproszeni eksperci, reprezentujący bardzo różnorodne firmy produkcyjne, przeanalizują osiągnięte wyniki, omówią korzyści, przedstawią problemy oraz sposoby ich rozwiązania i zainspirują do dalszych działań.

W tym roku w ramach Health & Safety Session zapraszamy do głęboko merytorycznego zwiedzenia:

Przedstawiciele firm oprowadzą Państwa po swoich Zakładach, zaprezentują na żywo zastosowane rozwiązania, podzielą się doświadczeniem i odpowiedzą na pytania.

W ramach „Strefy innowacyjnych rozwiązań” zaplanowaliśmy dla Państwa omówienie najnowocześniejszych rozwiązań i innowacji z obszaru bezpieczeństwa.

Jestem przekonana, że spotkanie po raz kolejny stanie się dla Państwa źródłem wiedzy i inspiracji.

W przypadku pytań merytorycznych jestem do Państwa dyspozycji pod adresem poczty elektronicznej: jjagiello[at]movida.com.pl

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za promocję spotkania oraz informacje o zgłoszeniu na masterclass, warunkach uczestnictwa i sprawach organizacyjnych znajdą Państwo poniżej.

Do zobaczenia!

Justyna Jagiełło

Project Manager

Izabella Kiriczok

Prezes

 

 

Kluczowe tematy 
 • interpretacja NORMY ISO:45001 – omówienie, problemy związane z wdrożeniem
 • BEZPIECZEŃSTWO MASZYN – obowiązujące normy, komponenty bezpieczeństwa, proces odbioru maszyn
 • działania WSPIERAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO w zakładzie
 • nowoczesna ERGONOMIA STANOWISK PRACY
 • ZANIECZYSZCZENIE HAŁASEM w zakładzie produkcyjnym, nowoczesne rozwiązania
 • KSZTAŁTOWANIE KULTURY BEZPIECZEŃSTWA, metody rozwoju i poprawy
 • NAJLEPSZE PRAKTYKI zapewnienia właściwych standardów BHP – liczne dyskusje
 • PROMOCJA BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA w zakładzie produkcyjnym
 • INNOWACJE i NOWE TECHNOLOGIE wspomagające BHP
Atuty spotkania 
 • MASTERCLASS - eksperci dla ekspertów
 • NOWOCZESNE i efektywne rozwiązania
 • LICZNE STUDIA PRZYPADKÓW
 • PRAKTYCZNY WYMIAR prezentowanej wiedzy
 • INSPIRUJĄCE i owocne dyskusje w gronie ekspertów-praktyków
 • biznesowo-integracyjne WIECZORY NETWORKINGOWE
Prelegenci 
Iwona Duda
Sekcja BHP, Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
Zenon Duda
EHS Advisor, 3M Wrocław Sp. z o.o.
Posiada długoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw bhp w firmach produkcyjnych, w tym 25 lat w międzynarodowych korporacjach produkcyjnych (WRIGLEY Poland, 3M Poland Manufacturing). Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn oraz prac wysokiego ryzyka takich jak: prace na wysokości, prace w przestrzeniach zamkniętych oraz prace w strefach zagrożenia wybuchowego. Auditor systemów OHSAS 18001 i ISO 14001. Wdrażał i prowadził programy behawioralne takie jak: Behavior Based Safety (BBS) oraz Observation Program. Szeroka wiedza merytoryczna ugruntowana wiedzą zdobywaną podczas wielu zagranicznych i krajowych szkoleń oraz konferencji o tematyce bhp.
Małgorzata Jarosz
Health & Safety Coordinator, Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o.
Absolwentka Politechniki Śląskiej Wydziału Górnictwa i Geologii na Specjalności Technika i Organizacja Bezpieczeństwa Pracy oraz Studiów podyplomowych z zakresu Szkoleń. Bogate doświadczenie zawodowe z zakresu BHP zdobywała w firmach branży motoryzacyjnej. Od 2011 roku zatrudniona w Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. jako Specjalista BHP.
Rafał Kaliszuk
Główny Specjalista ds. BHP, WABCO Polska Sp. z o.o.
Absolwent studiów podyplomowych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Audytor wewnętrzny systemów zarządzania zgodnie z normami OHSAS 18001 oraz ISO 14001. Od 2007 roku pracownik służby BHP w WABCO Polska Sp. z o.o. W ciągu ponad 10 lat pracy współodpowiedzialny za wiele projektów mających na celu podnoszenie standardu BHP w zakładach pracy, w tym także na terenie USA. Prowadzone projekty dotyczyły nowych uruchomień, w tym nowych lokalizacji, technicznego bezpieczeństwa pracy oraz bezpieczeństwa w transporcie wewnątrzzakładowym. Osoba odpowiedzialna za system zarządzania ergonomią pracy w WABCO Polska.
Michał Kamiński
Starszy Specjalista ds. BHP, Dell Products Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w zakresie Bezpieczeństwa, Higieny Pracy na Politechnice Łódzkiej. Od 2014 zatrudniony w fabryce Dell w Łodzi na stanowisku starszego specjalisty ds. BHP. Audytor wewnętrzny ZSZ ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001/ISO 45001 i ISO 50001. W pracy odpowiedzialny między innymi za bezpieczeństwo transportu wewnątrzzakładowego, ocenę ryzyka zawodowego i bezpieczeństwo pożarowe.
Tomasz Sobczyński
Kierownik Sekcji BHP, Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
Adriana Sokołowska
Health, Safety, Security & Enviromental Manager, Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.
Absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Studiów podyplomowych z zakresu BHP. Audytor wewnętrzny systemów ZSZ ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 oraz Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej. Pasjonat zagadnień bezpieczeństwa. Aktywnie promuję kulturę bezpieczeństwa i zdrowia poprzez filmy instruktażowe, szkolenia, wizualizacje i prezentacje. Pracowała w międzynarodowym środowisku w przemyśle ciężkim oraz w branży budowlanej i FMCG.
Paweł Szczepański
Prezes Zarządu, QES Consulting sp. z o.o. sp.k.
Doświadczony menadżer i pełnomocnik ZSZ, praktyk w zakresie wdrażania i utrzymywania systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy według standardów: OHSAS 18001:2007 PN-N 18001:2004, ISRS; SCC; ISO 14001:2004. Autor licznych publikacji w Polsce i na Ukrainie. Współautor dwóch książek branżowych odnoszących się do systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy. Doświadczenie w zarządzaniu obszarem bezpieczeństwa pracy oraz bezpieczeństwa procesowego chemicznego w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym (12 lat). Jako Szef Pionu odpowiedzialnego za HSEQ w kilku fabrykach. Audytor wiodący w jednostce certyfikacyjnej DNV GL oraz trener, wykładowca systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy. Ponad 15 letnie doświadczenie w audytowaniu systemów zarządzania oraz obserwacji procesu pracy. Międzynarodowy ekspert ds. systemów zarządzania bezpieczeństwem w przemyśle górniczym. Jako „international senior ekspert” uczestniczył reprezentując komisję UE w projektach UE restrukturyzacji przemysłu górniczego na Ukrainie. Wiceprezes Oddziału Małopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP. Członek Rady Konsultacyjnej czasopisma „Atest” oraz Kapituły Nagrody Złotych Szelek. Członek Rady konsultacyjnej czasopisma „Praca i Zdrowie.” Wykładowca Akademii Górniczo – Hutnicznej. Współtwórca metod oceny kultury bezpieczeństwa w organizacjach. Ponad 10 lat doświadczenia w budowaniu kultury bezpiecznych zachowań w organizacjach. Obecnie organizacja, którą zarządza, obsługuje ponad 500 klientów w Polsce i Europie Zachodniej.
Partnerzy 

PARTNERZY HEALTH & SAFETY EXCELLENCE:

*****************************

 

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) posiada dwie fabryki zlokalizowane na Dolnym Śląsku: w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Jest pierwszym poza Azją centrum produkcyjnym nowoczesnych napędów hybrydowych i jednocześnie integralną częścią rewolucji hybrydowej Toyoty w Europie. Polska fabryka Toyoty przechodzi okres dynamicznego rozwoju związanego z uruchomieniem produkcji podzespołów do napędów hybrydowych oraz wdrażaniem nowej, globalnej architektury Toyoty - TNGA (Toyota New Global Architecture). Wraz z sześcioma nowymi projektami hybrydowymi całkowita wartość inwestycji Toyoty w Polsce do roku 2022 wzrośnie do ponad 5,5 miliardów złotych a zatrudnienie do blisko 3000 osób.

Podczas wizyty w fabryce TMMP przedstawi uczestnikom konferencji działania związane z usprawnieniami ergonomii pracy, które zostały wdrożone jako kaizen (usprawnienie) po ponownej ocenie stanowisk pracy za pomocą specjalnego kombinezonu do pomiaru ergonomii. Tło i idee wdrożenia zostaną przedstawione przez Kierownika BHP Tomasza Sobczyńskiego, szczegóły związane z oceną o poprawą zostaną przedstawione przez Specjalistę BHP Iwonę Dudę i pracowników liniowych zaangażowanych w proces poprawy. Wybrane kaizeny obejmują rozwiązania dot. montażu silników, skrzyń biegów i obszary logistyki.

Działania poprawy ergonomii w TMMP zostały dostrzeżone w centrali Toyoty w Japonii i nagrodzone globalną nagroda Safety Excellence 2019.

 

WABCO (NYSE: WBC) jest wiodącym, globalnym dostawcą technologii i usług, poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację samochodów ciężarowych. Wywodząc się z założonej prawie 150 lat temu firmy Westinghouse Air Brake Company, WABCO pozostaje pionierem przełomowych, innowacyjnych rozwiązań, umożliwiających autonomiczną jazdę w sektorze pojazdów użytkowych. Dzisiaj wiodące, światowe marki samochodów ciężarowych, autobusów i naczep bazują na wyróżniających się spośród konkurencji technologiach WABCO, w tym na zaawansowanym systemie wspomagającym kierowcę, układach hamulcowych, kierowniczych i systemach kontroli stabilności. Realizując swoją wizję bezwypadkowej jazdy i proekologicznych rozwiązań transportowych, WABCO znajduje się również na czele producentów zaawansowanych systemów zarządzania flotą, które przyczyniają się do zwiększenia wydajności flot użytkowych. WABCO zatrudnia prawie 15 000 pracowników w 40 krajach. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej pod adresem www.wabco-auto.com..

 • Liczba pracowników WABCO Polska: ok. 2600 
 • Otwarcie zakładu: 1999 r.

WABCO prowadzi działalność w Polsce od 1999 roku. Obecnie jest ważnym węzłem globalnych zasobów WABCO – centrum badawczo-rozwojowym oraz inżynierii produkcji – silnie wspierającym działalność w skali globalnej. Pełni rolę centrum rozwoju nowych technologii, inżynierii produktu oraz kultury Lean w międzynarodowej organizacji WABCO. Uzupełnieniem prężnie działającego obszaru produkcji są zespoły wspierające WABCO lokalnie i globalnie w obszarach: rozwoju produktu, zakupów, logistyki, jakości, zarządzania projektami, BHP, HR oraz finansów. WABCO Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne i ośrodek R&D we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów REMAN w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie około 2600 osób.

WABCO aktywnie współpracuje również ze środowiskiem akademickim i lokalnymi władzami, angażując się w rozwój naukowy i gospodarczy Dolnego Śląska

NAGRODY: Solidny Pracodawca 2018 i 2019

 

 

Strefa Innowacyjnych Rozwiązań:

 

Partnerzy Medialni:

 

  

               

 

Warunki uczestnictwa 
 • Po otrzymaniu formularza organizator prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie  wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Należy wówczas niezwłocznie powiadomić Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.
Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Alicja Mrozowicz

Senior Key Account Manager
amrozowicz[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82
fax +48 22 626 81 38

 

Nasi partnerzy: