FACTORIES TOUR

Kategoria: 
Produkcja - Utrzymanie ruchu
Szanowni Państwo 

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w unikatowym masterclass FACTORIES TOUR, które odbędzie się w dniach 26-27-28 listopada 2019 roku. Nasze zaproszenie do współpracy przyjęli Szefowie nowoczesnych, efektywnie działających i znakomicie zarządzanych zakładów produkcyjnych:

 

 

Wyjątkowa formuła FACTORIES TOUR łączy w sobie część merytoryczną z praktyką. Prelekcje merytoryczne zostaną poparte konkretnymi przykładami podczas zwiedzania linii produkcyjnych.

Zwiedzanie poprowadzą wybitni praktycy o wieloletnim doświadczeniu, którzy odpowiedzą na Państwa pytania i przedstawią szczegółowe informacje merytoryczne. Po każdorazowym zwiedzaniu zaplanowana jest sesja pytań i odpowiedzi, która umożliwi Państwu wymianę poglądów i dogłębne poznanie zastosowanych rozwiązań.

Poznają Państwo trzy nowoczesne zakłady znane z zaawansowanych systemów zarządzania oraz charakteryzujące się sprawdzonymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, zoptymalizowanymi procesami, różnorodnością systemów produkcyjnych i stosowanych narzędzi ich udoskonalania, co da dodatkową szansę na znalezienie inspiracji oraz implementację sprawdzonych rozwiązań w Państwa organizacjach.

Wymianie doświadczeń i nawiązywaniu wielu nowych biznesowych kontaktów sprzyjać będą dodatkowo wspólne wieczory z grami integracyjnymi.

Szczegółowe informacje o masterclass znajdą Państwo poniżej.

W sprawach merytorycznych zapraszam do kontaktu: 22 402 64 66 lub adresem poczty elektronicznej kdutkalska[at]movida.com.pl. 

Do zobaczenia!

Katarzyna Dutkalska

Senior Project Manager

Izabella Kiriczok

Prezes

 

Atuty spotkania 

Wyjątkowa formuła:

 • 3 zakłady produkcyjne w 3 dni
 • strategie zarządzania produkcją z różnych krajów
 • inspiracje z różnych branż
 • każda wizyta poprzedzona merytoryczną prelekcją
Profil uczestników 

Na Factories Tour spotkają Państwo:

 • Dyrektorów i Managerów Zakładów Produkcyjnych
 • Dyrektorów i Kierowników Produkcji
 • Dyrektorów, Kierowników i Koordynatorów Utrzymania Ruchu
 • Dyrektorów Technicznych
 • Managerów ds. Lean
 • Kierowników ds. Planowania i Nadzoru Produkcji
 • Kierowników Działu Formowania
 • Kierowników Działu Rozwoju
 • Koordynatorów Procesu
 • Managerów Inżynieringu
 • Inżynierów Produktu
 • Inżynierów Procesu
 • przedstawicieli kadry zarządzającej i osoby odpowiedzialne za nadzór nad systemami zarządzania
Partnerzy 

Partnerzy Merytoryczni:

SITECH jest spółką należącą do koncernu Volkswagen. Specjalizuje się w produkcji kompletnych foteli oraz komponentów foteli samochodowych do wybranych modeli samochodów takich marek jak:

 • Volkswagen,
 • Audi,
 • Volkswagen Samochody Użytkowe,
 • Skoda,
 • Seat
 • Porsche

Sitech posiada 7 zakładów na świecie tj. 3 w Polsce, 3 w Niemczech i jeden w Chinach. Spółka zatrudnia ok. 5.500 pracowników.

W roku 2018 wyprodukowano ok. 1,6 mln carsetów kompletnych siedzisk oraz ok. 15 mln struktur

SITECH Sp. z o.o. zajmuje się produkcją metalowych komponentów do foteli samochodowych m.in. stelaże siedzisk i oparć ( z. Polkowice i Głogów) oraz kompletnych foteli (z.Września), które dostarczane są do 41 klientów na całym świecie.

SITECH Września:

PRODUKCJA - W zakładzie produkowane są kompletne fotele dla nowego VW Crafter (produkcja w Białężycach) i VW Amarok (Hannover) w systemie Just in Sequence oraz Just in Time (dostarczanie produktu w odpowiedniej kolejności oraz w wyznaczonym czasie na linię produkcyjną).

LICZBA PRACOWNIKÓW: ok. 156

Powierzchnia zakładu: 8000 m2

Procesy: montaż, piankowanie, tapicerowanie

Otwarcie zakładu 2016 r.

SITECH we Wrześni (a dokładniej w Chociczy Małej) posiada systemy zarządzania, takie jak: ISO 9001:2015, IATF 16 949, ISO 14001, BS OHSAS 18001. Dodatkowo celem sprawnego zarządzania kwestiami związanymi ze zgodnościami powołany został Compliance Officer.

SITECH Sp. z o.o. wdraża nowatorskie rozwiązania w zakresie produkcji siedzisk samochodowych najwyższej klasy. Zanim produkt trafi do klienta przechodzi przez szereg procesów produkcyjnych.

W pierwszej kolejności następuje tłoczenie, podczas którego stal podlega różnorodnym procesom obróbki plastycznej. Następnie elementy poddawane są spawaniu i zgrzewaniu, polegającym na trwałym łączeniu części konstrukcji wykonanych z metalu.

Kolejnym etapem jest lakierowanie. Powłoka uzyskana po przeprowadzeniu procesu kataforetycznego lakierowania zanurzeniowego, ma na celu długotrwałe zabezpieczenie antykorozyjne.

Montaż końcowy jest ostatnią fazą procesu produkcyjnego, gdzie wyrób nabiera ostatecznego kształtu.

W zakładzie SITECH Września codziennie montowanych jest ok 556 setów foteli samochodowych.

Strategia produktowo-procesowa, perfekcyjne systemy produkcyjne oraz zrównoważony rozwój to trzy fundamenty, na których zbudowana jest strategia działania SITECH 2025+.

NAGRODY - SITECH zakład Września został laureatem nagrody Medal Europejski 2019 za swój sztandarowy produkt – fotel do VW Crafter.

 

 

 

Z ponad 130-letnią historią ABB jest dziś światowym liderem w każdym z wiodących biznesów, które są częścią przedsiębiorstwa: Automatyka Przemysłowa, Elektryfikacja, Systemy Napędowe, Robotyka i Automatyka Dyskretna, Produkty i Systemy Energetyki.

Jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w naszym kraju

LICZBA PRACOWNIKÓW: ponad 7200 pracowników zatrudnionych w kilku polskich oddziałach firmy

PRODUKCJA - W Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego, przetwornice dla farm wiatrowych, systemy wzbudzeniowe, napędy.

Produkując w Aleksandrowie Łódzkim wspomniane wyroby ABB stało się globalnym liderem w swojej branży, którego cechują niezawodność oraz doskonała jakość.

CERTYFIKATY - Jakość została potwierdzona m.in. takimi certyfikatami jak ISO 9001 oraz ISO/TS 22163:2017. Dodatkowo współpracując z największymi przedsiębiorstwami na świecie spełniamy ich koncernowe wymagania.

 

 

 

RECARO Aircraft Seating to wiodący światowy dostawca wysokiej klasy foteli samolotowych do linii lotniczych na całym świecie.

Naszą przygodę z Lean zaczęliśmy już w 2010. W tym czasie udało się zaimplementować Shopfloor Management. To bardzo dobre i skuteczne narzędzie usprawniło w znaczący sposób komunikację wew. firmy. Efekty były widoczne w bardzo szybkim tempie. Produktywność i poziom jakości poprawił się kilkukrotnie. Kolejne lata to dalsze wprowadzanie rozwiązań leanowskich co w konsekwencji przynosi poprawę funkcjonowania firmy we wszystkich obszarach.

Od 2010 prawie 2,5 krotnie zwiększyliśmy volumen produkcji bez znacznego zwiększania zatrudnienia. Skróciliśmy znacząco lead time naszych procesów. Znacząco wzrósł poziom satysfakcji pracowników.

PRODUKCJA

Profil produkcji: fotele samolotowe

Rok założenia: 1906 (Reutter Carosserie)

RECARO Aircraft Seating Polska

Rok założenia: 2006

WIELKOŚĆ PRODUKCJI: 65 000 siedzisk/rok

Fotele lotnicze montowane w Świebodzinie to fotele klasy ekonomicznej przeznaczone do eksploatacji na lotach krótko-, średnio- i długodystansowych. Flagowe produkty wychodzące z zakładu w Świebodzinie to modele foteli BL3710 (typ fotela średniodystansowego) oraz CL3710, jedyny typ fotela długodystansowego produkowanego obecnie w polskim oddziale firmy.

W 2018 roku RECARO Aircraft Seating Polska zainaugurowało nowe centrum produkcji pokrowców na fotele lotnicze. Wraz z otwarciem własnego centrum produkcji pokrowców w pobliżu zakładu w Świebodzinie pogłębiamy swoje bogate doświadczenie w innym kluczowym obszarze. Prowadzenie własnej szwalni zwiększa wpływ na jakość wizualną i kunszt wykonania pokrowców - a tym samym na decydujący kontakt z pasażerem.

LICZBA PRACOWNIKÓW - zakład w Świebodzinie zatrudnia 350 osób

NAGRODY

 • CEE Manufacturing Award 2018 - Manufacturer of the Year
 • Lubuski Lider Biznesu
 • Przedsiębiorstwo Fair Play 2018
 • „Pracodawca-Organizator bezpiecznego miejsca pracy”

Początki firmy sięgają roku 1906, w którym to Wilhelm Reutter założył firmę produkującą elementy karoserii do samochodów. W latach 70-tych XX wieku, RECARO (nazwa firmy pochodzi od kombinacji słów Reutter Carosserie) skoncentrowało się na projektowaniu i wytwarzaniu pasażerskich foteli lotniczych, których produkcja stanowi obecnie główne źródło dochodów grupy RECARO Holding. RECARO Aircraft Seating (RAS) posiada obecnie cztery zakłady produkcyjne na świecie: zakład w Schwaebisch Hall (Niemcy), będący jednocześnie siedzibą firmy, zakład w Forth Worth (USA), będący drugim co do wielkości zakładem grupy, zakład w Świebodzinie oraz zakład w Qingdao (Chiny), będący najmłodszym zakładem grupy RAS.

Zakład w Polsce założony został w roku 2006. Początki działalności zakładu związane były jedynie z produkcją stelaży do foteli lotniczych. Z czasem uruchomiona została produkcja kompletnych foteli, gotowych do montażu. W obecnej lokalizacji mieszczącej się na ulicy Dożynkowej zakład RECARO Aircraft Seating Polska prowadzi swoją działalność od roku 2012.

 

 

 

Partnerzy Medialni:

           

 

   

 

   

 

             
                   

    

   
                 

 

Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 
   

Grzegorz Adamiak

Key Account Manager
gadamiak[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82
fax +48 22 626 81 38

   

Krzysztof Bargieł

Key Account Manager
kbargiel[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82
fax +48 22 626 81 38

 

Nasi partnerzy: