QUALITY TOUR

Kategoria: 
Jakość
Szanowni Państwo 

Z wielką radością zapraszam do udziału w kolejnej edycji unikatowego spotkania: multibranżowe QUALITY TOUR - najnowocześniejsze praktyki w zarządzaniu jakością, które odbędzie się w dniach 24-25-26 września 2019 r. QUALITY TOUR posiada wyjątkową formułę: podczas części merytorycznej prelegenci praktycy dokładnie omówią rozwiązania jakościowe wdrożone w swoich zakładach, w części praktycznej zaprezentują je na żywo podczas zwiedzania.

Nasze zaproszenie do współpracy przyjęli Szefowie nowoczesnych zakładów produkcyjnych:

       

Tematem przewodnim spotkania będzie NOWOCZESNE I EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ W PRAKTYCE. Na podstawie case studies wnikliwej analizie zostaną poddane metody sprawnego doskonalenia jakości, podnoszenie jej efektywności oraz optymalizacja działań i systemów.

 

Jestem przekonana, że udział w tym spotkaniu będzie dla Państwa cennym doświadczeniem i możliwością uzyskania praktycznych wskazówek do zastosowania w Państwa codziennej pracy.

Spotkanie uzupełnią wyjątkowe wieczory z grami integracyjnymi, które pozwolą Państwu szybko i miło poznać się ze sobą, by w doborowym gronie wymieniać doświadczenia i nawiązywać nowe kontakty.

W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 22 402 64 66 lub adresem kdutkalska[at]movida.com.pl.

Serdecznie zapraszam,

Katarzyna Dutkalska

Senior Project Manager

 

Profil uczestników 

Na QUALITY TOUR spotkają Państwo:

 • Prezesów Zarządów
 • Dyrektorów i Kierowników ds. Jakości
 • Dyrektorów i Kierowników ds. Zapewnienia Jakości
 • Dyrektorów i Kierowników ds. Kontroli Jakości
 • Pełnomocników Zarządu ds. Jakości
 • Pełnomocników ds. Systemów Zarządzania Jakością
 • Audytorów
 • Dyrektorów i Kierowników ds. Produkcji
 • QHSE Managers
 • Głównych Specjalistów/Specjalistów ds. Jakości
 • Głównych Specjalistów/Specjalistów ds. Zapewnienia Jakości
 • Przedstawicieli kadry zarządzającej i osoby odpowiedzialne za nadzór nad systemami zarządzania i zapewnienia jakości w firmie
Prelegenci 
Sławomir Czernecki
Plant Quality Manager, OPEL Manufacturing Poland Sp. z o.o.
20 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej (produkcja silników spalinowych i samochodów) w działach jakości dostawców oraz jako szef jakości. Od 5 lat Dyrektor Jakości w Opel Manufacturing Poland.
Krzysztof Ferfecki
Kierownik Działu Wdrożeń, KLGS Sp. z o.o.
Absolwent Inżynierii Materiałów dla elektroniki na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej. W firmie KLGS Kierownik Działu Wdrożeń z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży produkcyjnej dla elektroniki/elektrotechniki i automotive.
dr hab. Inż. Stanisław Kuciel
profesor Politechniki Krakowskiej
Autor ponad 250 publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu tworzyw sztucznych, termoplastycznych kompozytów polimerowych, biokompozytów, recyklingu i degradacji materiałów polimerowych. Prodziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej ds. studenckich, promotor ponad 250 prac inżynierskich i magisterskich. Wypromowany jeden doktorat i 3 aktualnie prowadzone, nagradzany nagrodami Ministra i Rektora PK. Specjalista w zakresie kompozytów z włóknami naturalnymi i zagadnień zmęczenia materiałów. Kierownik projektów z zakresu kompozytów polimerowych oraz autor wielu ekspertyz dla przemysłu.
Jaroslaw Machnik
Senior Konsultant, Koordynator CPS, LUQAM Sp. z o.o. Sp.k.
Trener, Konsultant i Koordynator Dedykowanych Systemów Produkcyjnych w LUQAM. Wszechstronny trener-wdrożeniowiec. Doświadczony auditor Ligi Mistrzów 5S i programu TPM Champion. Wykładowca na studiach podyplomowych Lean Sigma Academy, TPM Champion - Utrzymanie Ruchu w praktyce, Zarządzanie produkcją w praktyce. Od kilkunastu lat związany z projektami Lean Management. Pracował na stanowiskach Kierownika Procesu, Koordynatora projektów Lean Manufacturing, Szefa Zespołu Optymalizacji. Pracował zarówno w międzynarodowym koncernie produkującym dla branż AGD i automotive, gdzie poznawał zachodnie podejście do kwestii optymalizacji, jak i w mniejszej polskiej firmie spożywczej, gdzie stał się mentorem wdrożenia systemu opartego na Systemie Produkcyjnym Toyoty, a także w firmach z branży meblarskiej i produkcji AGD. Posiada doświadczenie w pracy jako zewnętrzny Quality Manager odpowiedzialny za kwestie związane z optymalizacją produkcji i zarządzaniem jakością. Był również liderem projektu dotyczącego reengineeringu, w ramach którego został zaobserwowany wzrost efektywności procesów, a także redukcja obszaru o 50%.
Artur Pelka
Kierownik Inżynierii Jakości, OPEL Manufacturing Poland Sp. z o.o.
21 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Odpowiedzialny za uruchomienia nowych modeli, zmiany inżynierskie oraz planowanie procesów produkcyjnych z ramienia Działu Jakości. Zarządza kilkudziesięcioma inżynierami jakości oraz Centralnym Laboratorium w Gliwicach.
Partnerzy 

PARTNERZY:

FCA Poland to NAJWIĘKSZA ze spółek Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Polsce, a jej tyski zakład NALEŻY DO GRONA NAJLEPSZYCH W GRUPIE FCA ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH.

Jako jeden z niewielu na świecie zakładów uzyskał ZŁOTY POZIOM[KD1]  W SYSTEMIE WORLD CLASS MANUFACTURING (zintegrowana metodologia zarządzania przedsiębiorstwem wg najwyższych standardów światowych w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska naturalnego, utrzymania ruchu, logistyki i jakości).

ZAKŁAD POSIADA RÓWNIEŻ CERTYFIKATY:

 • Quality Management System ISO 9001
 • Health & Safety Management System OHSAS 18001
 • Environment Management System ISO 14001
 • Energy Management System ISO 50001

PRODUKCJA

 • Zakład w Tychach plasuje się w pierwszej trójce europejskich zakładów FCA pod względem ilości wyprodukowanych w 2018 roku samochodów.
 • 99% procent wyprodukowanych w tyskim zakładzie aut trafiło w 2018 roku na rynki zagraniczne.

W 2018 roku zakład FCA w Tychach wyprodukował ponad 259 tys. samochodów marek Fiat, Abarth i Lancia, w tym: 185 tys. Fiata 500, 48 tys. Lancii Ypsilon oraz 26 tys. Abartha 500.

W maju 2018 roku z linii produkcyjnej zakładu w Tychach zjechał 2 MILIONOWY EGZEMPLARZ bestselerowego modelu FIAT 500.

Zgodnie z planami produkcji w maju 2018 roku z linii produkcyjnej zjedzie 2 MILIONOWY EGZEMPLARZ 500-TKI WYPRODUKOWANY W TYCHACH.

ZAKŁAD TYCHY

Dzisiaj jest fabryką zaliczającą się do najlepszych zakładów przemysłu samochodowego. Jest również jedną z największych fabryk Grupy FCA w Europie i jednym z największych pracodawców  w regionie.

 • LICZBA PRACOWNIKÓW 2800  osób

FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES (FCA) jest obecny na rynku motoryzacyjnym na świecie za pośrednictwem marek: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram i Maserati, a także SRT, czyli oddziału sportowego zajmującego się samochodami o wysokich osiągach, oraz Moparu, który oferuje usługi posprzedażne oraz części zamienne.

Do Grupy należą również spółki Comau (systemy produkcyjne) i Teksid (odlewnie).

Opinia Uczestnika konferencji „Factories Tour” 2018 po wizycie w zakładzie FCA:

Wizyta w fabryce pozostawia niesamowite wrażenie. Plus za otwartość i przedstawienie wdrożonych rozwiązań w sposób transparentny; profesjonalnie przygotowane materiały, rzetelność odpowiedzi, odpowiedzi na pytania wyczerpały temat. Przewodnik prowadził grupę w sposób przemyślany, poświęcał więcej czasu tematom, które interesowały grupę, przejście po fabryce w sposób spokojny, bez pośpiechu.

Junior Business Development Manager, SODEXO POLSKA Sp. z o.o., Factories Tour, kwiecień 2018

 

 

Firma KLGS Sp. z o.o. została założona w 2011 roku w Myślenicach (ok. 25 km od Krakowa) i jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej. Jest producentem technicznych detali z tworzyw sztucznych konstrukcyjnych. Główne rynki zbytu to przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, gospodarstwa domowego.

Firma KLGS Sp. z o.o. oferuje pełny nadzór nad jakością 100% swoich wyrobów poprzez kontrolę procesu i kontrole cech wyrobu na każdym etapie ich wytwarzania.

Indywidualne wymagania klienta stanowią dla nas nadrzędne wytyczne do projektowania procesu i urządzeń kontrolnopomiarowych.

Spełnienie wymagań klienta w zakresie jakości wyrobów jest naszym celem nadrzędnym i jest realizowane już na etapie planowania jakości poprzez zaawansowane analizy MoldFlow i optymalizację kształtu wyprasek oraz konstrukcji narzędzi produkcyjnych.

Zapewniamy pełną obsługę w zakresie badań nad doborem tworzywa do produkcji wyrobu jak i wszelkie niezbędne badania wyrobów gotowych, tj. testy wytrzymałościowe, fizyczno-chemiczne, starzeniowe oraz testy materiałowe potrzebne dla kwalifikacji wyrobów wg wymagań i specyfikacji klientów docelowych.

Do oceny jakości parametrów detali wtryskowych oferujemy:

 • Metodę cyfrowej analizy obrazu do pomiaru wymiarów wyrobów i błędów kształtu
 • Elektroniczny pomiar masy dla kontroli poprawności procesu oraz wymiarów wyprasek
 • Kontrolę wymiarów i charakterystyk specjalnych wyrobów wykorzystującą metody kontroli bezpośredniej oraz etodologię SPC
 • Pomiar gęstości całego wyrobu
 • Równomierność rozkładu twardości powierzchni kompozytu
 • Metodę cyfrowej analizy obrazu do oceny wizualnej wyprasek
 • Spektrofotometryczny pomiarów barwy wyrobów.
 • Badanie wybranych właściwości wytrzymałościowych wyrobu

LICZBA PRACOWNIKÓW: ok. 80

Certyfikaty:

 • ISO 9001
 • ISO TS 16949
 • UL 746D

Opinia Uczestnika konferencji „Quality tour” 2018 po wizycie w zakładzie KLGS:

Super prezentacje. Bardzo dobre implementacje narzędzi jakościowych w praktyce. Firma godna naśladowania jako benchmarking dla firm wtryskowych automotive.

Kierownik Działu Jakości, Mecalit Polska Sp. z o.o.

 

 

Opel Manufacturing Poland należy do spółki Opel/Vauxhall, wchodzącej w skład międzynarodowego koncernu Groupe PSA (marki Peugeot, Citroen, DS., Opel, Vauxhall). Firma produkuje samochody (w Gliwicach) i jednostki napędowe (w Tychach) oraz jest siedzibą Centrum Usług Wspólnych dla koncernu (np. kadrowe, finansowe) jak również Funkcji Centralnych Koncernu m.in. Zakupów, Inżynierii, Jakości Dostawców i IT. Wartość produkcji eksportowej zakładu w Gliwicach, stanowi 1,4% wartości polskiego eksportu. Główne rynki to EU, USA, Turcja, Australia, Afryka itd.

Obecnie w fabryce w Gliwicach powstają trzy modele samochodów:
- jedyny w ofercie koncernu kabriolet Opel Cascada
- bestseller w segmencie Compaktów – Opel Astra piątej generacji
- Opel Astra w wersji sedan.

SYSTEMY JAKOŚCI:
Ze względu na stopień skomplikowania procesów oraz różnorodność produktów i rynków docelowych, wdrożony jest Zintegrowany System Zrządzania, którego jednym z elementów jest system jakości oparty na Wymaganiach Systemowych Koncernu jak i ogólnych wytycznych (np. ISO). Idea Jakości Wbudowanej w produkt, proces oraz ludzi jest jego celem przewodnim (Build in Quality).

LICZBA PRACOWNIKÓW: ok. 2000 osób

WDROŻONE SYSTEMY ISO:

 • Health & Safety Management System OHSAS 18001
 • Quality Management System ISO9001
 • Environment Management System ISO 14001
 • Energy Management System ISO 50001
 • Business Continuity Management ISO22301

Nagrody:
Potwierdzeniem skuteczności wdrożonego systemu jakości są nagrody przyznawane przez klientów (np. na rynku amerykańskim - JD Power Award w kategorii Cabrio Compact za najwyższą jakość w USA w 2016 roku), czy też specjalistów (np. Car of The Year 2016 dla Astry 5 generacji).

Ważnym dowodem skuteczności systemu jakości są bliskie benchmarkowi wyniki ilości reklamacji gwarancyjnych. Oprócz tytułów jakościowych, od swojej premiery rynkowej, Astra zdążyła już zdobyć takie międzynarodowe nagrody jak SAFETYBEST 2015, Złota Kierownica za 2015 rok, Auto Flotowe 2016, czy Best Family Car at the Carbuyer Best Cars 2017 Awards. Samochód otrzymał także maksymalna ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Zakład w Tychach uruchomił w styczniu 2019 roku, produkcję 3-cylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech, nagradzanego przez trzy kolejne lata tytułem „Engine of the Year” w swojej kategorii. Silnik montowany jest w szerokiej gamie samochodów grupy PSA i O/V.

Opinia Uczestnika konferencji „Multibranżowe Forum SUR” 2018 po wizycie w zakładzie Opel Manufacturing:

Osoby przygotowane profesjonalnie. Sam zakład bardzo ciekawy, wart zobaczenia i poznania.

Kierownik UR, Electropoli Poland Sp. z o.o.

 

 

 

Partnerzy Medialni:

       

 

      

 

 

       

    

     

  

  

 

 

Warunki uczestnictwa 
 • Po otrzymaniu formularza prześlemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Prosimy wówczas o niezwłoczne powiadomienie Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania zwracamy koszty uczestnictwa lub proponujemy udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażamy zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.
Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Justyna Jagiełło

Key Account Manager
jjagiello[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66
fax: (+48 22) 626 81 38

Marcin Horodelski

Head of KAM Group
mhorodelski[at]movida.com.pl
tel.: (+48 22) 403 84 66
fax: (+48 22) 626 81 38

 

Nasi partnerzy: