WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0

Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn
Szanowni Państwo 

Serdecznie zapraszamy do udziału w masterclass „WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0 - automatyka i robotyka magazynowa w praktyce”, które odbędzie się w dniach 28-29-30 stycznia 2020 roku.

Tematem przewodnim spotkania będzie automatyzacja i robotyzacja w magazynie i centrum dystrybucyjnym – rozwiązania techniczne, wyzwania, planowanie inwestycji, analiza wdrożeń i opłacalności, a także trendy i innowacje w optymalizacji tych nowoczesnych rozwiązań i procesów.

Automatyzacja to przyszłość trudnych procesów logistycznych takich jak kompletacja, magazynowanie, obsługa jednostek ładunkowych. Inteligentny magazyn to wyzwanie, ale też nieuchronność w obecnych realiach rynkowych. Dla niektórych z Państwa proces ten już trwa, dla innych to dopiero początek drogi. Mimo niekwestionowanych zalet automatyzacji, warto przewidzieć i rozważyć możliwe ryzyka i trudności.

Zaprezentujemy wiele praktycznych wdrożeń z zakresu automatyzacji, jak również przedyskutujemy wyzwania w zarządzaniu zespołem w dobie rewolucji 4.0.

Wdrożone z sukcesem bardzo nowoczesne rozwiązania automatyzacyjne pokażemy Państwu na żywo podczas wizyty w Centrum Dystrybucyjnym Wola Krzysztoporska - Kaufland Polska Markety.

Wymianie doświadczeń i nawiązywaniu wielu nowych biznesowych kontaktów sprzyjać będą dodatkowo wspólne wieczory z grami integracyjnymi. Zachęcam do zarezerwowania terminu w kalendarzu.

W sprawach merytorycznych zapraszam do kontaktu: 22 402 64 66 lub adresem poczty elektronicznej kdutkalska[at]movida.com.pl.

 

 

Katarzyna Dutkalska

Senior Project Manager

 
Kluczowe tematy 
 • Automatyzacja i robotyzacja: ROZWIĄZANIA TECHNICZNE, INTEGRACJA SYSTEMOWA
 • ANALIZA WDROŻENIA, KORZYŚCI I KOSZTÓW automatyzacji
 • PROJEKTOWANIE automatycznego magazynu – przebieg, wdrożenie, WSPÓŁPRACA Z DOSTAWCAMI, NIEOCZYWISTE PROBLEMY
 • OPTYMALIZACJA PROCESÓW magazynowych poprzez wdrażanie NOWYCH TECHNOLOGII
 • OPERACYJNA INTEGRACJA I EKSPLOATACJA INSTALACJI AUTOMATYCZNYCH w funkcjonującym magazynie
 • MAINTENANCE AUTOMATYKI MAGAZYNOWEJ – wsparcie IT / SAP FM / MOBINS
 • Automatyzacja MAGAZYNU MROŹNICZEGO - SZANSE I WYZWANIA
 • WPŁYW ROBOTYZACJI NA WYDAJNOŚĆ i współpracę działu produkcji z częścią magazynową
 • Automatyzacja na STYKU MAGAZYNU Z TRANSPORTEM
 • MAGAZYN 4.0 a budowanie i podtrzymanie KULTURY ORGANIZACYJNEJ/ zaangażowania pracowników
 • INNOWACYJNE inwestycje magazynowe
 • AUTOMATYZACJA PROCESÓW LOGISTYCZNYCH – SZANSA CZY RYZYKO – DYSKUSJA

 

Atuty spotkania 
 • MASTERCLASS - eksperci dla ekspertów
 • INTELIGENTNA OBSŁUGA MAGAZYNU - NOWOCZESNE i efektywne rozwiązania
 • liczne STUDIA PRZYPADKÓW
 • PRAKTYCZNY WYMIAR prezentowanej wiedzy
 • INSPIRUJĄCE i owocne dyskusje w gronie ekspertów-praktyków
 • biznesowo-integracyjne WIECZORY NETWORKINGOWE
Profil uczestników 

Spotkanie dedykowane jest:

 • Dyrektorom i Kierownikom Magazynów
 • Dyrektorom i Kierownikom Centrów Dystrybucyjnych i Logistycznych
 • Dyrektorom i Kierownikom ds. Logistyki Magazynowej
 • Dyrektorom i Kierownikom Logistyki Wewnątrzzakładowej
 • Dyrektorom Operacyjnym
 • Dyrektorom ds. Inwestycji
 • Kierownikom Zespołów Magazynów
 • Regional Warehouse Managerom
 • Automatykom/ Głównym Automatykom
 • Kierownikom Działów Projektowych
 • osobom odpowiedzialnym za zarządzanie łańcuchem dostaw i optymalizację procesów
Prelegenci 
Marek Bajor
Logistics Development and Controlling Manager, JYSK Sp. z o.o.
Marek jest Logistics Development and Controlling Managerem w firmie JYSK. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w szeroko pojętym łańcuchu dostaw (planowanie produkcji, logistyka wewnętrzna, transport, magazyny, wdrażanie systemów IT, transfer produkcji między zakładami) oraz projektach optymalizacyjnych logistyki i produkcji. Jako kierownik zarządzający ponad 40-osobowym zespołem zmniejszył kapitał zaangażowany w zapas dla jednej z firm o ponad 2.000.000 Eur (30%), wdrażając różne projekty optymalizacyjne. Jego wszechstronność mogliśmy obserwować również, gdy podjął rolę Interim Managera zmiany lakierni dla SRG Global, czy gdy obniżył do oczekiwanego cycle time linii produkującej przewody paliwowe dla nowego projektu BMW, poprzez balansowanie linii. Godny uwagi jest też projekt dla Volkswagen Września, który obejmował logistykę dostaw od głównego dostawcy oraz re-organizację strefy rozładunku i przyjęcia. Obecnie podjął wyzwanie m.in. usprawniania logistyki w Centrum Dystrybucji JYSK.
Michał Foltyn
Kierownik ds. Techniki Automatyki, CD Wola Krzysztoporska
W firmie Kaufland Polska od początku pierwszej automatycznej instalacji, czyli od 2010 roku jako Technik Automatyk. Obecnie przełożony grupy 21 techników sprawujących opiekę nad trzema instalacjami automatycznymi, w jakie wyposażone jest Centrum Dystrybucyjne w Woli Krzysztoporskiej. W pracy cenię zaangażowanie i rozumienie szeroko pojętej techniki, co przekłada się na sprawną obsługę instalacji. Doświadczenie zdobywane podczas pracy z instalacjami, a także przyjęty model działania prewencyjnego, przekłada się na ograniczenie awarii do minimum – ma to odzwierciedlenie w efektywnym wykorzystaniu automatów w Logistyce.
Tomasz Kuchta
Dyrektor Pionu Operacyjnego, CD Wola Krzysztoporska
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Hochschule Bremen. Od 2006 roku związany z firmą Kaufland Polska Markety. Wiedzę specjalistyczną wykorzystuje nie tylko w zarządzaniu pracą podległych mu działów, lecz również poprzez aktywne uczestnictwo w międzynarodowych projektach firmy. Jako szef międzynarodowego projektu planowania i rozliczania transportu odpowiadał za jego implementację w obrębie międzynarodowej struktury firmy. Od początku swojej pracy w firmie Kaufland Polska Markety współorganizował i uczestniczył w przeprowadzaniu przetargów na krajowe usługi transportowe. Od kilku lat należy do międzynarodowego zespołu audytującego procesy logistyczne we wszystkich centrach dystrybucyjnych. W CD Wola Krzysztoporska odpowiada za Pion Operacyjny.
Andrzej Lada-Kubala
Dyrektor Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Członek Zarządu, WÓJCIK Fabryka Mebli Sp. z o.o.
Związany z szeroko pojętą logistyką od ponad 20 lat, obecnie Członek Zarządu Meble Wójcik Sp. z o.o. Podczas swojej drogi zawodowej pracował zarówno w firmach logistycznych jak: Maersk Logistics na stanowisku Country WND Manager, Rhenus Centract Logistics pełniąc funkcje: Dyrektora Transportu, a następnie Dyrektora Logistyki Kontraktowej, firmach dystrybucyjnych jak: Carrefour Polska odpowiadając za magazyn centralny, Geant Polska, w której uruchamiał magazyn centralny. Ostatnie 6 lat związany z obszarem produkcji pełniąc funkcje Dyrektora Logistyki w Forte S.A. a następnie Dyrektora Zarządzania Łańcuchem Dostaw w Meble Wójcik Sp. z o.o. Na zlecenie klientów prowadził różnego rodzaju projekty obejmujące zagadnienia związane z optymalizacją procesów magazynowych i dystrybucyjnych. Zdobyte w ten sposób doświadczenia w branżach: FMCG, farmaceutycznej, białego AGD, elektro oraz obszarach zarządzania magazynem, transportem, planowania produkcji, zarządzania zakupami i obsługą klienta pozwalają zrozumieć potrzeby i oczekiwania każdej ze stron występującej w łańcuchu dostaw.
Marek Łabęda
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych, PROMAG S.A.
Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Jakością, a także podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Dyrektor ds. Technicznych i Członek Zarządu w firmie PROMAG S.A. Aktywny członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Poznaniu. Angażuje się w kształcenie przyszłych kadr m.in. poprzez prowadzenie wykładów z zakresu intralogistyki dla studentów uczelni wyższych.
Łukasz Musialski
Starszy Doradca Logistyczny/Dyrektor Działu Doradztwa Logistycznego w HUB Logistics Sp. z o.o.
Absolwent Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie. Od prawie 18 lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne oraz doradcze z zakresu logistyki. Specjalizuje się w logistyce magazynowej (optymalizacja procesów, projektowanie magazynów, rozwiązania informatyczne) oraz sieciach dystrybucji (lokalizacja magazynów, przepływy) i systemach IT dla logistyki. Pracował w projektach analitycznych, doradczych, informatycznych dla takich przedsiębiorstw jak: Aluplast, Aluprof, Bakoma, Bongrain, Bruno Tassi, DHL, Diageo, Kulczyk Tradex, Merlin.pl, POLOmarket, SCA Packaging, Variant, Vision Express, Żabka Polska, AIC Gdynia, Dobrowolscy, Grupa Żywiec, Philips, Marketing Investment Group, Pfeifer and Langen, Iglotex i wiele innych. Ekspert merytoryczny Panelu Polskich Menedżerów Logistyki – cyklicznego projektu badań rynku, umożliwiającego wymianę doświadczeń menedżerom logistyki w polskich firmach. Autor wielu artykułów w czasopismach logistycznych. Prelegent oraz moderator licznych konferencji związanych z tematyką logistyczną, m.in. Modern Warehouse, LogDays, Tour De Magasins, Movida: Magazyn Optymalny, GigaCon: IT w logistyce, Puls Biznesu: Inteligentne Strategie Optymalizacji Kosztów Logistyki.
Krzysztof Niciejewski
Senior Manager Logistyki Centralnej, LEROY MERLIN Polska Sp. z o.o.
Senior menadżer logistyki centralnej w Leroy Merlin Polska. Odpowiada za Dystrybucję Centralną LM w Polsce oraz za projekty logistyczne związane z rozwojem Łańcucha Dostaw w aspekcie przepływów towarów z magazynów centralnych do sklepów i do klientów. Logistyk od kilkunastu lat, zdobywał doświadczenie w sektorze FMCG odpowiadając za współpracę z dostawcami , projekty logistyczne oraz zarządzanie zapasami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji oraz Wyższej Szkoły Bankowej.
Tomasz Pająk
Kierownik Magazynów, ABB Industrial Solutions Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Łódzkiej (ATH) na wydziale Budowy Maszyn, 20 lat doświadczenia w branży przemysłowej na stanowisku Kierownika Produkcji, Montażu, Magazynów.
Mateusz Staniszewski
Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W firmie Kaufland Polska od początku działalności, czyli od 2001 roku. Prowadzone dziś Centrum Dystrybucyjne w Woli Krzysztoporskiej budował od podstaw jako szef projektu. Od 13 lat współtworzy oraz dba o zespół, wyniki i rozwój jednego z największych pełnoasortymentowych centrów dystrybucyjnych w kraju. W pracy każdy chciałby robić to, co sprawia mu radość i daje zadowolenie. Należę do tych szczęśliwców i ten model współpracy promuję. Szczerość, zaufanie oraz pozytywne usposobienie, które mnie cechują to podstawy dobrej atmosfery w pracy, przekładające się na otwartość, zaangażowanie, kreatywność i dobre wyniki. A o to przecież chodzi.
Piotr Susz
Właściciel, Główny Konsultant, Logistyczne.Info/ Dyrektor Logistyki, EUROTERM TGS Sp. z o.o.
Mgr. inż. logistyki, absolwent studiów Executive MBA na Politechnice Wrocławskiej, kierownik oraz członek zespołów interdyscyplinarnych odpowiedzialnych za optymalizacje w centrum logistycznym [m.in. rozbudowa centrum, zmiany w procesach, zmiany w systemach, autorski system oceny kwalifikacji oraz rozwoju pracowników]. Autor oraz współautor wielu rozwiązań́ wdrożonych i stosowanych w Centrach Logistycznych, autor artykułów do czasopism branżowych (logistyka), prelegent na konferencjach logistycznych. Przez 10 lat związany był z Centrum Logistycznym TIM S.A., a od momentu powstania spółki (lipiec 2016 r.) z 3LP S.A. Od września 2016 Menadżer Operacyjny projektów Logistycznych – odpowiedzialny za analizy biznesowe i operacyjne przy wdrożeniach nowych klientów, audyt oraz konsulting logistyczny. Właściciel firmy oferującej usługi konsultingu i doradztwa logistycznego www.logistyczne.info. W 2019 roku, zrealizowane projekty min. dla: KLER SA, Heban Sp. z o.o., Matex Sp. z.o.o., Spiroflex Sp. z o.o., Peco Poland Sp. z o.o. Aktualnie Dyrektor Logistyki w EUROTERM TGS Sp. z o.o. jako interim manager, odpowiedzialny za: reorganizacje logistyki w Centrum Logistycznym, ustalenie i wdrożenie lokalnych i strategicznych KPI’s, planowanie logistyki klienta wewnętrznego i zewnętrznego, prowadzenie operacyjne projektów logistycznych realizowanych przez EUROTERM, walidację i opis procesów i procedur w Centrum logistycznym EUROTERM, budżetowanie.
Karolina Tokarz
Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny, PROMAG S.A.
Absolwentka Politechniki Poznańskiej i Studium Menedżerskiego w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu. Od początku swojej kariery zawodowej związana z marketingiem i sprzedażą. Obecnie Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny w firmie PROMAG S.A. Pomysłodawczyni jedynej tego typu ekspozycji w Polsce pod nazwą MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI, poświęconej tematyce LOGISTYKI 4.0. Jest wieloletnim ekspertem Wielkopolskiej Nagrody Jakości, członkiem Rady Naukowej ILiM oraz Rady Biznesu WBMiZ Politechniki Poznańskiej. Zwolenniczka pracy u podstaw, aktywnie uczestnicząca w krzewieniu wiedzy na temat nowych technologii w intralogistyce. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność zawodową i społeczną min. przez Prezydenta RP, Wojewodę Wielkopolskiego, SIMP, Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego oraz statuetką „Przyjaciel Sukcesu” dla najlepszych menedżerów w kraju.
Piotr Zastocki
Kierownik Działu Przepływu Towaru, CD Wola Krzysztoporska
Zatrudniony w firmie Kaufland Polska w 2006 roku na stanowisku magazyniera. Od podstaw poznawał logistykę firmy, awansując kolejno na stanowiska Szefa Zespołu i Kierownika Zmiany. Od 2014 roku prowadzi dział Kontroli Przepływu Towaru, tzw. „Centralkę” – 36 osobowy zespół odpowiedzialny za koordynację i nadzór nad wszystkimi realizowanymi w magazynie procesami produkcyjnymi. Diabeł tkwi w szczegółach, więc na co dzień koncentruję się na kształtowaniu właściwej komunikacji – precyzyjnej, nieprzeładowanej, skutecznej. Optymalnie wspierającej decyzje działów produkcyjnych. Konstruktywny feedback i konsekwentne dociekanie źródła trudności to czynniki pozwalające z każdego, choćby najbardziej rutynowego dnia pracy, wyciągnąć naukę i poprawić wyniki w przyszłości.
Marek Żbikiewicz
Dyrektor Działu Technicznego, CD Wola Krzysztoporska
Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. W branży szeroko pojętej automatyki przemysłowej od ponad 20 lat (m.in. Satchwell Control Systems, Invensys Building Systems, Distech Controls). W Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Woli Krzysztoporskiej od 9 lat. Aktualnie odpowiedzialny za cztery obszary w Dziale Technicznym: Technika Magazynowa (instalacje magazynowe), Warsztat Wózków Widłowych (flota ok. 2400 wózków), Instalacje Automatyczne (HRL, AKL, PPA oraz TiKo - aktualnie w trakcie budowy) oraz Utrzymanie Czystości na terenie CD.
Partnerzy 

Partner Merytoryczny:

Centrum Dystrybucyjne Wola Krzysztoporska Kaufland Polska Markety

Centrum Dystrybucyjne firmy Kaufland to jedno z największych pełnoasortymentowych centrów dystrybucyjnych w kraju, a także jeden z najnowocześniejszych w Polsce magazynów, w tym zautomatyzowanego magazynu drobnicowego.

Magazyn w Woli Krzysztoporskiej to jedno z trzech centrów dystrybucyjnych sieci Kaufland w Polsce.

Centrum Dystrybucyjne Wola Krzysztoporska to szyte na miarę:

Automatyczny magazyn wysokiego składowania/HRL, obsługujący towar szybkorotujący

 • Powierzchnia 7,2 tys.m.kw.
 • Wysokość 36 m
 • Liczba palet: ponad 41 tys.

Automatyczny magazyn drobnicowy/AKL, obsługujący towar średnio- i wolnorotujący

 • Powierzchnia 9200 mkw. 
 • Wysokość 26 m
 • Trzy tory przyjęć,
 • dwa tory wydań,
 • 120 wózków wahadłowych,
 • 128 000 specjalnych pojemników do składowania towaru
 • sześć stanowisk kompletacyjnych. 

Automatyczny Sorter palet / PPA, obsługujący sorter palet na różne typy.

Automatyczny magazyn drobnicowy AKL zwiększył możliwości operacyjne centralnego magazynu sieci Kaufland: zmienił proces kompletacji towaru oraz sam układ magazynu, czego efektem jest trzykrotny wzrost wydajności. Zastosowanie do dystrybucji plastikowych skrzyniopalet ogranicza straty towaru w transporcie.

Proces kompletacji na każdym stanowisku pracy przebiega w tempie 500-600 opakowań na godzinę. Oznacza to, że dzienne możliwości automatycznego magazynu drobnicowego to nawet 75 tys. opakowań. Nowy system znacznie przyspiesza więc wewnętrzny przepływ towaru w magazynie.

LICZBA PRACOWNIKÓW

W automatycznym magazynie drobnicowym Kaufland zatrudnia 60 osób. W całym Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej, na terenie którego znajduje się nowy magazyn, pracuje 612 pracowników.

W najbliższej przyszłości w Centrum Dystrybucyjnym Wola Krzysztoporska planowane są kolejne inwestycje:

Automatycznie uzupełniane podstawy/SLB (2020) oraz Automatyczny magazyn głębokiego mrożenia/TIKO (2012).

 

 

Strefa Innowacyjnych Rozwiązań:

 

            

 

       

 

   

     

       

                            

 

 

Partnerzy Medialni:

      

 

   

 

   

 

               
     

       
               
             

 

Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa

 • Po otrzymaniu formularza organizator prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje.  Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału  w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Należy wówczas  niezwłocznie powiadomić Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.

Koszt uczestnictwa zawiera:

 • Merytoryczną wartość spotkania
 • Transport do Centrum Dystrybucyjnego Kaufland w obie strony
 • MOVIDA zapewnia zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania
 • Wyżywienie (przerwy kawowe, obiady) oraz wspólne kolacje networkingowe
 • Materiały w formie pisemnej
 • Materiały w formie elektronicznej do pobrania po spotkaniu   ze STREFY KLIENTA

 

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Marcin Horodelski

Head of KAM Group
mhorodelski[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66

Małgorzata Jasik

Key Account Manager
mjasik[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66

Nasi partnerzy: