WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0

Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn
Szanowni Państwo 

Serdecznie zapraszamy do udziału w masterclass „WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0 - automatyka i robotyka magazynowa w praktyce”, które odbędzie się w dniach 28-29-30 stycznia 2020 roku.

Tematem przewodnim spotkania będzie automatyzacja i robotyzacja w magazynie i centrum dystrybucyjnym – rozwiązania techniczne, wyzwania, planowanie inwestycji, analiza wdrożeń i opłacalności, a także trendy i innowacje w optymalizacji tych nowoczesnych rozwiązań i procesów.

Automatyzacja to przyszłość trudnych procesów logistycznych takich jak kompletacja, magazynowanie, obsługa jednostek ładunkowych. Inteligentny magazyn to wyzwanie, ale też nieuchronność w obecnych realiach rynkowych. Dla niektórych z Państwa proces ten już trwa, dla innych to dopiero początek drogi. Mimo niekwestionowanych zalet  automatyzacji, warto przewidzieć i rozważyć możliwe ryzyka i trudności.

Zaprezentujemy wiele praktycznych wdrożeń z zakresu automatyzacji, jak również przedyskutujemy wyzwania w zarządzaniu zespołem w dobie rewolucji 4.0.

Wdrożone z sukcesem bardzo nowoczesne rozwiązania automatyzacyjne pokażemy Państwu na żywo podczas wizyty w Centrum Dystrybucyjnym Wola Krzysztoporska - Kaufland Polska Markety.

Wymianie doświadczeń i nawiązywaniu wielu nowych biznesowych kontaktów sprzyjać będą dodatkowo wspólne wieczory z grami integracyjnymi. Zachęcam do zarezerwowania terminu w kalendarzu.

W sprawach merytorycznych zapraszam do kontaktu: 22 402 64 66 lub adresem poczty elektronicznej kdutkalska[at]movida.com.pl.

 

 

Katarzyna Dutkalska

Senior Project Manager

 
Kluczowe tematy 
 • Automatyzacja i robotyzacja: ROZWIĄZANIA TECHNICZNE, INTEGRACJA SYSTEMOWA
 • ANALIZA WDROŻENIA, KORZYŚCI I KOSZTÓW automatyzacji
 • PROJEKTOWANIE automatycznego magazynu – przebieg, wdrożenie, WSPÓŁPRACA Z DOSTAWCAMI, NIEOCZYWISTE PROBLEMY
 • OPTYMALIZACJA PROCESÓW magazynowych poprzez wdrażanie NOWYCH TECHNOLOGII
 • OPERACYJNA INTEGRACJA I EKSPLOATACJA INSTALACJI AUTOMATYCZNYCH w funkcjonującym magazynie
 • MAINTENANCE AUTOMATYKI MAGAZYNOWEJ – wsparcie IT / SAP FM / MOBINS
 • Automatyzacja MAGAZYNU MROŹNICZEGO - SZANSE I WYZWANIA
 • WPŁYW ROBOTYZACJI NA WYDAJNOŚĆ i współpracę działu produkcji z częścią magazynową
 • Automatyzacja na STYKU MAGAZYNU Z TRANSPORTEM
 • MAGAZYN 4.0 a budowanie i podtrzymanie KULTURY ORGANIZACYJNEJ/ zaangażowania pracowników
 • INNOWACYJNE inwestycje magazynowe
 • AUTOMATYZACJA PROCESÓW LOGISTYCZNYCH – SZANSA CZY RYZYKO – DYSKUSJA

 

Atuty spotkania 
 • MASTERCLASS - eksperci dla ekspertów
 • INTELIGENTNA OBSŁUGA MAGAZYNU - NOWOCZESNE i efektywne rozwiązania
 • liczne STUDIA PRZYPADKÓW
 • PRAKTYCZNY WYMIAR prezentowanej wiedzy
 • INSPIRUJĄCE i owocne dyskusje w gronie ekspertów-praktyków
 • biznesowo-integracyjne WIECZORY NETWORKINGOWE
Profil uczestników 

Spotkanie dedykowane jest:

 • Dyrektorom i Kierownikom Magazynów
 • Dyrektorom i Kierownikom Centrów Dystrybucyjnych i Logistycznych
 • Dyrektorom i Kierownikom ds. Logistyki Magazynowej
 • Dyrektorom i Kierownikom Logistyki Wewnątrzzakładowej
 • Dyrektorom Operacyjnym
 • Dyrektorom ds. Inwestycji
 • Kierownikom Zespołów Magazynów
 • Regional Warehouse Managerom
 • Automatykom/ Głównym Automatykom
 • Kierownikom Działów Projektowych
 • osobom odpowiedzialnym za zarządzanie łańcuchem dostaw i optymalizację procesów
Prelegenci 
Michał Foltyn
Kierownik ds. Techniki Automatyki, CD Wola Krzysztoporska
W firmie Kaufland Polska od początku pierwszej automatycznej instalacji, czyli od 2010 roku jako Technik Automatyk. Obecnie przełożony grupy 21 techników sprawujących opiekę nad trzema instalacjami automatycznymi, w jakie wyposażone jest Centrum Dystrybucyjne w Woli Krzysztoporskiej. W pracy cenię zaangażowanie i rozumienie szeroko pojętej techniki, co przekłada się na sprawną obsługę instalacji. Doświadczenie zdobywane podczas pracy z instalacjami, a także przyjęty model działania prewencyjnego, przekłada się na ograniczenie awarii do minimum – ma to odzwierciedlenie w efektywnym wykorzystaniu automatów w Logistyce.
Michał Kalinowski
Ekspert w zakresie transformacji kultury organizacyjnej, LeanPassion
Jest Absolwentem MBA ICAN Institute, Zarządzania Projektami w Kelly School of Business Indiana State University, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Statystyki i Matematyki na Uniwersytecie Poznańskim. Posiada szereg certyfikatów w tym Six Sigma Black Belt i Master Black Belt. Pracował dla klientów z różnych branż, w tym dla IKEA, gdzie certyfikował i dostosowywał partnerów biznesowych firmy do współpracy z IKEA m.in. w obszarach dostosowania do wewnętrznych procesów i procedur, w tym przygotowania do audytu, czy dostosowania wewnętrznych procesów do nowego standardu IKEA (mapowanie strumieni, control plany dla procesów produkcyjnych, zakupowych i wysyłkowych, FMEA, wprowadzenie systemu full traceability). Prowadził transformację i implementował kulturę Lean w środowisku automotive oraz w branży elektronicznej - Jabil Circuit (2011 -2013), Decora S.A (2008 -2011) i Kimball Electronics (2007 – 2008), LG Electronics (2004-2008).
Andrzej Kierszka
Inżynier Projektów i UR, Dr. Oetker Polska Sp. z o.o. Fabryka Produkcji Pizzy Mrożonej w Łebczu.
Absolwent Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na interdyscyplinarnej specjalności Inżynieria Eksploatacji Instalacji Przemysłowych, od 11 lat związany z jedną firmą. Od pierwszych miesięcy pracy wrzucony na głębokie wody pracy projektowej, w latach 2008 – 2009 inżynier wspomagający oddelegowany do uruchomienia i utrzymania ruchu w pierwszym w Polsce mroźniczym automatycznym magazynie wysokiego składowania o pojemności około 5000 euro palet. W latach 2009 – 2012 zaangażowany w przeniesienie i uruchomienie linii produkcyjnej z Niemiec do Polski oraz późniejsze zmodyfikowanie jej pod kątem możliwości produkcji nowych produktów. Od roku 2014 do 2018 zaangażowany w kompleksową rozbudowę i modernizację fabryki polegającą na budowie: nowej hali produkcyjnej wraz z instalacją nowej wysoko wydajnej linii produkcyjnej, nowego, mroźniczego, automatycznego magazynu wysokiego składowania, gruntownej rozbudowie instalacji chłodniczej o 150% wraz z budową od podstaw instalacji odzysku ciepła z instalacji chłodniczej. Zakres odpowiedzialności w najważniejszych obszarach projektu: Kierownik Projektu Rozbudowy Instalacji Chłodniczej z odzyskiem ciepła, zakup wybranych maszyn w obszarze pakowni, wspomaganie budowy magazynu wysokiego składowania. W fabryce odpowiedzialny również za prowadzenie dźwigowych urządzeń podlegających nadzorowi UDT na terenie zakładu. Utrzymanie ruchu i modernizacje na instalacjach wspomagających proces produkcyjny: HVAC, instalacja wodociągowa i gazowa. Od kilku miesięcy Audytor 5S w zakładzie.
Tomasz Kuchta
Dyrektor Pionu Operacyjnego, CD Wola Krzysztoporska
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Hochschule Bremen. Od 2006 roku związany z firmą Kaufland Polska Markety. Wiedzę specjalistyczną wykorzystuje nie tylko w zarządzaniu pracą podległych mu działów, lecz również poprzez aktywne uczestnictwo w międzynarodowych projektach firmy. Jako szef międzynarodowego projektu planowania i rozliczania transportu odpowiadał za jego implementację w obrębie międzynarodowej struktury firmy. Od początku swojej pracy w firmie Kaufland Polska Markety współorganizował i uczestniczył w przeprowadzaniu przetargów na krajowe usługi transportowe. Od kilku lat należy do międzynarodowego zespołu audytującego procesy logistyczne we wszystkich centrach dystrybucyjnych. W CD Wola Krzysztoporska odpowiada za Pion Operacyjny.
Andrzej Lada-Kubala
Dyrektor Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Członek Zarządu, WÓJCIK Fabryka Mebli Sp. z o.o.
Związany z szeroko pojętą logistyką od ponad 20 lat, obecnie Członek Zarządu Meble Wójcik Sp. z o.o. Podczas swojej drogi zawodowej pracował zarówno w firmach logistycznych jak: Maersk Logistics na stanowisku Country WND Manager, Rhenus Centract Logistics pełniąc funkcje: Dyrektora Transportu, a następnie Dyrektora Logistyki Kontraktowej, firmach dystrybucyjnych jak: Carrefour Polska odpowiadając za magazyn centralny, Geant Polska, w której uruchamiał magazyn centralny. Ostatnie 6 lat związany z obszarem produkcji pełniąc funkcje Dyrektora Logistyki w Forte S.A. a następnie Dyrektora Zarządzania Łańcuchem Dostaw w Meble Wójcik Sp. z o.o. Na zlecenie klientów prowadził różnego rodzaju projekty obejmujące zagadnienia związane z optymalizacją procesów magazynowych i dystrybucyjnych. Zdobyte w ten sposób doświadczenia w branżach: FMCG, farmaceutycznej, białego AGD, elektro oraz obszarach zarządzania magazynem, transportem, planowania produkcji, zarządzania zakupami i obsługą klienta pozwalają zrozumieć potrzeby i oczekiwania każdej ze stron występującej w łańcuchu dostaw.
Marek Łabęda
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych, PROMAG S.A.
Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Jakością, a także podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Dyrektor ds. Technicznych i Członek Zarządu w firmie PROMAG S.A. Aktywny członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Poznaniu. Angażuje się w kształcenie przyszłych kadr m.in. poprzez prowadzenie wykładów z zakresu intralogistyki dla studentów uczelni wyższych.
Łukasz Musialski
Starszy Doradca Logistyczny/Dyrektor Działu Doradztwa Logistycznego w HUB Logistics Sp. z o.o.
Absolwent Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie. Od prawie 18 lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne oraz doradcze z zakresu logistyki. Specjalizuje się w logistyce magazynowej (optymalizacja procesów, projektowanie magazynów, rozwiązania informatyczne) oraz sieciach dystrybucji (lokalizacja magazynów, przepływy) i systemach IT dla logistyki. Pracował w projektach analitycznych, doradczych, informatycznych dla takich przedsiębiorstw jak: Aluplast, Aluprof, Bakoma, Bongrain, Bruno Tassi, DHL, Diageo, Kulczyk Tradex, Merlin.pl, POLOmarket, SCA Packaging, Variant, Vision Express, Żabka Polska, AIC Gdynia, Dobrowolscy, Grupa Żywiec, Philips, Marketing Investment Group, Pfeifer and Langen, Iglotex i wiele innych. Ekspert merytoryczny Panelu Polskich Menedżerów Logistyki – cyklicznego projektu badań rynku, umożliwiającego wymianę doświadczeń menedżerom logistyki w polskich firmach. Autor wielu artykułów w czasopismach logistycznych. Prelegent oraz moderator licznych konferencji związanych z tematyką logistyczną, m.in. Modern Warehouse, LogDays, Tour De Magasins, Movida: Magazyn Optymalny, GigaCon: IT w logistyce, Puls Biznesu: Inteligentne Strategie Optymalizacji Kosztów Logistyki.
Krzysztof Niciejewski
Senior Manager Logistyki Centralnej, LEROY MERLIN Polska Sp. z o.o.
Senior menadżer logistyki centralnej w Leroy Merlin Polska. Odpowiada za Dystrybucję Centralną LM w Polsce oraz za projekty logistyczne związane z rozwojem Łańcucha Dostaw w aspekcie przepływów towarów z magazynów centralnych do sklepów i do klientów. Logistyk od kilkunastu lat, zdobywał doświadczenie w sektorze FMCG odpowiadając za współpracę z dostawcami , projekty logistyczne oraz zarządzanie zapasami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji oraz Wyższej Szkoły Bankowej.
Tomasz Pająk
Kierownik Magazynów, ABB Industrial Solutions Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Łódzkiej (ATH) na wydziale Budowy Maszyn, 20 lat doświadczenia w branży przemysłowej na stanowisku Kierownika Produkcji, Montażu, Magazynów.
Mateusz Staniszewski
Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W firmie Kaufland Polska od początku działalności, czyli od 2001 roku. Prowadzone dziś Centrum Dystrybucyjne w Woli Krzysztoporskiej budował od podstaw jako szef projektu. Od 13 lat współtworzy oraz dba o zespół, wyniki i rozwój jednego z największych pełnoasortymentowych centrów dystrybucyjnych w kraju. W pracy każdy chciałby robić to, co sprawia mu radość i daje zadowolenie. Należę do tych szczęśliwców i ten model współpracy promuję. Szczerość, zaufanie oraz pozytywne usposobienie, które mnie cechują to podstawy dobrej atmosfery w pracy, przekładające się na otwartość, zaangażowanie, kreatywność i dobre wyniki. A o to przecież chodzi.
Piotr Susz
Właściciel, Główny Konsultant, Logistyczne.Info/ Dyrektor Logistyki, EUROTERM TGS Sp. z o.o.
Mgr. inż. logistyki, absolwent studiów Executive MBA na Politechnice Wrocławskiej, kierownik oraz członek zespołów interdyscyplinarnych odpowiedzialnych za optymalizacje w centrum logistycznym [m.in. rozbudowa centrum, zmiany w procesach, zmiany w systemach, autorski system oceny kwalifikacji oraz rozwoju pracowników]. Autor oraz współautor wielu rozwiązań́ wdrożonych i stosowanych w Centrach Logistycznych, autor artykułów do czasopism branżowych (logistyka), prelegent na konferencjach logistycznych. Przez 10 lat związany był z Centrum Logistycznym TIM S.A., a od momentu powstania spółki (lipiec 2016 r.) z 3LP S.A. Od września 2016 Menadżer Operacyjny projektów Logistycznych – odpowiedzialny za analizy biznesowe i operacyjne przy wdrożeniach nowych klientów, audyt oraz konsulting logistyczny. Właściciel firmy oferującej usługi konsultingu i doradztwa logistycznego www.logistyczne.info. W 2019 roku, zrealizowane projekty min. dla: KLER SA, Heban Sp. z o.o., Matex Sp. z.o.o., Spiroflex Sp. z o.o., Peco Poland Sp. z o.o. Aktualnie Dyrektor Logistyki w EUROTERM TGS Sp. z o.o. jako interim manager, odpowiedzialny za: reorganizacje logistyki w Centrum Logistycznym, ustalenie i wdrożenie lokalnych i strategicznych KPI’s, planowanie logistyki klienta wewnętrznego i zewnętrznego, prowadzenie operacyjne projektów logistycznych realizowanych przez EUROTERM, walidację i opis procesów i procedur w Centrum logistycznym EUROTERM, budżetowanie.
Karolina Tokarz
Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny, PROMAG S.A.
Absolwentka Politechniki Poznańskiej i Studium Menedżerskiego w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu. Od początku swojej kariery zawodowej związana z marketingiem i sprzedażą. Obecnie Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny w firmie PROMAG S.A. Pomysłodawczyni jedynej tego typu ekspozycji w Polsce pod nazwą MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI, poświęconej tematyce LOGISTYKI 4.0. Jest wieloletnim ekspertem Wielkopolskiej Nagrody Jakości, członkiem Rady Naukowej ILiM oraz Rady Biznesu WBMiZ Politechniki Poznańskiej. Zwolenniczka pracy u podstaw, aktywnie uczestnicząca w krzewieniu wiedzy na temat nowych technologii w intralogistyce. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność zawodową i społeczną min. przez Prezydenta RP, Wojewodę Wielkopolskiego, SIMP, Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego oraz statuetką „Przyjaciel Sukcesu” dla najlepszych menedżerów w kraju.
Piotr Zastocki
Kierownik Działu Przepływu Towaru, CD Wola Krzysztoporska
Zatrudniony w firmie Kaufland Polska w 2006 roku na stanowisku magazyniera. Od podstaw poznawał logistykę firmy, awansując kolejno na stanowiska Szefa Zespołu i Kierownika Zmiany. Od 2014 roku prowadzi dział Kontroli Przepływu Towaru, tzw. „Centralkę” – 36 osobowy zespół odpowiedzialny za koordynację i nadzór nad wszystkimi realizowanymi w magazynie procesami produkcyjnymi. Diabeł tkwi w szczegółach, więc na co dzień koncentruję się na kształtowaniu właściwej komunikacji – precyzyjnej, nieprzeładowanej, skutecznej. Optymalnie wspierającej decyzje działów produkcyjnych. Konstruktywny feedback i konsekwentne dociekanie źródła trudności to czynniki pozwalające z każdego, choćby najbardziej rutynowego dnia pracy, wyciągnąć naukę i poprawić wyniki w przyszłości.
Marek Żbikiewicz
Dyrektor Działu Technicznego, CD Wola Krzysztoporska
Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. W branży szeroko pojętej automatyki przemysłowej od ponad 20 lat (m.in. Satchwell Control Systems, Invensys Building Systems, Distech Controls). W Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Woli Krzysztoporskiej od 9 lat. Aktualnie odpowiedzialny za cztery obszary w Dziale Technicznym: Technika Magazynowa (instalacje magazynowe), Warsztat Wózków Widłowych (flota ok. 2400 wózków), Instalacje Automatyczne (HRL, AKL, PPA oraz TiKo - aktualnie w trakcie budowy) oraz Utrzymanie Czystości na terenie CD.
Partnerzy 

Strefa Innowacyjnych Rozwiązań:

                 

 

Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa

 • Po otrzymaniu formularza organizator prześle potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje.  Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału  w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Należy wówczas  niezwłocznie powiadomić Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania koszty uczestnictwa zostaną zwrócone lub zaproponowany zostanie udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.

Koszt uczestnictwa zawiera:

 • Merytoryczną wartość spotkania
 • Transport do Centrum Dystrybucyjnego Kaufland w obie strony
 • MOVIDA zapewnia zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania
 • Wyżywienie (przerwy kawowe, obiady) oraz wspólne kolacje networkingowe
 • Materiały w formie pisemnej
 • Materiały w formie elektronicznej do pobrania po spotkaniu   ze STREFY KLIENTA

 

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Marcin Horodelski

Head of KAM Group
mhorodelski[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66

Małgorzata Jasik

Key Account Manager
mjasik[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66

Nasi partnerzy: