FORUM NOWOCZESNE BHP

Kategoria: 
BHP - Środowisko - Odpady
Szanowni Państwo 

Z prawdziwą przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w kolejnym multibranżowym Forum Nowoczesne BHP, które odbędzie się w dniach 11-12-13 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Uczestnicy naszych spotkań bardzo cenią możliwość zobaczenia na żywo rozwiązań zachodzących w zakładach produkcyjnych. Tym razem nasze zaproszenie przyjęli Szefowie BHP dwóch znanych zakładów, którzy oprowadzą po nich, przedstawią zastosowane rozwiązania i odpowiedzą na pytania:

Wśród często poruszanych tematów pojawia się zupełnie nowy – przygotowanie pod kątem bezpieczeństwa ludzi i zakładu procesu inwestycyjnego, w tym zmiany loyoutu i relokacji maszyn. Analizowane będą metody pomiaru środowiska pracy, promocji bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia pracowników, kierunki rozwoju eksploatacji maszyn dla zagwarantowania bezpieczeństwa, zapewnieniu bezpieczeństwa pożarowego budynków. Nie zabraknie tematów związanych z bezpieczeństwem podwykonawców czy nowych możliwościach komunikacji w szkoleniach pracowników. Jak zawsze będzie dużo czasu na rozmowy, pytania, dyskusje, porady.

Uzupełnieniem bardzo merytorycznych dni są dwie kolacje networkingowo–integracyjne, podczas których można w miłych warunkach poznać innych uczestników spotkania, prowadzić wielogodzinne dyskusje w węższym gronie. W przypadku pytań merytorycznych jestem do Państwa dyspozycji pod adresem poczty elektronicznej: jzimolag[at]movida.com.pl.

Do zobaczenia, 

Joanna Zimoląg

Senior Project Manager

 

Kluczowe tematy 

Podczas Forum BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ o:

 • zarządzaniu bezpieczeństwem pracy podwykonawców, wykonawców i pracowników
 • digitalizacji – nowej metodzie w komunikacji i szkoleniach pracowników
 • kształtowaniu kultury bezpieczeństwa – jej najefektywniejszych składowych oraz metodach rozwoju i poprawy
 • promocji bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia
 • kierunkach rozwoju systemów bezpieczeństwa
 • behawioralnych systemach zarządzania
 • systemach informatycznych w służbie BHP
 • wykorzystaniu nowoczesnych technologii w kształtowaniu bezpiecznych zachowań u pracowników
 • najlepszych praktykach zapewnienia właściwych standardów BHP – gwarantujemy liczne dyskusje
Partnerzy 

PARTNERZY:

 

 

Bridgestone - największy na świecie producent opon, założony w 1931r. W Europie: 11 fabryk , w tym 9 fabryk opon: 3 w Hiszpanii, 2 w Polsce, po 1 we Francji, Włoszech, Węgrzech w Belgii, 1 centrum techniczne wraz z torem testowym (Rzym), 1 tor testowy w Szwecji (Luleå).

BRIDGESTONE POZNAŃ:

Poznański zakład światowego koncernu produkuje najbardziej skomplikowane rozmiary dla najbardziej wymagających klientów OEM (BMW, Mercedes, Grupa VW, Ford, Volvo, FCA) oraz klientów Prestiżowych (Porsche, Ferrari, Aston Martin) w tym opony typu Run Flat (jazda bez ciśnienia).

PRODUKCJA

Przebieg procesu produkcyjnego – od surowców do magazynu wyrobu końcowego. Profil produkcji: opony radialne do samochodów osobowych od 14” do 21”, w tym opony Run – Flat. Rok założenia: 1998.

WIELKOŚĆ PRODUKCJI: 32.000 opon na dobę, rozpoczęto fazę rozbudowy do zdolności 40.000 opon na dobę.

Marki: Bridgestone 90%, Firestone 10%

SYSTEMY JAKOŚCI

W zakładzie jest wdrożony System Zapewnienia Jakości zgodny z IATF 16949, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001.

Od początku istnienia zakładu wdrażano innowacje oparte na filozofii Kaizen, połączone ze zmianami 3M, system 5-S, powiązany z audytami wewnętrznymi, patrolami jakościowymi i budowaniem świadomości jakościowej u wszystkich pracowników.

LICZBA PRACOWNIKÓW:

Globalne zatrudnienie to 144.000 osób w 316 zakładach, Bridgestone Poznań zatrudnia 1900 osób.

 

 

 

Kimball Electronics produkuje wysokiej jakości wyroby elektroniczne dla branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz wyroby i urządzenia medyczne. Firma posiada 9 fabryk na całym świecie. Z powstających w Kimball Electronics podzespołów korzystają najwięksi producenci z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych.

Misją firmy jest produkcja wyrobów o wysokim stopniu niezawodności. Cel ten udaje się osiągnąć dzięki rygorystycznej kontroli jakości i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Firma zapewnia klientom produkty najwyższej jakości, a odbiorcom produktów na całym świecie długofalowe bezpieczeństwo. Jesteśmy odpowiedzialni za to co produkujemy, ponieważ mamy świadomość, że ma to wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas.

Kimball Electronics Poland zlokalizowany jest w miejscowości Tarnowo Podgórne w okolicach Poznania i zatrudnia ponad 1000 osób.

„To ludzie tworzą naszą firmę”. Tak brzmi pierwsze zdanie naszych Wartości Podstawowych. Mamy poczucie odpowiedzialności – zarówno za siebie, jak i za bezpieczeństwo koleżanek i kolegów. Tworzymy zgrane zespoły, które w codziennej pracy udzielają sobie wsparcia, gdyż bez niego nie byłaby możliwa realizacja naszych celów. Dlatego tak ważne jest dla nas zaangażowanie wszystkich pracowników (od dyrekcji zaczynając) w budowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy.

W każdym roku, dzięki licznym działaniom poprawiliśmy warunki pracy a także zaangażowaliśmy większą ilość pracowników w ogólnofirmowy program WIP, w ramach którego można zgłaszać pomysły poprawiające bezpieczeństwo pracy i ergonomię pod hasłem „O mało co”.

Ostatnie sukcesy w zakresie bezpieczeństwa to pozytywnie zakończona certyfikacja wewnątrzzakładowego systemu zarządzania na zgodność z normą ISO 45001 oraz II miejsce w 46 Ogólnopolskim Konkursie poprawy warunków pracy organizowanym przez Ministerstwo Pracy we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem badawczym.

Kimball aktywnie uczestniczy również w ogólnokrajowych kampaniach społecznych, wśród których wymienić warto kampanię „Zdrowie Pracowników – Zyskiem Firmy” czy „Bezpiecznie od początku”.

Wierzymy, że świadome działania przełożą się na realne efekty, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa pracowników.

 

 

Strefa Nowoczesnych Rozwiązań:
 

                 

 

 

Partnerzy Medialni:

 

Warunki uczestnictwa 

Warunki uczestnictwa

 • Po otrzymaniu formularza prześlemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Prosimy wówczas o niezwłoczne powiadomienie Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania zwracamy koszty uczestnictwa lub proponujemy udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażamy zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.
Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 

Alicja Mrozowicz

Senior Key Account Manager
amrozowicz[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82
fax +48 22 626 81 38

 

Nasi partnerzy: